• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Lelit Fred PL043MMI Değirmen Tavsiye Edermisiniz

Radius

Yeni Üye
İsim
OKAN
Daha fazla  
İsim
OKAN
Öncelikle herkese merhaba forumun yeni bir üyesiyim.

2 yıldır maddiyattan dolayı sözen el değirmeni kullanıyorum. Artık elektrikli bir değirmen almak istiyorum. Lelitin başlıkta da yazdığım modelini gözüme kestirdim.

Kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz yada 1.500 tl civarı önereceğiniz başka değirmen var mı? (Not=Sadece Espresso içiyorum)

Ekli dosyalar

• ddd.png
    ddd.png
    110.8 KB · Görüntüleme: 5
Bu değirmen uzun vadade memnun etmeyecektir. Kuvvetle muhtemel kısa bir süre kullandıktan sonra satıp yükseltmek isteyeceksiniz. İmkan varsa bir miktar daha para biriktirip forumdan ikinci el bir Eureka edinmeyi deneyin derim.

Bu değirmen uzun vadade memnun etmeyecektir. Kuvvetle muhtemel kısa bir süre kullandıktan sonra satıp yükseltmek isteyeceksiniz. İmkan varsa bir miktar daha para biriktirip forumdan ikinci el bir Eureka edinmeyi deneyin derim.
Katılıyorum. Gürültülü, retention sıkıntısı mevcut, ayar mekanizması zor; sonuç olarak başarısız bir değirmen olduğunu düşünüyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Eureka bütçemi biraz aşıyor maalesef sıfır olarak bakarsak birisi 1850 tl birisi 4300 benim için arada ciddi fark var . Lelitin ses sorunu tek başıma yaşadığım için önemli değil, ayar sıkıntısı da önemli değil pek değiştirmem çünkü
Önemli olan öğütme kaliteleri , aralarındaki fark çok mu fazla acaba gerçi espresso makinemde çok üstdüzey birşey değil delonghi ecov 311 kullanıyorum

Merhaba, lelit fred i yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum. Beğenmedim tarafı Ayar mekanizmasının yavaş dönüyor olması. French press, pour over, moka pot ile demlemeler yaptım. Aynı yöntem için yapılan öğütümler gayet stabil ve başarılı, fakat farklı yöntemle demleme için geçiş yapmak istediğinizde mekanizma baya yavaş dönüyor, biraz sabır gerekiyor.
Uygun öğütüm aralığını bulmak için hatırı sayılır kahve ziyan olabiliyor bu süreçte.

Yeni espresso makinesi aldım, lelit fred i sadece espresso öğütüm için kullanıyorum.Pour over yöntemler için de el değirmeni kullanıyorum. Bu haliyle gayet memnunum

Geri