• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

MAYIS Ayı Toplu Kahve Alımı ve Tadımı Etkinliği (MONTAG)

mvscoffee

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Uğur Tunçer
Daha fazla  
İsim
Uğur Tunçer
Espresso Makinesi
Cafflano Kompresso
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Kalita, Aeropress, Indian Woodneck, Syphon, French Press,Decanter v60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Buca
Twitter
mvscoffee
Arkadaşlar mesajlar arasında kaybolmasın diye buraya ekliyoruz.

Arkadaşlar selam👋 Montag Coffee ile görüşmelerimizi tamamladık. Forumda henüz Montagdan bir temsilcimiz yok (ilerleyen günlerde katılacaklar). Fakat sizi bekletmemek adına mesajlarını iletmek istedim.

"Öncelikle Montag Coffee Roasters adına herkese selamlar bu ay bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bugünden itibaren ay sonuna kadar bütün kahvelerimizde %25'lik bir indirim oranıyla aranızda olacağız. 1 kiloluk paketlerimizde halihazırda olan %10'luk indirimin üzerine ekstra %25 indirimimiz devam edecektir. Sizler için tanımladığımız indirim kodu "KK25" olarak sisteme girilmiş ve kullanıma hazırdır. Şimdiden herkese keyifli alışverişler bol kahveli günler dileriz."

Alım ekibinden ufak bir tavsiye: Lütfen siparişlerinizi bayramdaki kargo durumlarını, kapanmadan dolayı alım miktarlarındaki yükselmeleri ve kargo sürelerinde yaşanabilecek olası gecikmeleri hesaba katarak oluşturun. Bu demek değil ki kahveler geç gelecek😀. Biz sadece hazırlıklı olunması adına önden uyarmak istedik. Bayram kargo durumlarını biraz daha açmam gerekirse 8 mayıs Cumartesi gününden itibaren 17sine kadar yok kargolar çalışmıyor sayabiliriz. Sadece 10-11 mayıs tarihlerinde 2 gün çalışacaklar. Bununla beraber bayram sonrası yığılmalara hazılıklı olalım.Tekrar belirtmekte fayda var bu yazdıklarım tüm bunların gerçekleşeceği anlamına gelmiyor sadece pozisyon almanız için tavsiye:LOL:.

Umarım keyifli bir alım olur🙏. Herkese bol kahveli bayramlar.

KahveKulübü Alım Ekibi.

Son düzenleme:

Karanfil

İyi Bilinen Üye
İlk defa bir toplu alımda tarafımı belli ederek Montag Coffee Roasters diyorum.

Hali hazırda kavurdukları nitelikli Afrika kahvelerinin (+1 Peru) yanı sıra koleksiyonlarına 3 nitelikli ve 1 "süper nitelikli" kahve eklediler. Harmanlarını da yenilediler.

Yeni getirdikleri çekirdeklerden Fortaleza'yı deneme imkanım oldu: https://montagcoffee.com/products/fortaleza Bu çekirdeğin hikayesini (https://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/montag-coffee-roasters.123/post-82412) ve demleme deneyimimi (http://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/montag-coffee-roasters.123/post-87793) forumda paylaştım. Geçen ayın sonunda hayatını kaybeden Brezilyalı bir çiftçinin üretmiş olduğu bu kahve bana çilek ve çikolata tatlarının birbirine geçtiği güzel fincanlar verdi ve keşke daha çok alsaymışım dedirtti.

Ama asıl gözümü diktiğim "super specialty coffee" adı anılarak "limited series" etiketiyle satılan çarkıfelek ve böğürtlen tadım notlarına sahip El Mirador Natural Acetic Catiope oldu: https://montagcoffee.com/products/el-mirador-natural-acetic-catiope

Toplu alımda küçük gramlı tadım paketi veya iskonto gibi durumlar söz konusu olabileceği için daha rahat deneyimleme imkanı doğuyor. Tedarikçinin sitesinden karşılaştıran arkadaşlar Coffee Department'ın turuncu sakızlı El Mirador'uyla aynı olmadığını, farklı varyeteler olduğunu söylediler.

İşin açıkçası El Mirador'u sadece toplu alım olursa düşünürüm ama Fortaleza'yı toplu alımda Montag çıksa da çıkmasa da yeniden alacağım. Düzenli içilebilecek, çok keyifli bir kahve benim için.

Ayrıca her ne kadar özel çekirdekler getirmiş olsalar da, ürün ve iletişim yönünden defalarca olumsuz deneyim yaşattıklarını forumda okuduğum Probador Colectiva ile etik yönden ciddi derecede sorunlu uygulamalarını ve tavırlarını gördüğüm Null Coffee'den alım yapılması kararı çıkması durumunda aylık alıma katılmayacağımı en başta beyan ediyorum.

Sağlıklı bir ay, hayırlı bir alım olsun.

Not: @mtgg ve @mvscoffee 'yi online görünce aylık alım başlığının eli kulağındadır diye yazımı yazıp kenara atmıştım :D

nuclearmoonrise

İyi Bilinen Üye
Bu ay oyum Montag'a. İlgi çekici çekirdekleri var. Son zamanlarda deneyenler de kavrumunun başarılı olduğunu söylüyor. Ben daha hiç denemedim ama çok merak ediyorum.

NULL YOK :D

Leylifer

İyi Bilinen Üye
İsim
Furkan
Daha fazla  
İsim
Furkan
Değirmen
Comandante C40, Molent G50
Ekipmanlar
Brewista Artisan, Peak Water, Flair Pro 2, Moccamaster Select, Clever Dripper, Aeropress, Delter Press, Kalita Wave Cam/185, Kalita Wave SS/155, Hario V60 Plastik + Decanter,
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Balıkesir

Şuradan devam ederek, ben de Montag diyorum.

coffeebeansantalya

İyi Bilinen Üye
İsim
Erdem
Daha fazla  
İsim
Erdem
Espresso Makinesi
cafelat robot
Değirmen
comandante
Ekipmanlar
v60-aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya-Fethiye
Güçlü Adaylar: yazılanlara göre ekleme yapıyorum
* Montag coffee
* Zumrut Karaca
* Overdose
* Kahve Fabrikası
* Probador (dikkat)
* Kimma
* At Origin
* William
* Paper Roasting Co
* Spada
* Coffeenutz

*** Anketlerde fazladan Celsius (geçen ayın kazananı) ve Petra var,
*** olması gereken Null yok-- Eylül'de olacakmış -- belli de olmaz karışık bu işler..

Şu an indirimi olan adaylar:
Incommon-RAMAZAN15
Calibre-Trendyol kampanyaları
Boxx-12 mayısa kadar geçerli sepette %15
Clean Cup-Bugün son sanırım "evdekal" kod %15
Petra-Trendyol kampanyaları
Coffeerem-Kod "nisan20" %20
Gordion-15 Mayıs'a kadar "GORDIONRAMAZAN" kod %15

Son düzenleme:

Brewjourneytime

Aktif Üye
İsim
Furkan
Daha fazla  
İsim
Furkan
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60 , Aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beşiktaş
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Avcılar
Kahve çeşitliliği ve merak etmemden dolayı bu ay oyum benim de Montag'a. Nisan ayını aratmayacak bir toplu alım olur umarım. Emek veren herkese teşekkürler:)

tahakucuk

İyi Bilinen Üye
İsim
Muammer Taha Küçük
Daha fazla  
İsim
Muammer Taha Küçük
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Delter press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kocaeli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İzmit
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Derince

begefendi

İyi Bilinen Üye
İsim
Ercan
Daha fazla  
İsim
Ercan
Değirmen
Niche Zero, Comandante C40
Ekipmanlar
Fellow Stagg EKG, Origami, Aeropress, Hario V60, Felicita Arc, Soy C3G
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Yenimahalle
Kahvelerini genelde başarılı bulmama rağmen Petra’nın bence artık anketlerde bulunmaması gerektiğini düşünüyorum. Toplu alım mantalitemize uymuyorlar. Null olmadığı için bu ay paper’a oy verdim. Nisan ayında fazla kavrulmuş, yavan kahveler içtim umarım bu ay yüzümüz güler. 🙏

hassastartı

İyi Bilinen Üye
İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Melikgazi
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Kahve Fabrikası diyorum. Null olsaydı gözüm kapalı basacaktım:)

SirJohn

İyi Bilinen Üye
İsim
Sercan Pekel
Daha fazla  
İsim
Sercan Pekel
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Maltepe
Ben de oyumu William'a veriyorum. Son seçkisinden çok memnum kaldım. Toplu alımla güzel bir deneyim olur kanaatindeyim.