• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Leveler ve Tamper'ın Ağırlıkları Ne Kadar Kritik

yunemars

Üye
İsim
yunus arslan
Daha fazla  
İsim
yunus arslan
Selamlar. Leveler ve tamperlerin özelliklerine baktığımda genelde ağırlıkları yazılmış ve bazı paylaşımlarda çok ağır olduğu için övgü almış. Bunun önemi nedir? Hafif olsa ne oluyor ben zaten kol gücü ile bastırıyorum. Fiyatta tabi ağırlık ile neredeyse doğru orantılı artmış genelde.

Hatta daha genel ifade ile bu levelerların ve tamperların pahalı olanları ile ucuz olanları arasındaki fark nedir? Yaptıkları iş çok basit bir iş çünkü. Kaçırdığım bir nokta var sanırım benim

Kafede kullanmıyorsanız önemi yok. Kullanmakta olduğunuz sepete göre tamper çapı seçmenizi tavsiye ederim. Vst sepet kullanıyorsanız 58.5 Ims nano serisi kullanıyorsanız 58.8 öneririm. Markasız sepet kullanıyorsanız 58mm Ama kafede kullanıp günde onlarca espresso yapıyorsanız ağırlık ve ergonomi önemli.

Pullman yaklaşık 250 gr

Kafede kullanmıyorsanız önemi yok. Kullanmakta olduğunuz sepete göre tamper çapı seçmenizi tavsiye ederim. Vst sepet kullanıyorsanız 58.5 Ims nano serisi kullanıyorsanız 58.8 öneririm. Markasız sepet kullanıyorsanız 58mm Ama kafede kullanıp günde onlarca espresso yapıyorsanız ağırlık ve ergonomi önemli.

Pullman yaklaşık 250 gr
IMS sepet için 58,8 mm f/p tamper öneriniz olur mu? 58,5 tamperler IMS sepetlerde kenarda partikül bıraktığı için yıpratıcı oluyor.

Pullman yaklaşık 250 gr
Ben 57lik lelitcilerdenim :) o yuzden herseyini bulmak cok zor

Pullman yaklaşık 250 gr
Merhaba. Ims nano kullaniyorum. 58.8 önermişsiniz ama kullandığım tamper 58.55 mm.
2.5 mm channeling açısından bir fark yaratır mı?

2.5 mm channeling açısından bir fark yaratır mı?
Kanallanma probleminin en önemli nedeni değirmen. İyi bir değirmeniniz varsa kanallanma probleminiz önemi ölçüde azalacaktır. Benim kişisel gözlemim 58.8 ile tam yaptığınızda sepetin kenarlarında kahve birikmiyor, kahvenin kenarları daha iyi sıkışıyor buda kanallanmayı azaltıyor.

Geri