• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Mart Ayı Toplu Kahve Alımı ve Tadımı Etkinliği

Yeni gelen kahvelerini merak ettiğim için Kahve Fabrikası dedim.

Fabrika'ya oyu atıp espresso çekirdeği için beklemeye başlıyorum.

Coffee department da guzel cekirdekler var. Yakinlarda yeni 3 kahve daha eklenicekti sanirsam. Birbirinden guzel kahveler olacak gibi duruyor. Oyum coffeedepartment aa 😊

Aynen ya hiç anket beklemiyordum, geldik mi o kadar diye tarihi kontrol ettim :D
Merhabalar, daha bilinçli oy vermek adına kavurucuların kaç çekirdeği olduğunu ve kendimce belirlediğim "daha nitelikli çekirdek" barajına kaç çekirdeğinin girdiğini yazıcam. Daha nitelikli çekirdek fiyat barajını 70 TL olarak belirledim, bunlara pahalı dicem.
Pahalı çekirdeğin, her zaman daha iyi çekirdek olmadığını biliyorum. Ama ekmek-köfte ilişkisini de unutmayalım..

Bütün kavurucuları yazmayı dünüşmüyorum, buraya yazılan kavurucuları sıralıcam. Amacım oyunuzu yönlendirmek kesinlikle değil, popüler adayları yan yana görmek.

1- Kahve Fabrikası - 19 çekirdek, 5 pahalı.

2- Zümrütkaraca - 8 çekirdek, 5 pahalı.

3- Petra - 5 kahve, 4 pahalı. 250gr zipsiz paketler.

4- Coffee Department - 8 filtre, 6 pahalı. 2 espresso.

5- At Origin - 8 kahve, 8 pahalı :/

6- Celsius - 12 kahve, 8 pahalı.

7- Kimma - 11 filtre, 5 pahalı. 9 espresso, 1 pahalı.

8- Spada - 6 kahve, 3 pahalı.

9- Cofee Sapiens - 5 kahve, 2 pahalı. Blendleri saymıyorum.

10- Overdose - 14 çekirdek, 8 pahalı.

11- incommon - 6 filtre, 3 pahalı. 2 espresso.

Geçtiğimiz ay yazılanları ekledim. Konuda ekstra bir şey yazılırsa ekleyeceğim, takipteyim.
Çok kararsızım bu tabloya bol bol bakacağım sanırım teşekkürler :)

Coffee Department geçenki alımda mutlu etmişti bu ay da onu seçtim.

Spada'nın Juanambu'su ilginç duruyor, meraklılarına duyrulur😊

Herkese Merhabalar,

@SerifBasaran hocamız şuanda kahve kavurma eğitimine devam ettiği için sizlere açıklamayı benim yapmamı rica etti. sevgili @mvscoffee uğur'a da anket ile alakalı durumumuzu aktardım.

Kahve Fabrikası olarak 2020 Mayıs ayında toplu alımı gerçekleştirmiştik ve okuduklarımızdan anladığımız beğenilen bir alım olmuştu. Bunun sebebi pandeminin en yoğun olduğu, herkesin evlere kapandığı bir dönemde farklı farklı kahveleri sizlere kâr gözetmeden bir nebze yüz güldürebilmek için hocamızın sunmuş olmasıydı.

Günümüze geldiğimizde şuanda 2020-2021 hasatlarını seçme aşamasındayız. farklı numuneler denedik, deniyoruz ve deneyeceğimiz numuneler var. Kısacası yoğun şekilde 2021 planlamamız devam ediyor. Denediğimiz kahvelere baktığımızda tüm sektörün ortak sorunu "pandemi'nin ticarete olan olumsuz etkisi" haricinde "kahve" açısından bu senenin çok güzel geçeceğini öngörebiliyoruz.

Bizler 2021 yılı için Mayıs ayı itibariyle anketlere dahil olmak istiyoruz. İlk sebebi pandemi sebebiyle ağır darbe almış özellikle butik firmaların daha çok faydalanmasını istiyoruz. En azından birinci yılımızı doldurana kadar farklı firmalar denenmiş olacaktır. İkinci sebebi bizler de alım planlamamızı mayıs itibariyle yapabiliriz sizlere farklı kahveler sunabiliriz.

Son düzenleme:
Herkese Merhabalar,

@SerifBasaran hocamız şuanda kahve kavurma eğitimine devam ettiği için sizlere açıklamayı benim yapmamı rica etti. sevgili @mvscoffee uğur'a da anket ile alakalı durumumuzu aktardım.

Kahve Fabrikası olarak 2020 Mayıs ayında toplu alımı gerçekleştirmiştik ve okuduklarımızdan anladığımız beğenilen bir alım olmuştu. Bunun sebebi pandeminin en yoğun olduğu, herkesin evlere kapandığı bir dönemde farklı farklı kahveleri sizlere kâr gözetmeden bir nebze yüz güldürebilmek için hocamızın sunmuş olmasıydı.

Günümüze geldiğimizde şuanda 2020-2021 hasatlarını seçme aşamasındayız. farklı numuneler denedik, deniyoruz ve deneyeceğimiz numuneler var. Kısacası yoğun şekilde 2021 planlamamız devam ediyor. Denediğimiz kahvelere baktığımızda tüm sektörün ortak sorunu "pandemi'nin ticarete olan olumsuz etkisi" haricinde "kahve" açısından bu senenin çok güzel geçeceğini öngörebiliyoruz.

Bizler 2021 yılı için Mayıs ayı itibariyle anketlere dahil olmak istiyoruz. İlk sebebi pandemi sebebiyle ağır darbe almış özellikle butik firmaların daha çok faydalanmasını istiyoruz. En azından birinci yılımızı doldurana kadar farklı firmalar denenmiş olacaktır. İkinci sebebi bizler de alım planlamamızı mayıs itibariyle yapabiliriz sizlere farklı kahveler sunabiliriz.
oylar yeniden dağıtılıyor, bu durumda benim oy değişikliği yapmam lazım :) şaka bir yana tavrınızdan dolayı tebrik ederim.

Arkadaşlar kahve fabrikasına oy verenlerin oylarını silicem tekrardan oy kullanabilirler

bu ay william's ın semeon abay ve panaması , togay beyin gardellisi derken kahve bütçesi tavan yaptı benim alımlarda, martta toplu alımla ortalamanın düşmesi lazım :)

Troika forumda farklı thread'lerde geçmiş ama toplu alımlara sanırım hiç konu olmamış. Sonraki alımlarda değerlendirilmesini öneririm; kahveleri güzel. https://troikaroasting.co/

Yaklaşımızın iyi niyetli olduğuna inanıyorum. Yine de birkaç eleştirim olacak:

Anketlerde beklenmeyen neticelerin çıktığını çok gördük. Her anket için geçerli olabilir bu durum. Yani siz ankete giriyorsanız mutlaka kazanırsınız diye bir şey yok.

Aynı durum Mayıs ayı için de geçerli. O zaman girdiğinizde yine mutlaka kazanacaksınız diye bir şey yok.

Şimdi diyeceksiniz ki, "ne alaka, nasıl öyle anladınız?". Ben de diyeceğim ki, zihninizdeki düşüncelerle, yazının ilgili paragrafının ben de uyandırdığı intiba farklı olabilir. Ben son kısmı "biz ankete girersek büyük ihtimalle kazanırız" diye okudum.

İkinci olarak; yine son paragrafta, butik firmalar da nasiplensin demek, bizim alan açtığımız ölçüde onlar kazanır anlamına gelebilir. Böyle düşünmediğinize yürekten inansam da, manayı bu noktaya rahatlıkla götürebiliyorum.

Bunlar kısa açıklamanızdan çıkardığım sonuçlar. Yanılıyorsam affola tabi.

Geri