• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Vitus Coffee & Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Merhaba

Juxtapose

Üye
Konum
İzmir
İsim
Ongun
Daha fazla  
İsim
Ongun
Değirmen
Timemore C3
Ekipmanlar
Hario V60, Bialetti Venus 4 cup
Selamlar,

Aranızda İzmir'den katılıyorum. Aranızda bir baristadan ziyade bir kahvesever olarak bulunuyorum şimdilik :) Uzun süredir kahveler ile içli dışlı biriyim ancak bu süreci hep farklı mekanlar, farklı demleme yöntemleri ve çekirdekler deneyerek geçirdim :) Ancak yavaş yavaş evde kendi çapımda kendi kahvelerimi yapma sürecine girmek istiyorum. Ancak ülkedeki ekonomik hal malum, sürecin hızlanmasına pek yardımcı olmuyor.

Genellikle düşük asidite yüksek/koyu gövdeli, topraksı kahveleri seven biriyim. Haliyle en sevdiğim demleme yöntemleri genellikle V60 ve cold brew. Ancak dediğim gibi, farklı şeyler denemeyi seven biri olarak, narenciye notaları ve chemex gibi tadlardan da geri bırakmıyorum kendimi :) Ekipman olarak ise şimdilik bir french press ve bosch filtre kahve makinasına sahibim.

Forumdaki içerikler ve sizlerin birbiriniz ile olan iletişim tarzınız çok hoşuma gittiği için, burayı keşif eder etmez üyelik aldım. Sanırım uzun süreler burada olacağım. Ancak büyük ihtimalle yazmaktan ziyade okumak ile yetineceğim sanırım :)

Herkese merhaba, iyi forumlar.
 
Merhaba Hoşgeldiniz :)
 
Hoşgeldiniz:)
 
Geri
Üst