• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Keifi Çayları Yorumlar ve Öneriler

kahvetrip

İyi Bilinen Üye
Keifi Ankara'da bulunan bir mekan ve çay da satıyorlar:


Ben de Nepal ve Darjeeling denedim ve gayet beğendim. Nitelikli çayla alakalı genel bilgiler verdiğim ve Darjeeling demlediğim bir video yayınladım:

 

cukocak

Üye
Konum
Küçükçekmece
İsim
Cem Koçak
Daha fazla  
İsim
Cem Koçak
Darjeeling ben de denemiştim. Videoda da yorum yaptım fiyatı klasik çay fiyatlarına göre oldukça yüksek ancak verdiği haz ve yarattığı etki gerçekten eşsiz. Toplum olarak nitelikli çaylara yabancı olduğumuz için sanırım biraz daha yaygınlaşmasını beklemek durumundayız.
 

mryavuz

Üye
Konum
İzmir
Fiyat karşılaştırması yaparsak 20 gr Rize Yeşilçay 20 TL, lazika ise 50 gr için 28 TL. Sadece Rize yeşil çayı baz alarak, kayda değer bir fark vaadediyor mu merak ediyorum
 

wiesenli

Yeni Üye
Konum
Kırşehir
İsim
Murat
Daha fazla  
İsim
Murat
Değirmen
Comandante c40 wenge veneer
Ekipmanlar
Hario v60 02 Fellow Stagg Ekg Timemore Black Mirror Basic
Soyle ilginc bir fiyatlandirmasi var:
1 kavanoza net 42 gr denmis ve 25tl fiyat bicilmis. 100 grami 59.5tl yapiyor.
Ayni cayin 100 grami icin 65 lira isteniyor :D

Tecrübemi paylaşayım. Nedendir bilmiyorum, kavanoz harici alımlarımdan memnun kaldığım halde kavanozda aldığım Assam çayı çok da tat vermemişti. Gram ile kağıtta sattıklarına gelince tamamını tükettiğim güne kadar karakteristik kokularını alabiliyordum.
 

florence

İyi Bilinen Üye
Chado'dan almış olduğum Darjeeling çayı ile 2gr/350ml rasyosu denemelerimde tipik Türk çay tüketicisi için bu rasyonun su tarafında baskın olduğunu düşünüyorum. 2gr/250ml ile daha yoğun bir sonuç almak mümkün. 350 ml ile ısı düştükçe alınan aroma tadı doğru orantılı artsa da, yüksek ısı ile alınan ilk yudumlar keyifsiz, sıradan olacaktır.
 
Üst