• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Mocha Çikolatası

İsim
Suleyman
Daha fazla  
İsim
Suleyman
Merhaba Arkadaşlar,
Evde espresso için makine ve değirmenim var fakat bu sefer de eşim mocha neden yapamıyoruz dedi. Mocha için nasıl bir çikolata almam gerekiyor?
Toz mu katı mı kullanmam gerekiyor ? marka önerisi varsa çok sevinirim

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut C1 - Severin KM3873
Ekipmanlar
V60-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Merhaba Arkadaşlar,
Evde espresso için makine ve değirmenim var fakat bu sefer de eşim mocha neden yapamıyoruz dedi. Mocha için nasıl bir çikolata almam gerekiyor?
Toz mu katı mı kullanmam gerekiyor ? marka önerisi varsa çok sevinirim
Da Vinci Gourmet Öneririm katı çikolarla ben pek performans alamadım açıkcası Tat profili farklı oldu. https://www.kahvefabrikasi.com/davinci-cikolata-sosu-26-kg-pmu341

Bunun 750 Ml olanı felanda var kahvefabrikasında Beyaz olanı vb bi göz atın isterseniz daha ucuz soslarda var ama kötü oluyorlar ve zararlılar.

Tuncay

Aktif Üye
İsim
Tuncay
Daha fazla  
İsim
Tuncay
Ekipmanlar
Arzum Brewtime filtre kahve makinesi hario v60 kossneck kettle 0.1hassasiyet tartı
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Altındağ
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kızılay
Twitter
tuncayeerdal
da vinci iyidir ama ev için biraz sanki pahalı gibi geldi Fo da alabilirsiniz o daha ucuz

İsim
Suleyman
Daha fazla  
İsim
Suleyman
Arkadaşlar, öncelikle şurup almak istemiyorum, toz çikolatalar kullanıyorlar, ondan almak istiyorum. Evde kahve dünyasından aldığımız kalıp çikolatayı rendelerek yapmaya çalıştım da olmadı. Şurup yapay geliyor.

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut C1 - Severin KM3873
Ekipmanlar
V60-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Arkadaşlar, öncelikle şurup almak istemiyorum, toz çikolatalar kullanıyorlar, ondan almak istiyorum. Evde kahve dünyasından aldığımız kalıp çikolatayı rendelerek yapmaya çalıştım da olmadı. Şurup yapay geliyor.
Benmari Usülü Eritip kullanmayı deneyin çikolatayı. Lindt yüzde 90 felan o tarz çikolatalarla deneyin derim. Yapay tat içinse dediğim gibi en iyi şurup da vinci yapaylık oluşmuyor pek fazla diğer ucuz şuruplara göre. Tozu ilk defa duyuyorum.

Tuncay

Aktif Üye
İsim
Tuncay
Daha fazla  
İsim
Tuncay
Ekipmanlar
Arzum Brewtime filtre kahve makinesi hario v60 kossneck kettle 0.1hassasiyet tartı
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Altındağ
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kızılay
Twitter
tuncayeerdal
Toz ile daha kötü oluyor eğer ki hem hem de diğer çikolatalara göre çok pahalı arkadaşın dediği gibi davinci ile normal çikolata arasında fark yok denyebilirsiniz.

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Toz çikolata ile form tutturamazsınız monin sıvı çikolatası var metro marketlerde ve internette.

White chocalate mocha yı bununla yapıyorlar starbucksta.

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Orjinal mocha da çikolata benmari eritilip espresso ile karıştırıp sütle buluşturulur. Rende değil de benmari yaparsanız daha güzel netice alabilirsiniz. Ya da Suat beyin yazdığı gibi sıvı çikolatalar.