• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Moka Pot Hangisi ? Çok Kararsızım..!

misti

Yeni Üye
Merhaba iyi günler ; burayı şans eseri buldum ve çok mutlu oldum. Anlaşılacağı gibi bir moka pot alma arifesindeyim , evet daha önce açılmış bir sürü konu ve bilgi var , çok anlamsız bir konu oldu bu ama kusura bakmayın çok kararsızım.

Sebebi şunlar ;
1. Aliminyum moka pot zararlı diyorlar kimisi yok öyle birşey diyor kimisi var diyor.
2.çelik mi almalıyım aliminyum mu , en düşük cc li çelik mokopotu porlantta buldum 200 cc
3. aliminyum mokopot alırsam bialettiye 200 tl vermeye değermi taşev mokpotlar 50-60 tl ne yapacam bilemiyorum..

ne olur fikir verseniz.

Ikea'nın çelik moka pot'unu kullanıyorum. Çok memnunum. Tavsiye ederim.

bana çok fazla gelir 400 cc kapasitesi eski radig artık üretilmiyor birde. 200 cc lik porlanta var çelik :/

Merhaba,

Öncelikle ister çelik ister aluminyum olsun, kaliteli bir ürün almalısınız. Sibop sistemi tıkanır yada arıza yaparsa elinizde mini bir düdüklü tencere olur:) çin malı ince çelik modellerin patlama videoları dolanıyor internette. Bunun için de, özellikle doğru öğütülmüş kahve ve sibobu geçmeyecek kadar su kullanın.
-Ben hem ikeanın çelik modelini hem de 3 cup bialetti kullandım. Lezzet olarak bialetti 1 tık önde gibi. (İkea artık 3 cup bialetti satmıyor bu arada.)
-bialettinin kullandığı aluminyum kaliteli ve zamanla içi kahve yağı ve oksidasyon nedeniyle ince bir tabaka ile kaplanır, su ile direk teması keser.
-aluminyumun bakımı zordur. İşiniz biter bitmez hemen soğuk suya tutup içini temizleyerek durulayıp ayrı parçalar halinde kurutmalısınız. İçi simsiyah olan mokapotlar paylaşıyor insanlar(zor da olsa temizlenebilir)
-ikinci elde bazen uygun fiyata bulmak mümkün. Yada kampanya kovalayın,200 çok. İtalya'ya giden yakınınız varsa da uyguna bulunabilir

Merhaba,

Öncelikle ister çelik ister aluminyum olsun, kaliteli bir ürün almalısınız. Sibop sistemi tıkanır yada arıza yaparsa elinizde mini bir düdüklü tencere olur:) çin malı ince çelik modellerin patlama videoları dolanıyor internette. Bunun için de, özellikle doğru öğütülmüş kahve ve sibobu geçmeyecek kadar su kullanın.
-Ben hem ikeanın çelik modelini hem de 3 cup bialetti kullandım. Lezzet olarak bialetti 1 tık önde gibi. (İkea artık 3 cup bialetti satmıyor bu arada.)
-bialettinin kullandığı aluminyum kaliteli ve zamanla içi kahve yağı ve oksidasyon nedeniyle ince bir tabaka ile kaplanır, su ile direk teması keser.
-aluminyumun bakımı zordur. İşiniz biter bitmez hemen soğuk suya tutup içini temizleyerek durulayıp ayrı parçalar halinde kurutmalısınız. İçi simsiyah olan mokapotlar paylaşıyor insanlar(zor da olsa temizlenebilir)
-ikinci elde bazen uygun fiyata bulmak mümkün. Yada kampanya kovalayın,200 çok. İtalya'ya giden yakınınız varsa da uyguna bulunabilir

Geri