• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Keifi Çayları Yorumlar ve Öneriler

Keifi Ankara'da bulunan bir mekan ve çay da satıyorlar:

Ben de Nepal ve Darjeeling denedim ve gayet beğendim. Nitelikli çayla alakalı genel bilgiler verdiğim ve Darjeeling demlediğim bir video yayınladım:

Darjeeling ben de denemiştim. Videoda da yorum yaptım fiyatı klasik çay fiyatlarına göre oldukça yüksek ancak verdiği haz ve yarattığı etki gerçekten eşsiz. Toplum olarak nitelikli çaylara yabancı olduğumuz için sanırım biraz daha yaygınlaşmasını beklemek durumundayız.

Fiyat karşılaştırması yaparsak 20 gr Rize Yeşilçay 20 TL, lazika ise 50 gr için 28 TL. Sadece Rize yeşil çayı baz alarak, kayda değer bir fark vaadediyor mu merak ediyorum

Soyle ilginc bir fiyatlandirmasi var:
1 kavanoza net 42 gr denmis ve 25tl fiyat bicilmis. 100 grami 59.5tl yapiyor.
Ayni cayin 100 grami icin 65 lira isteniyor :D

Tecrübemi paylaşayım. Nedendir bilmiyorum, kavanoz harici alımlarımdan memnun kaldığım halde kavanozda aldığım Assam çayı çok da tat vermemişti. Gram ile kağıtta sattıklarına gelince tamamını tükettiğim güne kadar karakteristik kokularını alabiliyordum.

Chado'dan almış olduğum Darjeeling çayı ile 2gr/350ml rasyosu denemelerimde tipik Türk çay tüketicisi için bu rasyonun su tarafında baskın olduğunu düşünüyorum. 2gr/250ml ile daha yoğun bir sonuç almak mümkün. 350 ml ile ısı düştükçe alınan aroma tadı doğru orantılı artsa da, yüksek ısı ile alınan ilk yudumlar keyifsiz, sıradan olacaktır.

Geri