• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Minyak Coffee House

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
KahveKulübü.net ailesine selamlar.

2017 yılında tanıştığımız nitelikli kahve maceramızı, 2019 yılında sizlerle paylaşmaya karar verdik. Bir Minnak ve bir Manyak olarak Ankara Dögol Caddesi’nde Minyak Coffee House’a hayat verdik. Sizlerle sadece kahveyi değil, hayatımızı ve enerjimizi paylaşmaya devam ediyoruz.

2020 yılında kendi damak zevkimiz, fikirlerimiz ile Zümrüt Karaca'nın değerli birikimini/tecrübesini bir araya getirip kavrulmuş kahve markamızı oluşturduk. Profillerimiz kendimize özel. Ana prensiplerimiz:

• Omni roast kavurmuyoruz. Filtre, espresso ve türk kahvesi kavrumlarımız ayrı. Omni roast bir çok çekirdek için ideal/uygun değil.
  • Nitelikli kahve gerçekten nitelikli. Şeffaf bir şekilde takip bilgilerini sunuyoruz. Ticari sınıf kahvelere karşı değiliz ama fiyatları ona göre olmalı.
  • Tadım notlarını kopyala/yapıştır değil, gerçekten tadarak yazıyoruz. Sizlerinde aynı sonuçlara ulaşabilmeniz için su dahil bütün tadım parametrelerini paylaşıyoruz.
  • Bütün çekirdeklerde ve 150 TL üzeri diğer alışverişlerinizde Aras Kargo ücretsiz.

Sizlerin kahvelerimize ve ihtiyacınız olabilecek temel ekipmanlara kolayca ulaşabilmesi için minyak.com.tr web sitemizi hizmetinize sunmaktan gurur duyuyoruz.

Nitelikli kahve, nitelikli kavrum, nitelikli satış sonrası hizmet…

Son düzenleme:

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
KahveKulübü.net ailesine selamlar.

2017 yılında tanıştığımız nitelikli kahve maceramızı, 2019 yılında sizlerle paylaşmaya karar verdik. Bir Minnak ve bir Manyak olarak Ankara Dögol Caddesi’nde Minyak Coffee House’a hayat verdik. Sizlerle sadece kahveyi değil, hayatımızı ve enerjimizi paylaşmaya devam ediyoruz.

2020 yılında kendi damak zevkimiz, fikirlerimiz ile Zümrüt Karaca'nın değerli birikimini/tecrübesini bir araya getirip kavrulmuş kahve markamızı oluşturduk. Ana prensiplerimiz:

• Omni roast kavurmuyoruz. Filtre, espresso ve türk kahvesi kavrumlarımız ayrı. Omni roast bir çok çekirdek için ideal/uygun değil.
  • Nitelikli kahve gerçekten nitelikli. Şeffaf bir şekilde takip bilgilerini sunuyoruz. Ticari sınıf kahvelere karşı değiliz ama fiyatları ona göre olmalı.
  • Tadım notlarını kopyala/yapıştır değil, gerçekten tadarak yazıyoruz. Sizlerinde aynı sonuçlara ulaşabilmeniz için su dahil bütün tadım parametrelerini paylaşıyoruz.
  • Bütün çekirdeklerde ve 150 TL üzeri diğer alışverişlerinizde Aras Kargo ücretsiz.

Sizlerin kahvelerimize ve ihtiyacınız olabilecek temel ekipmanlara kolayca ulaşabilmesi için minyak.com.tr web sitemizi hizmetinize sunmaktan gurur duyuyoruz.

Nitelikli kahve, nitelikli kavrum, nitelikli satış sonrası hizmet…

Detaylı kahve künyesi, kendi tadım notlarınızı ve referans demleme/öğütüm parametrelerini paylaştığınız için teşekkürler. Bir çok kez bahsedilen ve istenen bir şeydi. Tek göremediğim şey kahvenin tadım puanı.

Siteniz yeni olduğundan, bazı iyileştirmeler yapılabilir diye düşünüyorum.

örneğin “Nitelikli Kahve Makwa 2020” yerine “Kenya Makwa - 2020” yazabilirsiniz.

Bol şans ve başarılar!

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Sınırlı sayıda stoklarda
makwa.jpg

Espresso ve Türk kahvesi sevenler için ilk çekirdeklerimiz 27.05.2020 tarihinde beğeninize sunulacak.​

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
Minnak ve Manyak güzelmiş, hoşuma gitti :D.

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Detaylı kahve künyesi, kendi tadım notlarınızı ve referans demleme/öğütüm parametrelerini paylaştığınız için teşekkürler. Bir çok kez bahsedilen ve istenen bir şeydi. Tek göremediğim şey kahvenin tadım puanı.

Siteniz yeni olduğundan, bazı iyileştirmeler yapılabilir diye düşünüyorum.

örneğin “Nitelikli Kahve Makwa 2020” yerine “Kenya Makwa - 2020” yazabilirsiniz.

Bol şans ve başarılar!

Güzel mesajınız için teşekkür ederiz.

Tadım skoru hiç bir zaman paylaşmayacağız. Sektörün en etik dışı konusu olduğunu düşünüyoruz. Takip edilebilirlik olarak kolayca ulaşabileceğiniz bir bilgi.

Google gibi arama motorları için bazı kasıtlı yazım yanlışları mevcut olabilir.

Son düzenleme:

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Güzel mesajınız için teşekkür ederiz.

Tadım skoru hiç bir zaman paylaşmayacağız. Sektörün en etik dışı konusu olduğunu düşünüyoruz. Takip edilebilirlik olarak kolayca ulaşabileceğiniz bir bilgi.

Google gibi arama motorları için bazı kasıtlı yazım yanlışları mevcut olabilir.

Kahvelerinizi Zümrüt Bey’den alıyorsanız kendileri tadım skorlarını paylaşıyor.

En etik dışı konusu demişsiniz sizi böyle bir yargıya iten nedir?

mimds

İyi Bilinen Üye
İsim
Denizhan
Hayırlı olsun! Siz de ülkemizde alışık olduğumuz üzere klasik orta/koyu profilde mi kavurum yapıyorsunuz?

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Kahvelerinizi Zümrüt Bey’den alıyorsanız kendileri tadım skorlarını paylaşıyor.

En etik dışı konusu demişsiniz sizi böyle bir yargıya iten nedir?

Her kavrumun farklı puanlara sahip olması gerektiği gerçeği ve maalesef tüketicilerin puan mevzusuna gereğinden fazla önem göstermesi. Pakete 90 puan yazdığımızda kutu içeriği 90 puan anlamına gelmiyor. Kötü kavrum mükemmel çekirdeği çöp edebiliyor. Kavurucular bütün dünyada puana göre fiyatlandırma yaparken kendi kavrumlarını değil, kendilerine sunulmuş puanı göz önünde bulunduruyor. Tüketicinin zararına olan bir konu bu.

Hayırlı olsun! Siz de ülkemizde alışık olduğumuz üzere klasik orta/koyu profilde mi kavurum yapıyorsunuz?

Teşekkür ederiz. Standart bir profilimiz olmayacak. Çekirdek bazında gideceğiz. Bir çekirdeğimiz açık profil iken diğeri orta/koyu olabilir.

mimds

İyi Bilinen Üye
İsim
Denizhan
Her kavrumun farklı puanlara sahip olması gerektiği gerçeği ve maalesef tüketicilerin puan mevzusuna gereğinden fazla önem göstermesi. Pakete 90 puan yazdığımızda kutu içeriği 90 puan anlamına gelmiyor. Kötü kavrum mükemmel çekirdeği çöp edebiliyor. Kavurucular bütün dünyada puana göre fiyatlandırma yaparken kendi kavrumlarını değil, kendilerine sunulmuş puanı göz önünde bulunduruyor. Tüketicinin zararına olan bir konu bu.

Bu görüşe %100 katılıyorum. Puan konusu pazarlama spekülasyonuna çok açık hakikaten...

Teşekkür ederiz. Standart bir profilimiz olmayacak. Çekirdek bazında gideceğiz. Bir çekirdeğimiz açık profil iken diğeri orta/koyu olabilir.
Peki, bekleyelim görelim... (nacizane şu an için tek eleştirim paket tasarımınız, burada ortaya koyduğunuz vizyonu yansıtmıyor gibi geldi bana!) Tekrar hayırlı olsun.

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
İlk tasarım ama üzerine baya düşündük. Daha sonra değiştirebiliriz. Paket zipli ve tek yön valfli. Valf konusunda baya seçici davrandık. Piyasada bazı valfler kahve ile düzgün bir şekilde çalışmıyor. Bu valfler bizce sorunsuz.

deniz

İyi Bilinen Üye
İsim
deniz
Daha fazla  
İsim
deniz
Espresso Makinesi
breville bes 810 & arçelik
Değirmen
cunill tranquilo sd
Ekipmanlar
brikka 2 cups, v60, överst, v60, kalita, soy c2g

iyi de sizin kavrumunuzun puanını merak etmeyecek ki müşteri, q grader ın çekirdeğinize verdiği puanı merak edecek. bir şekilde standartizasyon şart yoksa sizi tenzih ederim canı sıkılan herkes "nitelikli" kahve satmaya başlayacak. 87 puanlı çekirdeği çöpe çevireni (bilenler bilir cerezza faciası) de gördük ama bu kavuranın beceriksizliği çekirdeğin suçu değil. bir daha alışveriş etmedik oldu bitti.

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Takip edilebilir ve puanı olan çekirdekler kavuruyoruz. Biz sadece yazmamayı tercih ettik. Puan yazıp sizleri beklentiye sokmak kahveyede sizede haksızlık. 82 puanlık güzel bir kahveyi sırf düşük puan diye kaçırabilirsiniz veya 90 puanlık bir kahve için hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

muec

İyi Bilinen Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
Öncelikle hayırlı olsun, umarım sektörde kalıcı olursunuz. Bir eleştiriden çok merakımı gidermek için soruyorum, daha sektöre yeni girecek bir firma olarak 250 gram için 65 liralık bir fiyatlandırmada bulunmak ulaşacağınız kitleyi bir hayli kısıtlamayacak mı sizce? Türkiye'de nitelikli kahve sektörünün en başarılı ve en meşhur kavurucuları genellikle bu fiyat bandında satıyor ürünlerini. Müşteri neden aynı parayı vererek "üstad" dediğimiz kavuruculardan almak yerine adını ilk kez duyduğu bir kavurucudan almayı tercih etsin?

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Öncelikle hayırlı olsun, umarım sektörde kalıcı olursunuz. Bir eleştiriden çok merakımı gidermek için soruyorum, daha sektöre yeni girecek bir firma olarak 250 gram için 65 liralık bir fiyatlandırmada bulunmak ulaşacağınız kitleyi bir hayli kısıtlamayacak mı sizce? Türkiye'de nitelikli kahve sektörünün en başarılı ve en meşhur kavurucuları genellikle bu fiyat bandında satıyor ürünlerini. Müşteri neden aynı parayı vererek "üstad" dediğimiz kavuruculardan almak yerine adını ilk kez duyduğu bir kavurucudan almayı tercih etsin?

Güzel soru ve dilekler için teşekkürler.

Bir çok kavurucu şuan sadece ve sadece ayakta kalabilmek adına eski fiyatlardan satış yapıyor, inanılmaz indirimler ve promosyonlar var. Dürüstçe söylemek gerekirse şuan ortalık yangın yeri ve herkes ayakta kalma derdinde. Toplu satışlar başladığı anda kahve fiyatlarının en az %20 yükseleceğini düşünüyoruz ama umarım yanılırız. Bizim fiyatlarımız döviz bu seviyede kaldığı sürece değişmeyecek.

Çuvallarca kahvesini keyifle tükettiğimiz ve sunduğumuz Zümrüt Karaca bey bütün kavurma sürecimizi bizzat kendisi yapıyor. Farklı damak zevklerimiz var ve profillerimiz farklı. Ama kalite anlamında hiç bir farkımız yok. Ben kendisine çok saygı duyuyorum yaptığı işe saygısından ve sevgisinden dolayı. Gözümüz kapalı güveniyoruz kendisine.

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Siparişler yarın kargoda ;)

27 Mayıs'ta ilk Espresso, Türk Kahvesi ve fiyat/performans profillerimizi sizlere sunacağız.

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Teşekkürler. Arama sıralamalarında üst sıralarda çıkalım diye, SEO

Minyak

Aktif Üye
İsim
Minyak Coffee House
Daha fazla  
İsim
Minyak Coffee House
Çarşamba çıkışlı Ankara kargolarımız bugün teslim edilmiş. İstanbul ve diğer iller şehir içi dağıtımda. Yarın ulaşmalarını bekliyoruz. Makwa son bir kaç paket kaldı, teşekkürler ;)

kerem

Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Delonghi ec685
Değirmen
kg79
Ekipmanlar
v60
Kahve Arkadaşlığı İl
Mersin
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenişehir
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Ben bi kaç değerlendirmemden bahsedicem.Bence ürünün altındaki açıklama gayet güzel olmuş.Ben ilk defa nasıl tadım yapıldığının yazıldığını gördüm üstüne hangi suyla olduğunu.Siteniz geliştirilebilir onu da zaman içinde halledersiniz diye düşünüyorum.Fiyat konusunda yorumum yok sizin bileceğiniz bir şey nasıl uygun görürseniz.Umarım büyürsünüz