• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Spada Coffee Roastery olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Küresel Isınma ve Kahve üzerine

aliriza

İyi Bilinen Üye
İsim
Alirıza Saçan
Daha fazla  
İsim
Alirıza Saçan
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60 01
Vox güzel bir video yayınlamış, ingilizce :

 

kursad42

Aktif Üye
Konum
Ankara
İsim
Kürşad
Daha fazla  
İsim
Kürşad
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Videoyu izledim de, küresel ısınmadan çok ekonomik şartlar daha ağır basıyor sanki...
Küresel ısınmayla mücadele etmek için bazı tedbirler almak gerekiyor. Kahve ağaçlarını gölgeleyecek başka ağaçlar, daha yüksek rakımlarda kahve tarımı yapılması, iklim değişikliğinin ortaya çıkardığı yeni şartlara karşı daha dirençli kahve türleri/varyetelerinin dikilmesi... Bunlar da hep maliyet demek. Ve küçük kahve çiftçisinin elinde bu maliyetleri karşılayacak sermaye yok. Yani iklim değişikliği ve ekonomik şartlar birbiriyle ilişkili.
 

PortatifBarista

İyi Bilinen Üye
Konum
Eskişehir-Ankara
İsim
Burak ATA
Daha fazla  
İsim
Burak ATA
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade Hand Grinder
Ekipmanlar
Konchero Gooseneck Kettle, Hario V60 Dripper, Hario İmmersion Dripper, Kaliteo Dripper, Kaan Hassas Tartı, Act Refraktometre
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tepebaşı (Eskişehir)
Her geçen yıl arabica tarlaları biraz daha daralıyor. Bu hızla belkide çok kısa bir süre içerisinde tüm arabica varyeteleri, kopi luwak muamelesi görecek, piyasada yeni yeni filizlenmeye başlayan nitelikli robustalar artık yaygın olarak tüketilmeye başlanacak. Labaratuvar ortamında daha az klorojenik asit üreten düşük rakım robusta türleri üretilmeye başlandı.
Screenshot_20200811-024643_Chrome.jpg
 
Üst