• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Merhaba: The Barn Coffee Vlog

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Gününüz güzel olsun.

İlk gönderimde, YouTube kanalımda paylaştığım son videolardan birini paylaşarak “merhaba” demek istedim. Kahve kültürü, nitelikli demleme yöntemleri ve üçüncü nesil kahvecilik hakkında videolar yayınlıyorum. Yorumlarınıza ve abone olup bu yolda beraber oluşumuza değer veriyorum; kahve hakkında sorularınızı da yorumlardan ya da Instagram hesabımdan(Ertuğrul Koçlar) sorabilirsiniz. Zamanla tüm videolarımı buradan paylaşmış olacağım sizinle.

Sonraki videolarda, aldığım çekirdekleri de farklı demleme yöntemleriyle deneyerek yorumlayacağım:

Coffeeworm

İyi Bilinen Üye
Video gayet iyi duruyor ancak izlerken anlatım olsa bir vlog için daha iyi olabilir diye düşündüm. Örnek olarak Barista ile diyalog kurabilseniz, o an içtiğiniz kahveyi anlatsanız, biraz sohbet etmeniz çok daha keyifli olacaktır eminim.

Elinize sağlık.

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Berlin gezimde The Barn’a ve Five Elephant’a gittim ve Barn’ın baristalarıyla kahveleri hakkında konuştum ama direkt olarak baristayı, iş yaparken çekmekten çekindim açıkçası. Hatta barista o kadar ilgiliydi ki onun tavsiyesi üzerine çekirdek aldım. Sonraki videolarda yorumlayacağım. Ama Five Elephant’ta gördüğüm tepki, sadece kafeyi ve kahveleri çekmemin doğru bir karar olduğunu gösterdi. İzin almama rağmen, kafeyi çekmem bile sorun yarattı.

Anlatım ve diyaloğu farklı formatlarda yapıyorum aslında. İlgilenirseniz, “Barista Diyalog” diye bir programım var, şuradan izleyebilirsiniz:
İlginiz için teşekkür ediyorum.

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Comandante, Eureka Mignon Perfetto, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
Hoş Geldiniz :)

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
The Barn 'da yüzde 10 indirim var. 3 paket için kargo 5 euro. Geisha almayı planlıyordum ama bitmiş maalesef. Belki nano lotları alabilirim.