• Hoşgeldin 2021
    Yeni yılınız kutlu olsun sevgili kahve kulübü üyesi Ziyaretçi . Yeni yıl dileklerinizi vei diğer kahve kulübü üyelerine dileklerinizi bu konudan yazabilirsiniz.

Küresel Isınma ve Diğer Çevresel Sorunlara İlişkin Bireysel İnsiyatifler

kahveyeniden

Aktif Üye
İsim
kahveyeniden
Merhabalar Arkadaşlar,

Ortak paydamız kahve olmasının yanında hepimizin farklı bir uğraşı, hayat görüşü ve hobileri var. Bununla birlikte bazı meseleler varki ister ehemmiyet atfedelim ister önemsemeyelim hepimizi olumsuz etkileyecek problemler.

Bu tip sorunlara karşı belki haklı belki haksız genelimizde sihirli değnekle herşeyin düzelmesini bekleme durumu gibi bir yaklaşım var. Ya da bunun dışında çözümü büyük organizasyonlardan bekleyip bireysel olarak yeterince çaba göstermeme durumu var. Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar küresel ısınmaya karşı bireysel insiyatiflerin kayda değer anlam taşıyacağını ortaya koymuştur.

Bu başlığı iki sebepten açmak istedim. Birincisi farkındalık, ikincisi bireysel insiyatif noktasında birbirimize yapacağımız öneriler ile aaa bak bu da varmış diyebilmek.

Ben şahsen tatbik etmeye çalıştığım bir tane bireysel insiyatifi paylaşıp konuyu takdirlerinize bırakayım.

- Eğer kargo hizmeti ile kahve çekirdeği ya da ekipman satın alacaksam, (çekirdek kalitesi elbette başat belirleyici) fiziksel olarak daha yakın olan firmayı tercih etmeye çalışıyorum.
 
Üst