• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile William's Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Leveler Gerçekten İşe Yarıyor mu? (Aka macaron tamper, distribution tool, düzleştirici)

greenhopkins

İyi Bilinen Üye
İsim
Fatih
Daha fazla  
İsim
Fatih
Espresso Makinesi
Lelit Victoria; Arçelik K3185
Değirmen
Eureka Mignon Specialita
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Merhabalar, leveler'e her zaman para tuzağı gözüyle bakmıştım; ama son zamanlarda düz olmayan tamp, channeling gibi sorunlardan sonra bir tane aldım. Kendi deneyimime göre çöpe gitmekten kurtardığı kahvelerle her türlü kendisini amorti eden bir aletmiş bu. Hatta tamperden daha önemli diyebilirim. Kahveyi dağıttıktan sonra parmakla bastırarak kontrol ettim, puckta her yerde eşit sıkışma var. Zayıf shot ihtimalini epey azaltıyor. Sadece yüksekliğini doğru ayarlamak lazım.

Hush

Üye
İsim
Mert
Daha fazla  
İsim
Mert
channeling'i ben 3 asamada asiyorum:
1) bardaga grind edip sonra portafiltreye iyice karistirip dokuyorum
2) metal parcasiyla dagitiyorum
3) leveler ile bosluklari yok ediyorum
(4) tampliyorum
tamplemezsem shower screen'e puck yapisiyor, yine kotu shot olmuyor ama ne gerek var? illa shower screen icine bir seyler giriyor tamplemedem
yani leveler yuksekligi de cok derin degil, tamplemek sart gibi bir yerde benim icin.

ben aliexpress'ten aldim $22 / 40tl de gumruk verdim. tr uretim pahali geldi acikcasi.

greenhopkins

İyi Bilinen Üye
İsim
Fatih
Daha fazla  
İsim
Fatih
Espresso Makinesi
Lelit Victoria; Arçelik K3185
Değirmen
Eureka Mignon Specialita
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Tamp konusunda katılıyorum, ben de mutlaka tamp yapıyorum. Ama leveler ile tamp çok daha kolay hale geliyor. Ben de n11'den 320 TL'ye aldım. Yerli olanı almak isterdim; fakat daha pahalıydı. Yerli olanın ayar mekanizması gördüğüm kadarıyla daha iyi, ama sürekli değiştirdiğim bir şey olmadığı için fiyatından dolayı motta ile ilerledim.