• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Kapanan Tartı Çözümü

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör
Uzun zaman cebelleştiğim, sonra da kolaylık olması adına kapanmayan ve kronometresi olan bir tartıya geçmek istedim. @Heisenberg adlı arkadaşıma da bu tartıyı önermiştim başlangıç olarak, kalibre etmeye gittiğimde ise kapanma sorununa çözüm buldum. Instagram hesabımda önce paylaştığım için, yazıyı aynen kopyalayıp yapıştırıyorum:

Merhabalar! Kahve demlemeye taze başlamış olan arkadaşıma önerdiğim ekipmanlardan biri Kaan adı altında satılan hassas tartıydı.

Fiyatı işlevine göre çok ucuz olan bu tartının maalesef bir sıkıntısı var, hareketsiz kalınca kapanıyor. Blooming’i uzun tuttuğum demlemelerde pat diye kapanıp, tekrar açıldığında üzerindeki bütün ağırlığın darasını almış şekilde açılabiliyor. Ama bunun bir çözümü var!

1. Tartınızı açın.
  2. Dara alma tuşuna (T) 3 sn basılı tutun.
  3. Ekranda “180” görene dek (M) tuşuna basarak geçiş yapın.
  4. 180 yazınca (PCS) tuşuna basın ve “PASS” yazısını görene dek bekleyiniz.

Voila! Tartınız artık hareketsiz dahi kalınca 180 sn (3 dakika) açık kalacak!

Hatta ve hatta, “180” yerine “0” yaparsanız, hiç kapanmayacak 😈

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Bu tartının ebatları nedir, nette bulduklarim cep boyu gibi hep ufak, link paylaşan olursa sevinirim :)

melih ismail

İyi Bilinen Üye

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu

whiscoffeer

Aktif Üye
İsim
Gürkan
Daha fazla  
İsim
Gürkan
Espresso Makinesi
Nespresso DeLonghi EN97W
Değirmen
Rommelsbacher EKM200, Porlex
Ekipmanlar
Hario V60, Bialetti MokaPot, Nespresso Frother, BiggDesign 1lt FrenchPress, termometreli Epinox kettle, cezveler.
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kartal
Facebook
whiscoffeer
Twitter
whiscoffeer
Fakir Molly'de de vat mı acaba bu tarz bi özellik, bilen var mı?

Duracell

Üye
Evet. 500g’lıkların sınırı 500 gram, gösterebileceği değer değil. Sınırı 500 g olan tartıya 400 gram dripper ile server koyup kapatıp açtıktan sonra 500 gram da kahve demleyen tanıdıklarım oldu, kalibrasyonu bozmaya birebir 😁
Buradaki link ölmüş gözüküyor. İnternete kaan tartı yazıp arattığımda da kaan isimli bi tartı bulamadım. Bir kaç tane kaan elektronik isimli link var ama maalesef oralarda da tartı kalmamış sanırım. Bu tartının farklı bir adı daha var mı ya da link paylaşmanız mümkün olur mu?

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave 185, Aeropress, Fellow Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe
Birçok markada var sanırım aynı tartı görseli bu, minimum 2 kg lik 0.1 Gr hassasiyette olanı kullanılıyor genelde.

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Buradaki link ölmüş gözüküyor. İnternete kaan tartı yazıp arattığımda da kaan isimli bi tartı bulamadım. Bir kaç tane kaan elektronik isimli link var ama maalesef oralarda da tartı kalmamış sanırım. Bu tartının farklı bir adı daha var mı ya da link paylaşmanız mümkün olur mu?
https://www.hepsiburada.com/wf-diji...i-thr123-p-HREHDTHR123?magaza=Kaan Elektronik ben bunu kullanıyorum 500 gr olanlar dripper ağırlığından sıkıntı oluyor 2kg olanından almakta fayda var (y) (y)

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör

N11’de KnMaster adı altında satılıyor. Videoda paylaştığım tartıdaki yazılım farklı olmalı, “hello” şeklinde açılanlarda bu taktik olmuyor...

cagatay1903

Aktif Üye
İsim
Çağatay
Daha fazla  
İsim
Çağatay
Değirmen
Timemore Nano, Porlex mini
Ekipmanlar
Hario v60 , hario immersion, güral kalita 185, tchibo kapsüllü makina, timemore tartı + kaan tartı
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beşiktaş
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beşiktaş
Hatayla 500 gr lık almıştım. Hala kullanıyorum hassas