• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Konu İçeriği ve Yazı İsteği

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Aramızda çok deneyimli olan arkadaşlarımız olduğu gibi yeni başlayan arkadaşlarımız da oluyor. Onlar için bir forum kategorisi oluşturmayı ve içerik üretmeyi düşündüm. Ama içerik üretmeyi tek başıma yapamam bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var. Aşağıda belirlediğim başlıklar içinde birlikte yazı oluşturabileceğim arkadaşlar konunun altına bu konuyu sizinle oluşturabilirim yazarlarsa sevinirim.

• Nitelikli Kahve Nedir?
  • Kahve Demleme Türleri nedir? - irfbor
  • Espresso Bazlı İçecekler Nedir Hangi İçeriklerden oluşur
  • Kahve Demleye Nereden ve Nasıl başlamalıyım? - utkukaya
  • Kahve yi nasıl satın almalı ve saklamalıyım?
  • Hangi değirmeni satın almalıyım? - campos

Sizin başlık önerilerinizede bekliyorum.

Son düzenleme:
Kahve demleme türleri hakkında yardımcı olabilirim.

Selamlar Suat, aşağıdaki konulardan da faydalanabiliriz. zamanında başlanguıç sveiyesindeki arkadaşlara faydalı olsun diye bir şeyler yazmıştım.

• Hangi değirmeni satın almalıyım? konusu ile ilgili de giriş seviyesinde, çok detaylı olmayan bir şeyler karalayabilirim.

Aramızda çok deneyimli olan arkadaşlarımız olduğu gibi yeni başlayan arkadaşlarımız da oluyor. Onlar için bir forum kategorisi oluşturmayı ve içerik üretmeyi düşündüm. Ama içerik üretmeyi tek başıma yapamam bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var. Aşağıda belirlediğim başlıklar içinde birlikte yazı oluşturabileceğim arkadaşlar konunun altına bu konuyu sizinle oluşturabilirim yazarlarsa sevinirim.

• Nitelikli Kahve Nedir?
  • Kahve Demleye Nereden ve Nasıl başlamalıyım?
  • Hangi değirmeni satın almalıyım?

Bence maillard reaksiyonu, yani kahvelerin aromalarının oluşma evresi detaylı biçimde ele alınabilir. Bu konuda çok yetkin değilim ama bilgili arkadaşlar belki yardımcı olur.

Selamlar Suat, aşağıdaki konulardan da faydalanabiliriz. zamanında başlanguıç sveiyesindeki arkadaşlara faydalı olsun diye bir şeyler yazmıştım.

• Hangi değirmeni satın almalıyım? konusu ile ilgili de giriş seviyesinde, çok detaylı olmayan bir şeyler karalayabilirim.

Bunlarıda buraya taşırız ama blooming ve kahve tadımı biraz daha orta seviye kahve tüketenler için uygun olur. El değirmenlerini sözen-hario-molent-timemore- comandante gibi kısaca bir rehber hazırlarız. Konu içerisin de ki başlıklarını değirmenlerin kendi sayfalarına linkleriz.

"Kahve Demleye Nereden ve Nasıl başlamalıyım?"
başlığı için yardımcı olabilirim :)

Demleme konusunda döküş basamakları ve stilleri hakkında refraktometreyle de çalışarak karşılaştırmalı detaylı bir video çekmeyi düşünüyorum. Videoyu tamamlama sürecimin sonunda aldığım verileri bahsettiğim konu başlığı altında paylaşabilirim. ✌️👍

Demleme konusunda döküş basamakları ve stilleri hakkında refraktometreyle de çalışarak karşılaştırmalı detaylı bir video çekmeyi düşünüyorum. Videoyu tamamlama sürecimin sonunda aldığım verileri bahsettiğim konu başlığı altında paylaşabilirim. ✌👍

Teşekkür ederim.

"Kahve Demleye Nereden ve Nasıl başlamalıyım?"
başlığı için yardımcı olabilirim :)

Tamamdır bu konuyu sizinle hazırlıyoruz.

Yeni başlıyorum Hangi Ekipmanı almalıyım konusunu alabilirim yukarda yazılmamış ama :) Plastik V60 - Delter Kettle - Tartı gibi.

Demleme konusunda döküş basamakları ve stilleri hakkında refraktometreyle de çalışarak karşılaştırmalı detaylı bir video çekmeyi düşünüyorum. Videoyu tamamlama sürecimin sonunda aldığım verileri bahsettiğim konu başlığı altında paylaşabilirim. ✌👍
Yeni başlayan biri olarak belirttiğiniz konu oldukça yararlı olacaktir. Döküş hizi, sabit dökme yöntemi, spiral hareketin dogruluk kontrolü, kanallanmayı engellemek için puf noktalar, döküş yüksekliği ve açısı gibi konuları videonuzda görsel olarak görmek, yazılan çoğu bilgiden daha etkili olacağını düşünüyorum. Yeni başlayan biri olarak yukarıda belirttiğim konularda detayli bir video bulamadım maalesef.

Yeni başlayan biri olarak belirttiğiniz konu oldukça yararlı olacaktir. Döküş hizi, sabit dökme yöntemi, spiral hareketin dogruluk kontrolü, kanallanmayı engellemek için puf noktalar, döküş yüksekliği ve açısı gibi konuları videonuzda görsel olarak görmek, yazılan çoğu bilgiden daha etkili olacağını düşünüyorum. Yeni başlayan biri olarak yukarıda belirttiğim konularda detayli bir video bulamadım maalesef.

Hazırlığı ve yayınlaması tahmini bir ayı bulacaktır ama ben de sizinle aynı düşündüğüm için plana böyle bir paylaşım içerik düşündüm. Umuyorum faydalı olacaktır.

V60 icin ne yapılmamalı konusunu yazabilirim :) aliexpress alişverisi hakkinda yazabilirim baya alanlar var ve kimse bilmiyor takip etmeyi vs

kahve ile ilgili AliExpress rehber yazısı sizde o zaman :)

Demleme yöntemini neye göre seçmeliyiz? (v60, chemex, delter, aero, vs.)
V60 demlemelerinde döküşün demlemeye olan etkisi, hangi durumda tek döküş hangi durumda parçalı döküş tercih etmemiz gerekir?

Kahve101 konuları olup olmadığına emin değilim ama günün kahvesi başlığını takip ederken aklıma en çok takılan sorular bunlar oluyor. :)

Demleme yöntemini neye göre seçmeliyiz? (v60, chemex, delter, aero, vs.)
V60 demlemelerinde döküşün demlemeye olan etkisi, hangi durumda tek döküş hangi durumda parçalı döküş tercih etmemiz gerekir?

Kahve101 konuları olup olmadığına emin değilim ama günün kahvesi başlığını takip ederken aklıma en çok takılan sorular bunlar oluyor. :)
Genel itibari ile yeni başlayanlar için düşünüyoruz bu başlıkları aslında. Sizin sorduğunuz biraz daha spesifik konu gibi sanki yeni başlayan birisi için. Bahsettiğiniz konu hakkında ilerleyen zamanlarda detaya inilebilir

• Nitelikli Kahve Nedir?
  • Kahve Demleye Nereden ve Nasıl başlamalıyım? - utkukaya
  • Hangi değirmeni satın almalıyım? - campos

“Nitelikli kahve nedir?” konusunda ortak çalışabiliriz.

Bende şunu merak ediyorum mesela, hep diyorsunuz ki şöyle hata kabul etmiyor, hataları örtbas ediyor vs.
Şimdi hasar tespit eğitimlerinde; önce hasarsız olan öğrenilir daha sonrasın bu eksikse deriz ki bu hasarlı. En azından bizim meslekte böyle bir şey bu.
Merak ettiğim hususun aslı şudur; "Kusursuz kahvenin tanımı nedir?" ve formülize edilebiliniyor mu?

Geri