• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Microfoam ve kullanılan süt

ErkanB.

Aktif Üye
İsim
Erkan Bozdemir
Daha fazla  
İsim
Erkan Bozdemir
Espresso Makinesi
Flair Espresso Pro2
Değirmen
Mahlkönig Vario, Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Konchero kettle, Beem Pour Over, Melodrip, V60, Delter Coffee Press, Aeropress, Origami, Kalita155, Dripster
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Nilüfer
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Nilüfer
Facebook
erkan.bozdemir
Twitter
ErkanBzdmr
Espresso kullanıcıları için bu başlığın da ayrı olması gerektiğini düşündüm. yeni başlayanlar için rehber olabilir. Bu konuda tecrübeli arkadaşların microfoam tekniği,kullandığı süt markaları ve tavsiyeleri bu başlık altında takip edilebilir.

benim espresso yolculuğum daha 3-4 aylık olmasına rağmen tavsiyelere göre mis sütü başarılı buldum, daha latte art denemelerim çok oturmasa da küçük küçük birşeyler çıkarmaya başladım :)

Metehan

Aktif Üye
Evet bu sıralar mis süt ile güzel sonuç çıkıyor sanırım ben keşfettim bunu :LOL:
Umarım bozmadan devam ederler çünkü bir ara pınar süt çok iyi sonuç veriyordu ancak devamı gelmedi.

yasyas

Üye
Pınar latte veya Sek latte kullanıyorum. Sek daha güzel geliyor gibi ama bulunduğum yerde bir yer satılıyor ve her zaman olmayabiliyor.

Coffeeworm

Aktif Üye
Günlük ve yağlı süt kullanmanızı tavsiye edebilirim, sek marka sütler ile daha istenilen kıvamlar elde edilebiliyor.

mvscoffee

İyi Bilinen Üye
İsim
Uğur Tunçer
Daha fazla  
İsim
Uğur Tunçer
Espresso Makinesi
Cafflano Kompresso
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Kalita, Aeropress, Indian Woodneck, Syphon, French Press,Decanter v60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Buca
Twitter
mvscoffee
Hocam yağ oranı önemli süt için ama latte art için ben görüşürüm en iyi süt laktozsuz süt ama ben light süt ilede art yaptığım için çok değişkenlik göstermiyor. Ama günlük kooperatif sütleri falan baya başarılı sonuçlar elde ediyor kahvenin lezzetine lezzet katmakta