• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Tetra N Roastery olarak seçildi. Bu konudan Haziran ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Küresel Isınma ve Kahve üzerine

Videoyu izledim de, küresel ısınmadan çok ekonomik şartlar daha ağır basıyor sanki...
Küresel ısınmayla mücadele etmek için bazı tedbirler almak gerekiyor. Kahve ağaçlarını gölgeleyecek başka ağaçlar, daha yüksek rakımlarda kahve tarımı yapılması, iklim değişikliğinin ortaya çıkardığı yeni şartlara karşı daha dirençli kahve türleri/varyetelerinin dikilmesi... Bunlar da hep maliyet demek. Ve küçük kahve çiftçisinin elinde bu maliyetleri karşılayacak sermaye yok. Yani iklim değişikliği ve ekonomik şartlar birbiriyle ilişkili.
 
Her geçen yıl arabica tarlaları biraz daha daralıyor. Bu hızla belkide çok kısa bir süre içerisinde tüm arabica varyeteleri, kopi luwak muamelesi görecek, piyasada yeni yeni filizlenmeye başlayan nitelikli robustalar artık yaygın olarak tüketilmeye başlanacak. Labaratuvar ortamında daha az klorojenik asit üreten düşük rakım robusta türleri üretilmeye başlandı.
Screenshot_20200811-024643_Chrome.jpg
 
Geri
Üst