• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Kurukahveci İhsan Efendi Çekirdek Kahveleri

utkukaya

İyi Bilinen Üye
İsim
Utku Kaya
Daha fazla  
İsim
Utku Kaya
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
Aeropress, Delter Press, V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Avcılar
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beylikdüzü
Herkesin Kurukahveci Mehmet Efendi'ye akın ettiği Eminönü'nde, aslında çok daha kaliteli ve uygun fiyatlara satış yapan bir mekan Kurukahveci İhsan Efendi.

İçeride çeşit çeşit çekirdek kahve bulmak mümkün. Ve devamlı içeride kahve kavuruyorlar. Yani sirkülasyon fazla, bu yüzden hiç bayat kahveye denk gelmedim.

Birçok çeşit denedim burada. Ama en çok Meksika ve Honduras kahvelerini beğendim. Son olarak ise Columbia Supremo aldım. O da muhteşem.

Şu karantina günleri geçtikten sonra, imkanı olan varsa mutlaka uğraşın derim.

Tam yerini merak edenler için not: Kurukahveci Mehmet Efendi'nin yaklaşık 30 metre ilerisi...
 
Konum
İstanbul
İsim
Bahadır Özkan
Daha fazla  
İsim
Bahadır Özkan
Değirmen
1zpresso JX
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Hayır
Columbia Supremo yu yaklaşık 1 senedir tüketiyorum. Kalita ve moka pot ile hazırlıyorum her ikisinde de gayet güzel sonuçlar elde ediyorum. Filtre olanı yani daha az kavrulmuş olanını tercih ediyorum. Bu hafta diğer kahvelerini de aldım hatta dün, Kenyasını kalita ile demledim ve çok lezzetli idi. Diğerlerini de demledikçe yazarım.
 
Üst