• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Küresel Isınma ve Kahve üzerine

kursad42

Aktif Üye
Konum
Ankara
İsim
Kürşad
Daha fazla  
İsim
Kürşad
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Videoyu izledim de, küresel ısınmadan çok ekonomik şartlar daha ağır basıyor sanki...
Küresel ısınmayla mücadele etmek için bazı tedbirler almak gerekiyor. Kahve ağaçlarını gölgeleyecek başka ağaçlar, daha yüksek rakımlarda kahve tarımı yapılması, iklim değişikliğinin ortaya çıkardığı yeni şartlara karşı daha dirençli kahve türleri/varyetelerinin dikilmesi... Bunlar da hep maliyet demek. Ve küçük kahve çiftçisinin elinde bu maliyetleri karşılayacak sermaye yok. Yani iklim değişikliği ve ekonomik şartlar birbiriyle ilişkili.
 

PortatifBarista

İyi Bilinen Üye
Konum
Eskişehir-Ankara
İsim
Burak
Daha fazla  
İsim
Burak
Espresso Makinesi
:(
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade Hand Grinder
Ekipmanlar
Konchero Gooseneck Kettle, Hario V60 Dripper, Hario İmmersion Dripper, Kaliteo Dripper, Kaan Hassas Tartı, Act Refraktometre
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara-Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tepebaşı (Eskişehir)
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Emek Semti (Ankara)
Her geçen yıl arabica tarlaları biraz daha daralıyor. Bu hızla belkide çok kısa bir süre içerisinde tüm arabica varyeteleri, kopi luwak muamelesi görecek, piyasada yeni yeni filizlenmeye başlayan nitelikli robustalar artık yaygın olarak tüketilmeye başlanacak. Labaratuvar ortamında daha az klorojenik asit üreten düşük rakım robusta türleri üretilmeye başlandı.
Screenshot_20200811-024643_Chrome.jpg
 
Üst