• Aralık
  Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
  Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Manhattan Coffee Roasters

mySİZ

Aktif Üye
İsim
Yunus
Daha fazla  
İsim
Yunus
Değirmen
Cmd
Ekipmanlar
F.Stagg EKG, Hario V60 ve Switch İmmersion, Soy Cezve, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Malatya
Manhattan Coffee Roasters, Hollanda'nın Rotterdam liman kentinde bulunuyor ve birçok şampiyonluk ve ödül sahibi; Avustralya’dan gelen Ben Morrow ve Hollandalı Esther Maasdam tarafından yönetiliyor. Yaygın bir ağ kurmak, zincir olmaktan ziyade kaliteyle ilgilendiklerini söylüyor ikili.

https://manhattancoffeeroasters.com/our-team/

Manhattan Coffee Roasters ismi, Rotterdam limanının tarihinden esinlenilmiş. Rotterdam, Maas nehrinin yanında yer alıyor ve Hollanda'da yerel olarak “Manhattan aan de Maas” olarak adlandırılıyor.

Maasdam, Hollandaca soyadının; “Maas barajı" anlamına geldiğini ve soyadına uygun olarak bu yüzden köklerinden uzağa gitmediğini, bu nehrin kenarında işletmesini yönetmeye devam ettiğini söylüyor.

Maasdam, grafik tasarım eğitimi almış olsa da, arkadaşı Jessica de Ligt’tan Manhattan Coffee Roasters logosunu oluşturmasını istemiş. O da somon renkli bir daire üzerine temiz beyaz çizgilerle Rotterdam'ın Erasmus Köprüsü'nü tasvir eden bir logo tasarlamış. Takma adı The Swan olan ve Maas nehrine kurulmuş esnek ve zarif bir asma köprü...

Manhattan Coffee Roasters hikâyesi için:

https://sprudge.com/esther-maasdam-of-manhattan-coffee-roasters-124075.html

Gelelim Manhattan’dan alınarak bana hediye olarak gönderilen kahveye:

La Paraiso, Diego Bermudez, Colombia, El Tambo, Cauca, Termal Shock Anaerobik Castillo

Diego Bermudez, La Paraiso çiftliğinin sahibi ve Manhattan’a göre kahve işlemede, fermantasyonda kesinlikle bir dahi. Ve yine Manhattan, bu kahveyi ‘istisnai’ (exceptional) kategorisinde satışa sunmuş. Diego Bermudez ismi de Avrupa nitelikli kahve piyasasında gördüğüm kadarıyla yaygın bir üne sahip.

14 Ekim kavrumlu kahvenin ilk demlemesini 21 Ekim’de Hario immersion dripper ile yaptım, ardından V60 ve Türk kahvesi demlemelerim geldi tabii. Kahve, paket açıldığında ilginç bir şekilde ve gerçekten taze açılmış lokum paketi koktu. Asiditenin gövdeye göre daha önde olduğu bu kahve sıcakken ahududu aromasını net bir şekilde sunuyor. Ilımaya ve soğumaya başladıkça da ahududu aromalı lokum hissiyatı belirgin. Çok başarılı bir işlem görmüş ve başarıyla kavrulmuş. Elbette zevkle tüketmek kaldı geriye…

Not: Şu an için Türkiye'den sipariş sanırım oldukça pahalıya maloluyor ve kargo firması UPS maalesef.
 

Ekli dosyalar

 • DSC_0179K.jpg
  DSC_0179K.jpg
  116.8 KB · Görüntüleme: 3
 • DSC_0182K.jpg
  DSC_0182K.jpg
  90.7 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Üst