• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Kelvin Roaster

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Konum
Ankara
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
eb0b567d18c7f21c7b6a1ed9e438f89e_original.png

Yaklaşık 2 sene önce desteklediğim kelvin roaster'lar Ağustos sonu gönderilmeye başlanacakmış. 1.5 sene sonra ilk defa kendilerinden mail geldi. Türkiye'ye göndermedikleri için ABD'de ki adresime neden avrupa fişli istediğimi sormuşlardı. Bende sebebini açıklayarak yollayın siz gerisine karışmayın tadında bir mail attım :D. Uzun bir süre sonra gerçekten merak ettiğim bir ürün. Ev tipi kavurma makineleri ya pahalı IKAWA gibi. Ya da Freshroast gibi Avrupa uyumlu prizi olmayan ürünler var. Kelvin bu konuda hem uygun fiyatlı hem de otomatik bir kavurma profilleri içeren ilk cihaz olması nedeniyle bence kritik bir ürün. Gelecekte kesinlikle evlerimizde bu tip ürünlerin artacağını ve ayrıca yeşil kahve sektörünün doğrudan satışlarının bu sebeple daha çok olacağı yönünde.

Video'da son denemeleri ve ürün birleştirme hattını görebilirsiniz. Çok uzun süre bekledik bakalım nasıl olacak. App üzerinden bir kontrol sunmayacaklarını söylemişlerdi belki süpriz yaparlar diye düşünüyorum çünkü bazı kickstarter updatelerinde bunun belki mümkün olabilieceğinden bahsetmişlerdi. 120gr alabilen haznesi sayesinde kesinlikle ev kullancıları için yeterli olacağını düşünüyorum ama tabi sonuçları görmek çok önemli.

Umarım Eylül'de ilk kavurmamı yapabilirim.
 

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Hayırlı olsun umarım güzel bir cihaz olur bizde alırız:)
 
Üst