• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kettle önerileri

Escobarista kettle'ı horecamark.com 'a iade amaçlı geri gönderdim. Gastroplanet'ın satış sitesiymiş.
Daha önce bahsettiğim gibi üründe tasarımsal eksiklik var, ya da sadece tek döküş amaçlanarak üretilmiş. Fakat pour over demleme yöntemi belli.
Tchibo elektrikli kettle nasıldır acaba, kullanan var mıdır?

Gayet iyidir, paslanmaz kirpi süzgeç bulursanız (paslanmaz olması hayati önem taşıyor) ve borusuna iyi yerleştirirseniz oldukça etkili ve düzgün bir akış yakalarsınız. Tecrübeyle sabit. Forumda konusu da mevcut.
Teşekkürler, sanırım genel olarak sadece döküşünün biraz hızlı olduğuna yönelik yorumlar var. Sanırım tercihim Tchibo olacak.

Merhaba, daha önceli gönderilerde konuşulmuş olan bu kettle'dan aldım, Escobarista markası altında.

Fiyatı mukabilinde beklentim elbette çok yüksek değildi, 90-95 derece aralığında suyu tutsa benim için yeterli bir performanstı. Öncelikle ürün materyal olarak hiç fena değil; su döküşü ise son derce başarılı.
Yaşadığım problem ürünün tabladan kaldırıldıktan sonra kendini resetlemesi ve ayarlanan sıcaklığı hatırlamaması. 92 derceceye ayarlayıp 3 döküşte demleme yapmak istiyorsanız, üç defa ayar yapmanız gerekiyor; bu da neredeyse 30 defa tuşa basmak demek. Bu şekilde ocak üstü kettle ve termometre ile daha kolay demleme yapılabiliyor diyebilirim.
Bu şekilde kullanmak benim açımdan anlamsız, bugün elime ulaşan ürünü maalesef yarın iade edeceğim.
Ürün kahve demlemeden ziyade çay türevi için üretilmiş gibi. Yani sıcaklığı ayarlayıp kaynatacaksınız ve ideal sıcaklıkta suyu dökeceksiniz. Kahve gibi parçalı su dökerek demlenen içecekler için üretilmemiş diyebilirim.
Ürünü almayı düşünenler açısından faydalı olur umarım.
Bazı diğer kettlelarda da yeniden ısıtmaya başlaması için su sıcaklığının birkaç derece düşmesi gerekiyor galiba ( ve ısıtınca hedef ısının birkaç derece üstüne çıkabiliyor). 30-45 snlik döküşler arasında bu kadar ısı kaybı olmadığı için, Escobarista'da olduğu gibi sürekli ayarlamak gerekmese de, onlarda da sizin planladığınız şekilde sürekli sabit ısıda döküş kolay olmayabilir. Diğer modelleri kullanan arkadaşlar bilgi verebilirler. Fellow Stagg'da PID olduğu için, onda bu problem yoktur.

Teşekkürler, sanırım genel olarak sadece döküşünün biraz hızlı olduğuna yönelik yorumlar var. Sanırım tercihim Tchibo olacak.
Yeni siyah Konchero modeli ile Tchibo galiba aynı ısıtma sistemine sahip. Tabandaki kontrol panelleri aynı. Tchibo'nun fiyatı da artmış. O nedenle aralarında fazla fiyat farkı kalmamış. Hangisinin döküşünün daha iyi olduğununu bende bilmiyorum. Almadan karşılaştırmakta fayda var.

..paslanmaz kirpi süzgeç bulursanız (paslanmaz olması hayati önem taşıyor) ve borusuna iyi yerleştirirseniz oldukça etkili ve düzgün bir akış yakalarsınız..
Aldığım kirpi süzgeç, paket üzerinde paslanmaz yazmasına rağmen kısa sürede paslandı. Bu tip ürünler kullanırken arada bir pas kontrolü yapmak lazım çıkartıp. Daha sonra şu üründen aldım birkaç aydır problem yok ve akış hızını gayet iyi azalttı.

Bazı diğer kettlelarda da yeniden ısıtmaya başlaması için su sıcaklığının birkaç derece düşmesi gerekiyor galiba ( ve ısıtınca hedef ısının birkaç derece üstüne çıkabiliyor). 30-45 snlik döküşler arasında bu kadar ısı kaybı olmadığı için, Escobarista'da olduğu gibi sürekli ayarlamak gerekmese de, onlarda da sizin planladığınız şekilde sürekli sabit ısıda döküş kolay olmayabilir. Diğer modelleri kullanan arkadaşlar bilgi verebilirler. Fellow Stagg'da PID olduğu için, onda bu problem yoktur.
Bir kaç derecelik fark elbette olacaktır, Escobarista'da her döküşte kettle'ın fişi çıkarılmış gibi oluyordu.

Selamlar,

Kaz boyunsuz (normal) kettle almak istiyorum. Elektrikli olacak ve mümkünse ısı ayarı olsun yeterli benim için. Bir öneriniz olur mu?

Ben bunu almayı düşünüyorum:

Başka tavsiyesi olan olur mu acaba? Ya da bu kettle ı daha önce kullanmış ve yorumu olan?

Merhaba şuan epinox barista kettle kullanıyorum.

Bu kettledan memnunum döküs konusunda fazla problem yaratmadi, baska ısıtıcıda ısıtıp buna aktararak kullandim fakat isi kaybini da en aza indirmek icin Elektrikli ısı ayarlı bir kettle'a geçsem mi diye düşünmekteyim. Ecobarista ya da konchero gibi yine fiyatta cok yukarı çıkmadan kettle'lar nasıldır, epinoxtan sonra dokus konusunda fark yaratir mi, gecmeye deger mi, önerilerinizi almak istiyorum

(Bu iki urunu de yine forumda ikinci el kovalayarak almak dusuncesindeyim öğrenci oldugumdan dengeli tutmaya calisiyorum bütçeyi)

bahsettiğiniz kettleları kullanmadım ama elektrikli kettle büyük rahatlık. ısı kaybını da önlüyor. geçebiliyorsanız geçmenizi öneririm.
Merhaba şuan epinox barista kettle kullanıyorum.

Bu kettledan memnunum döküs konusunda fazla problem yaratmadi, baska ısıtıcıda ısıtıp buna aktararak kullandim fakat isi kaybini da en aza indirmek icin Elektrikli ısı ayarlı bir kettle'a geçsem mi diye düşünmekteyim. Ecobarista ya da konchero gibi yine fiyatta cok yukarı çıkmadan kettle'lar nasıldır, epinoxtan sonra dokus konusunda fark yaratir mi, gecmeye deger mi, önerilerinizi almak istiyorum

(Bu iki urunu de yine forumda ikinci el kovalayarak almak dusuncesindeyim öğrenci oldugumdan dengeli tutmaya calisiyorum bütçeyi)

Ben zamanında Tchibo'nun kettle'ını aldım. Açıkçası çok memnunum ancak fiyatı son zamanlarda yükselmiş. Yine de arada fiyat farkı varsa Tchibo'yu alabilirsiniz diye düşünüyorum. Oldukça başarılı bir cihaz.

Geri