• Eyl├╝l
    Sevgili Ziyaret├ži Eyl├╝l ay─▒ gelmesi ile birlikte logomuzu de─či┼čtirdik ve Kahve Kul├╝b├╝ kahve al─▒m anketini ba┼člatt─▒k. Sizlerin oylar─▒ ile belirlenecek firmadan Eyl├╝l ay─▒ toplu kahve al─▒m─▒ yap─▒lacak.
    Eyl├╝l ay─▒ Kahve Kul├╝b├╝ toplu al─▒m─▒ ve kul├╝p ile ilgili geli┼čmelerden, ├Âzel indirimlerden, yay─▒nlardan h─▒zl─▒ bir ┼čekilde haberdar olmak i├žin buradan Whatsapp Grubuna kat─▒lmay─▒ unutmay─▒n.

Merhaba Sevgili kahve severler biz geldik ­čÖé

Molent

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Molent
Daha fazla  
─░sim
Molent
├ľncelikle yeni de─čirmenimiz G50 ile ilgili de─čerleri g├Âr├╝┼čleri ve payla┼č─▒mlar─▒ i├žin @kahvetrip 'e te┼čekk├╝r ederiz.

Bir├žo─čunuzun bildi─či gibi Molent markas─▒ T├╝rkiyeÔÇÖde ilk olarak ah┼čap de─čirmeni G100 ├╝n sat─▒┼ča ├ž─▒kmas─▒yla duyuldu. Biz bir de─čirmen ├╝retmeye karar verip bu yola ├ž─▒kt─▒─č─▒m─▒z andan itibaren her ┼čeyi ne kadar iyi yapmaya ├žal─▒┼čsak da elbette farkl─▒ g├Âzlerden, farkl─▒ fikirlerden bir├žok ele┼čtiriler ve tavsiyeler ald─▒k. Her ┼čeyden ├Ânce s├Âylemeliyiz ki Molent markas─▒ ortaya ├ž─▒kt─▒─č─▒ andan itibaren de─čerli g├Âr├╝┼člerini bizimle payla┼čan herkese te┼čekk├╝rlerimizi sunar─▒z. Tabi ki bizlerde bu g├Âr├╝┼člerin hi├ž birini g├Âzden ka├ž─▒rmadan hepsini dikkate alarak kendimizi ve ├╝r├╝nlerimizi geli┼čtirmeye devam ettik ve edece─čiz. Umar─▒z her zaman da bizi ele┼čtiren iyi niyetli insanlar olur ve bizler de yapt─▒klar─▒m─▒z─▒n daha iyisini yapmak i├žin daha ├žok gayret g├Âsteririz.

Gelelim yeni de─čirmenimiz G50 ile ilgili detaylara;

G50 tasarlanmaya ba┼čland─▒─č─▒nda her ┼čeyden ├Ânce dikkate ald─▒─č─▒m─▒z konulardan biri maliyeti olabildi─čince d├╝┼č├╝k ama kullan─▒c─▒ya g├╝ven veren bir ├╝r├╝n ├ž─▒karmakt─▒. Bunun i├žin rulman yataklar─▒n─▒ ve burr ├╝ sa─člam bir ┼čekilde merkezde tutacak tek bir al├╝minyum g├Âvde kulland─▒k. Bu al├╝minyum g├Âvdenin ├╝zerinde g─▒da ile temas edebilir nat├╝rel bir kaplama bulunmaktad─▒r. Bu kaplama sayesinde hem al├╝minyumun daha sert ve g├Âsteri┼čli bir y├╝zeye sahip oluyor hem de g─▒da ile temas─▒ sa─člana biliniyor. ─░lerleyen zamanlarda nat├╝rel renk haricinde farkl─▒ kaplamalarda kullanmay─▒ hedefliyoruz. G├Âvde nin ├╝st b├Âl├╝m├╝nde ve alt b├Âl├╝m├╝nde yataklar─▒na yerle┼čtirilen 2 adet paslanmaz rulman─▒ var. Ayn─▒ ┼čekilde g├Âvdenin alt b├Âl├╝m├╝nde burr ├╝m├╝z├╝n yata─č─▒ bulunmakta. Burr bu yata─ča sert bir ┼čekilde ├žak─▒lmaktad─▒r. Ayn─▒ zamanda burr g├Âvdeye ne olur ne olmaz fazla c─▒vatadan zarar gelmez diyerek 3 civata ile ba─čland─▒. Burr demi┼čken, G50 de de G100 de kulland─▒─č─▒m─▒z burr ├╝n ayn─▒s─▒n─▒ kulland─▒k. De─či┼čtirme gere─či duymad─▒k ├ž├╝nk├╝ olumlu ele┼čtiri ald─▒─č─▒m─▒z tek nokta oydu. Devam─▒nda kavanozun tak─▒lmas─▒ i├žin ├Âzel olarak imal etti─čimiz polipropilen den kavanozun vida plasti─či bulunmaktad─▒r. Bu plastik sayesinde kavanoz zarar g├Ârmeden ve t─▒ng─▒rdama dan rahat bir ┼čekilde kullanabilirsiniz. Gelelim ayar mekanizmam─▒za, konik burr de bulunan 16 nokta ile birlikte, yine polipropilen den i┼čledi─čimiz ayar mekanizmas─▒ ├╝zerinde ki 2 adet bilye ile ad─▒m say─▒labilmektedir. Bu bilyeler sayesinde de─čirmenin ayarlamas─▒n─▒ yaparken, ayar mekanizmas─▒n─▒ tamamen limite dayat─▒p birer birer a├žarken kolun d├╝┼čt├╝─č├╝ ad─▒m de─čirmenimizin s─▒f─▒r noktas─▒d─▒r. Ayar mekanizmas─▒n─▒n tam bir turunda 16 ad─▒m bulunmakta ve her bir ad─▒m 0,07 mm hassasiyetinde konik burr ├╝ hareket ettirmektedir. G50ÔÇÖnin ├╝st b├Âl├╝m ├╝n├╝ne gelecek olursak g├Âvdenin ├╝st ├žap─▒ kavanoz i├žine girebilecek ┼čekilde tasarland─▒ b├Âylece kahve kavanozu ters ├ževirerek rahatl─▒kla bo┼čalt─▒lmaktad─▒r. G50 nin mevcut halinde kapa─č─▒ bulunmamaktad─▒r. Pop corn efekt nerdeyse hi├ž olmad─▒─č─▒ i├žin ve de─čirmenin hopper k─▒sm─▒nda sadece ├žekirdeklerin rahat├ža bo┼čalt─▒labilecek kadar geni┼č oldu─ču i├žin daha pratik olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nerek ve maliyeti y├╝kseltmemesi ad─▒na kapak koymamaya karar verdik.

Son olarak de─čirmenimizin kolundan bahsedecek olursak krom 316 dan b├╝kt├╝─č├╝m├╝z kolun ucunda G100 e nazaran elin i├žini daha iyi dolduracak ve daha rahat kavrana bilinir kubbeli b├╝y├╝k bir topuz tasarland─▒. Bu topuzda g├╝rgen a─čac─▒ndan i┼člendi ve ├╝st├╝nde do─čal koruyucu ya─č bulunmaktad─▒r.

G50ÔÇÖnin detayl─▒ bir ┼čekilde teknik ├Âzelliklerini a┼ča─č─▒da inceleyebilirsiniz;

G├ľVDE:
AL├ťM─░NYUM (GIDA ─░LE UYGUN KAPMALI)
KOL TOPUZU: MAS─░F AH┼×AP
BI├çAK: KON─░K BURR, ├ľZEL ALA┼×IM PASLANMAZ ├çEL─░K
AYAR MEKAN─░ZMASI: POL─░PROP─░LEN
M─░L/YAY/├ľ─×├ťTME KOLU: KROM 316
AH┼×AP KORUYUCU: DO─×AL YA─×/RENKLEND─░R─░C─░
RULMANLAR: PASLANMAZ B─░LYALI RULMAN
KAP: CAM KAVANOZ
KAVANOZ ─░├ç─░ KAHVE HACM─░: 34-46 GR KAHVE ├çEK─░RDE─×─░
DE─×─░RMEN ─░├ç─░ KAHVE HACM─░: 28-36 GR KAHVE ├çEK─░RDE─×─░
DE─×─░RMEN A─×IRLI─×I: 595 GR
ADIM AYARLI S─░STEM: 1 TUR 16 ADIM (1 ADIM 0.07 MM HASSAS─░YETTE)
KUTU ─░├çERi─×─░: DE─×─░RMEN, KAPAKLI YEDEK KAVANOZ
GARANT─░ S├ťRES─░: 2 YIL (MEKAN─░K AKSAN VE ├ľ─×├ťT├ťC├ťLER)

├ľNER─░LEN ├ľ─×├ťTME ARALIKLARI:

0-6 ADIM : T├ťRK KAHVES─░
6-10 ADIM : ESPRESSO
10-13 ADIM : MOKA POT
13-16 ADIM : AEROPRESS
16-18 ADIM : DELTER PRESS
18-25 ADIM : F─░LTER-BREW
25-28 ADIM : FRENCH PRESS

G50ÔÇÖnin mevcut sat─▒┼č fiyat─▒n─▒ 850 TL olarak belirlemi┼č bulunmaktay─▒z. Sipari┼člerinizi yar─▒ndan itibaren (06.04.2020) vermeye ba┼člayabilirsiniz. Fakat bulundu─čumuz s─▒k─▒nt─▒l─▒ salg─▒n durumdan dolay─▒ sipari┼č ├╝zerinden 7 i┼č g├╝n├╝ i├žerisinde de─čirmenin montajlar─▒n─▒ yap─▒p sizlere kargolayaca─č─▒z. ├ťretim maliyetimiz dolar ile birlikte y├╝kselse de yine de olabildi─čince fiyat─▒n─▒ y├╝kseltmemeye ├žal─▒┼čaca─č─▒z. Eminiz maliyetimizi ve kar─▒m─▒z─▒ merak edenler olacakt─▒r, bilinmesini isteriz ki ┼čuanda belirledi─čimiz fiyat bize y├╝ksek karlar kazand─▒racak fiyat de─čil bizim daha iyi ├╝r├╝nler ├ž─▒karmam─▒z i├žin ve MolentÔÇÖi daha da b├╝y├╝tmek i├žin herkesin ula┼čmas─▒n─▒ istedi─čimiz bir fiyatt─▒r.

Ayr─▒ca ┼čuanda Ar-Ge ├žal─▒┼čmalar─▒n─▒ s├╝rd├╝rd├╝─č├╝m├╝z G50ÔÇÖnin ┼čarjl─▒ bir motoru da bulunmaktad─▒r. Bu motorun seri ├╝retimine ge├ži┼č yapabilmemiz ve sat─▒┼ča sunabilmemiz i├žin yat─▒r─▒mc─▒ aray─▒┼č─▒ i├žerisindeyiz. Umar─▒z en k─▒sa zamanda G50ÔÇÖnin bu motorunu da sizlerle tan─▒┼čt─▒raca─č─▒z.

┼×imdiden payla┼č─▒m─▒m─▒za vakit ay─▒r─▒p okudu─čunuz i├žin ve de─čerli g├Âr├╝┼čleriniz i├žin te┼čekk├╝r ederiz. Merak etti─činiz t├╝m sorular─▒n─▒z─▒ cevaplamaktan memnuniyet duyaca─č─▒z. Sa─čl─▒kl─▒, mutlu ve bol kahveli g├╝nler dilerizÔÇŽ

Ekli dosyalar

Son d├╝zenleme:

puspus

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Y├╝cel
Daha fazla  
─░sim
Y├╝cel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
De─čirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,G├╝ralita,Delter, Chemex, Mokapot
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░stiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l
─░stanbul
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 1
├ťmraniye
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 2
├ťmraniye-Dudullu
├ľncelikle ho┼čgeldiniz. ama 1 ay ├Ânce geleydiniz iyiydi. ├çaynis marka degirmenim bu hafta hatta belki de yar─▒n elimde olacak. Ama ├Ânceden bilgim olsayd─▒ hem yerliligi destek hem de bi sorun olduginda ├žalacak kap─▒ olur maksad─▒yla sipari┼č verirdim.

AltayOzger

─░yi Bilinen ├ťye
Edit├Âr
─░sim
Altay
Daha fazla  
─░sim
Altay
De─čirmen
Timemore Chestnut C1 - Severin KM3873
Ekipmanlar
V60-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso
Evet
Denizli
Merkezefendi
├ťr├╝n├╝n Geli┼čtirilmesi ad─▒na ├Ânemli 1-2 Tavsiyede bulunmak istiyorum.

1-Plastikte olsa ├Âncelikle bir ├╝st kapak ┼čart ├ž├╝nk├╝ ├žo─čumuz yan a├ž─▒larda tutarak ├Âg├╝t├╝m yap─▒yoruz kahve severler olarak herkes dik ├Âg├╝t├╝m yapm─▒yor bu ├Ânemli bir detay pleksi dahi olsa bir ├╝st kapak konulmal─▒.

2-Alt k─▒s─▒mdaki ayar mekanizma kolu hi├ž ho┼č g├Âz├╝km├╝yor ├žo─ču kahve sever de─čirmende ┼č─▒kl─▒kta arar. Alt k─▒s─▒mdaki ayar vidas─▒nda daha kaliteli ve boyal─▒ bir plastik kullan─▒l─▒rsa daha ba┼čar─▒l─▒ bir ├╝r├╝n ├ž─▒kacakt─▒r ┼čahsen ben b├Âyle vidalar─▒ g├Âz├╝ken ve ayar k─▒sm─▒n─▒n ucuzluk plastik ve iyi g├Âr├╝n├╝m├╝ olmayan bir de─čirmen tercih etmem ayar k─▒sm─▒ndaki plastik mekanizman─▒n ┼č─▒kl─▒g─▒ i├žin Timemore Chesnut C1 in plastik kalitesini baz alabilirsiniz.

Bu tarz ufak eksiklikler tamamlan─▒rsa taleplerde orant─▒l─▒ olarak artacakt─▒r.

Bu 2 ├Âzellik ve geli┼čtirme maliyet olarak en fazla 15-20 Tl olur ama ├╝r├╝ne tasar─▒m ve g├Âr├╝n├╝┼č a├ž─▒s─▒ndan ├žok ┼čey katar ┼čahsen ben alaca─č─▒m ├╝r├╝nde b├Âyle ince detaylarada ├Ânem veriyorum.

Fiyat Olarakta biraz daha rekabet├ži olmas─▒ gerektigini d├╝┼č├╝n├╝yorum.D├╝nya ├çap─▒nda Kendini Kan─▒tlam─▒┼č ve ├ľg├╝t├╝m├╝ kalitesi iyi olan ├çinli rakipleriyle ayn─▒ fiyatta yada daha ucuz olmas─▒ gerekli 600 Tl band─▒ndan sat─▒l─▒rsa tan─▒t─▒m ama├žl─▒ talep ├žok olacakt─▒r.

Son d├╝zenleme:

Molent

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Molent
Daha fazla  
─░sim
Molent
├ľncelikle ho┼čgeldiniz. ama 1 ay ├Ânce geleydiniz iyiydi. ├çaynis marka degirmenim bu hafta hatta belki de yar─▒n elimde olacak. Ama ├Ânceden bilgim olsayd─▒ hem yerliligi destek hem de bi sorun olduginda ├žalacak kap─▒ olur maksad─▒yla sipari┼č verirdim.
Te┼čekk├╝r ederiz. Yeti┼če bilseydik ke┼čke ama olabildi─čince h─▒zl─▒ hareket ettik. Yeni de─čirmeninizi g├╝le g├╝le kullan─▒n:)

Mehmetali

├ťye
Tebrik ederim ┼č─▒k ve g├╝zel bir ├╝r├╝n sadece ┼ču alttaki plastik en az─▒ndan farkl─▒ bir renkte olabilir daha ┼č─▒k bir g├Âr├╝n├╝m├╝ olurdu bunun haricinde gayet g├╝zel g├Âr├╝n├╝yor umar─▒m istedi─činiz ba┼čar─▒y─▒ yakalars─▒n─▒z yolunuz a├ž─▒k olsun.

melih ismail

─░yi Bilinen ├ťye

1-Plastikte olsa ├Âncelikle bir ├╝st kapak ┼čart ├ž├╝nk├╝ ├žo─čumuz yan a├ž─▒larda tutarak ├Âg├╝t├╝m yap─▒yoruz kahve severler olarak herkes dik ├Âg├╝t├╝m yapm─▒yor bu ├Ânemli bir detay pleksi dahi olsa bir ├╝st kapak konulmal─▒.

2-Alt k─▒s─▒mdaki ayar mekanizma kolu hi├ž ho┼č g├Âz├╝km├╝yor ├žo─ču kahve sever de─čirmende ┼č─▒kl─▒kta arar. Alt k─▒s─▒mdaki ayar vidas─▒nda daha kaliteli ve boyal─▒ bir plastik kullan─▒l─▒rsa daha ba┼čar─▒l─▒ bir ├╝r├╝n ├ž─▒kacakt─▒r ┼čahsen ben b├Âyle vidalar─▒ g├Âz├╝ken ve ayar k─▒sm─▒n─▒n ucuzluk plastik ve iyi g├Âr├╝n├╝m├╝ olmayan bir de─čirmen tercih etmem ayar k─▒sm─▒ndaki plastik mekanizman─▒n ┼č─▒kl─▒g─▒ i├žin Timemore Chesnut C1 in plastik kalitesini baz alabilirsiniz.

Bu tarz ufak eksiklikler tamamlan─▒rsa taleplerde orant─▒l─▒ olarak artacakt─▒r.

Bu 2 ├Âzellik ve geli┼čtirme maliyet olarak en fazla 15-20 Tl olur ama ├╝r├╝ne tasar─▒m ve g├Âr├╝n├╝┼č a├ž─▒s─▒ndan ├žok ┼čey katar ┼čahsen ben alaca─č─▒m ├╝r├╝nde b├Âyle ince detaylarada ├Ânem veriyorum.

Fiyat Olarakta biraz daha rekabet├ži olmas─▒ gerektigini d├╝┼č├╝n├╝yorum.D├╝nya ├çap─▒nda Kendini Kan─▒tlam─▒┼č ve ├ľg├╝t├╝m├╝ kalitesi iyi olan ├çinli rakipleriyle ayn─▒ fiyatta yada daha ucuz olmas─▒ gerekli 600 Tl band─▒ndan sat─▒l─▒rsa tan─▒t─▒m ama├žl─▒ talep ├žok olacakt─▒r.
kat─▒l─▒yorum fiyat ve ├Âzellik olarak de─čerlendirmek yerli ├╝reticiye destek vermek i├žin bu eksikler giderilirse de─čirmenim olmas─▒na ra─čmen 1 adet sat─▒n almak isterim @Molent

Molent

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Molent
Daha fazla  
─░sim
Molent

Fiyat Olarakta biraz daha rekabet├ži olmas─▒ gerektigini d├╝┼č├╝n├╝yorum.├çinli rakipleriyle ayn─▒ fiyatta yada daha ucuz olmal─▒.
Tavsiyeleriniz i├žin te┼čekk├╝r ederiz.
1- De─čirmenimizin i├ž b├Âl├╝m├╝nde ekte ekledi─čim foto─črafta g├Âr├╝nd├╝─č├╝ gibi bir girinti bulunmaktad─▒r. ├çekirdekler i├žeride hapsolacaklar, bundan dolay─▒ de─čirmen yan tutarakta rahatl─▒kla ├Â─č├╝t├╝m yap─▒labilir. ├çekirdekleri kas─▒tl─▒ olarak d├Âkmek i├žinde ters ├ževirip ├žalkalamak, ├žekirdeklerin d├Âk├╝lmesi i├žin yeterli olacakt─▒r.
2- Ayar mekanizmas─▒ i├žin ├Ânerilerinizi dikkate alaca─č─▒z. Fakat istedi─čimiz gibi ┼č─▒k bir plastik par├ža i├žin enjeksiyon kal─▒b─▒ gerek. Bunun i├žinde sat─▒┼č adetlerimizi y├╝kseltmemiz ┼čart.

Ekli dosyalar

Papillon

─░yi Bilinen ├ťye
Daha fazla  
De─čirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
Kalita wave 155/185, Hario v60, Kasuya v60, Chemex, Melodrip, Aeropress, Soy c2g
Ho┼čgeldiniz,
Ele┼čtiriler do─črultusunda ├╝r├╝n├╝z├╝ geli┼čtirmi┼č olman─▒z g├╝zel, ├Ânceki modele g├Âre daha ba┼čar─▒l─▒ g├Âz├╝k├╝yor. Umar─▒m uzun s├╝reli kullan─▒m yorumlar─▒ da ba┼čar─▒l─▒ olur.

Ben ├╝r├╝nden ba─č─▒ms─▒z bir ele┼čtiri olarak, yaz─▒lar─▒n─▒zda dil bilgisi kurallar─▒na dikkat etmenizi tavsiye ederim. Hangi firma olursa olsun yaz─▒m kurallar─▒na dikkat edilmeden haz─▒rlanm─▒┼č bir metin g├Ârmek her ┼čeyden ba─č─▒ms─▒z olarak markan─▒n/├╝r├╝n├╝n itibar─▒n─▒ d├╝┼č├╝r├╝r. Dil bilimcisi ya da T├╝rk├že ├Â─čretmeni de─čilim ama neredeyse her c├╝mlede olan yaz─▒m hatalar─▒n─▒ ┼čahsen olduk├ža rahats─▒z edici buluyorum. T├╝rkiyede kurulmu┼č, T├╝rkiyede faaliyet g├Âsteren bir firman─▒n her ┼čeyden ├Ânce T├╝rk├žeÔÇÖyi d├╝zg├╝n kullanabilmesini ya da bu tarz yaz─▒ i┼čleri i├žin bu yaz─▒lar─▒ dil bilgisi kurallar─▒na dikkat ederek haz─▒rlayabilecek ki┼čileri g├Ârevlendirmesini beklerim.

tolilow

─░yi Bilinen ├ťye
─░sim
Tolga
Daha fazla  
─░sim
Tolga
Evet
─░stanbul
├ťsk├╝dar
Kahve Arkada┼čl─▒─č─▒ ─░l├že 2
Kad─▒k├Ây, Be┼čikta┼č
Tavsiyeleriniz i├žin te┼čekk├╝r ederiz.
1- De─čirmenimizin i├ž b├Âl├╝m├╝nde ekte ekledi─čim foto─črafta g├Âr├╝nd├╝─č├╝ gibi bir girinti bulunmaktad─▒r. ├çekirdekler i├žeride hapsolacaklar, bundan dolay─▒ de─čirmen yan tutarakta rahatl─▒kla ├Â─č├╝t├╝m yap─▒labilir. ├çekirdekleri kas─▒tl─▒ olarak d├Âkmek i├žinde ters ├ževirip ├žalkalamak, ├žekirdeklerin d├Âk├╝lmesi i├žin yeterli olacakt─▒r.
2- Ayar mekanizmas─▒ i├žin ├Ânerilerinizi dikkate alaca─č─▒z. Fakat istedi─čimiz gibi ┼č─▒k bir plastik par├ža i├žin enjeksiyon kal─▒b─▒ gerek. Bunun i├žinde sat─▒┼č adetlerimizi y├╝kseltmemiz ┼čart.
Popcorn efekti olmasa bile cmd'de bulunan ├ževirme koluna sabit bir pleksi ├Â─č├╝t├╝m sesini de biraz olsun absorbe edecektir. @kahvetrip g100 incelemesinde burr'lerin cmd'ye g├Âre ├žok fazla ses ├ž─▒kard─▒─č─▒n─▒ s├Âylemi┼čti.

Ek olarak T├╝rkiye pazar─▒nda bulunan Seramik burr'lu de─čirmenlerin fiyat─▒na yak─▒n bir(400-500 tl) ├želik burr'lu de─čirmen ├ž─▒kart─▒rsan─▒z ├žok fazla sat─▒┼č yapaca─č─▒n─▒z─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Sekt├Ârdeki ilk a├ž─▒─ča ├╝r├╝n ├ž─▒karm─▒┼čs─▒n─▒z, ikincisi de bu.

─░yi ├žal─▒┼čmalar dilerim, umar─▒m istedi─činiz yerlere gelirsiniz :)

teyyaredenkahve

─░yi Bilinen ├ťye
Edit├Âr
─░sim
Levent
@Molent ├ľncelikle yerli bir ├╝r├╝n geli┼čtirip, pazara sundu─čunuz i├žin te┼čekk├╝rler. Ar-Ge ve ├╝r├╝n ├ž─▒karmak ger├žekten zor bir i┼č.

├ľ─č├╝t├╝m performans─▒ ile ilgili kar┼č─▒la┼čt─▒rmal─▒ ya da bilgi verici bir d├Âk├╝man, test, vs var m─▒?

├ľ─č├╝t├╝c├╝ler nitelikli kahve severlerin en b├╝y├╝k yat─▒r─▒m─▒ ve bir kere al─▒n─▒yor. Bir ├Â─č├╝t├╝c├╝ alacaksam g├Âr├╝p, test etmek, hissiyat─▒n─▒ ya┼čamak isterim... ya da pazardaki mevcut rakipleri ile g├╝venilir kar┼č─▒la┼čt─▒rmal─▒ sonu├žlar g├Ârmek isterim...

Bulundu─čumuz ortamda test etmek san─▒r─▒m biraz zor olabilir.

├ťst