• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kolombiya Vlog Bölüm 2 Medellin Capilla del Rosario Master of Cafe 2019

orkunustel

Üye
İsim
Orkun Üstel
Daha fazla  
İsim
Orkun Üstel
Espresso Makinesi
La Marzocco Mini, Linea Classic, Linea PB, Strada EP, Modbar, Mavam, Steam
Değirmen
Mazzer Robur, Kony, Victoria Arduino Mythos 1, Anfim Scody 2, Mahlkönig EK43, K30, Peak, Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Clever, Acaia Tartı, Comandante Değirmen, Bonavita Kettle
Herkese selamlar. 👋

Üç haftaya yakın süredir bir yoğunluktur hazırlayamadığımız videoların ilki Kolombiya Vlog Medellin bölümü çıktı. 🤘 Bu bölümde Instagram'da daha önceden çiftlik sahibiyle canlı yayında tarla ziyareti ve eğitimi yaptığımız Jose Posada'nın tarlasının bir kısmını ve Master of Cafe yarışmasından bir kaç görsel ve anıları paylaştım. Umarım beğenirsiniz ve fayda görürsünüz.

Keyifli seyirler!

Not: Çok uzun zamandır demleme basamaklarıyla ilgili sorular ve video isteği geliyor. Bununla ilgili karşılaştırmalar yaptığım video önümüzdeki zamanlarda yayında olacak. Takipte kalın! :)

Çok ilginç. Kahve çiftliği denince hep yeşil tepeler, doğal ortamlar akla gelir, burada resmen TOKİ tarzı apartmanların yanında gerçekleşiyor üretim. Geçen hafta Ankara'nın Akyurt ilçe merkezi yanında bir tarlaya gittim. Tarlada domates, biber, fasulye vs çok güzel ekmişler. Ama başını kaldırıyorsun, 200 metre ileride, aynı bu Medellin'deki kahve çiftliği gibi, yüksek apartmanlar. Garip ama durum bu...

Çok ilginç. Kahve çiftliği denince hep yeşil tepeler, doğal ortamlar akla gelir, burada resmen TOKİ tarzı apartmanların yanında gerçekleşiyor üretim. Geçen hafta Ankara'nın Akyurt ilçe merkezi yanında bir tarlaya gittim. Tarlada domates, biber, fasulye vs çok güzel ekmişler. Ama başını kaldırıyorsun, 200 metre ileride, aynı bu Medellin'deki kahve çiftliği gibi, yüksek apartmanlar. Garip ama durum bu...
Durum biraz TOKİ’den farklı burada. Tarlanın hikayesi şöyle, Jose’nin ailesinin emlak işi var ve Capilla del Rosario’nun olduğu bölgedeki tüm arazileri atıl bir şekilde duruyormuş, sonrasında Jose’nin de isteği ile arazilerin bir kısmı tarlaya çevrilmiş. O dönemde çoktan şehirleşme varmış o bölgede.

Geri