• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Satıldı Kalita Wave 155 - Seramik

Papillon

Üye
Daha fazla  
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
Kalita wave 155/185, Hario switch, Hario v60, Kasuya v60, Lilydrip, Chemex, Aeropress, Soy c2g
Uzun zamandır satışta olan paslanmaz çelik modeli kendime ayırıp, kendi kullandığım seramik modelini satmaya karar verdim. Sebebi ise elimde halihazırda 185 boy seramik modelinin olması. Seramik modeller çeliğe göre çok daha hızlı akış sağlıyor, yani yavaş akış sağlamak istediğim tariflerde çelik modeli tercih edeceğim. Şu an elimde bir tanesi Güral olmak üzere toplam 4 çeşit Kalita var, vakit bulabilirsem ufak bir karşılaştırma da yapabilirim.

Drippera gelecek olursak, kullanmaktan oldukça memnun olduğum, oldukça tatlı, temiz fincanlar demlediğim, genellikle 12-18 gram gibi az miktarda kahve ile demleme yaptığım zamanlarda tercih ettiğim bir ürün. Hiçbir sorunu, kırığı, çiziği vs. yok. Yanında isteğe göre yaklaşık 20 adet filtre ve Aliexpressten aldığım henüz hiç kullanmadığım 400ml karafla birlikte verebilirim, ama bunları ayrı ayrı satmayacağım.

İstanbul içi elden teslim ya da diğer şehirlere istenilen kargoyla gönderebilirim.

Dripper: 200
ya da
Dripper + filtre + karaf: 300

IMG_3284.jpg IMG_3285.JPG IMG_3286.JPG IMG_3293.JPG IMG_3292.jpg IMG_3290.jpg

Son düzenleme:
Güncel. Yaklaşık 10 gün sonra Denizli’ye taşınmayı planlıyorum. İstanbul’da olup elden teslim almayı düşünen varsa hatırlatmak isterim.

Uzun zamandır satışta olan paslanmaz çelik modeli kendime ayırıp, kendi kullandığım porselen modelini satmaya karar verdim. Sebebi ise elimde halihazırda 185 boy porselen modelinin olması. Porselen modeller çeliğe göre çok daha hızlı akış sağlıyor, yani yavaş akış sağlamak istediğim tariflerde çelik modeli tercih edeceğim. Şu an elimde bir tanesi Güral olmak üzere toplam 4 çeşit Kalita var, vakit bulabilirsem ufak bir karşılaştırma da yapabilirim.

Drippera gelecek olursak, kullanmaktan oldukça memnun olduğum, oldukça tatlı, temiz fincanlar demlediğim, genellikle 12-18 gram gibi az miktarda kahve ile demleme yaptığım zamanlarda tercih ettiğim bir ürün. Hiçbir sorunu, kırığı, çiziği vs. yok. Yanında isteğe göre yaklaşık 20 adet filtre ve Aliexpressten aldığım henüz hiç kullanmadığım 400ml karafla birlikte verebilirim, ama bunları ayrı ayrı satmayacağım.

İstanbul içi elden teslim ya da diğer şehirlere istenilen kargoyla gönderebilirim.

Dripper: 200
ya da
Dripper + filtre + karaf: 300

Ekli dosyayı görüntüle 2707 Ekli dosyayı görüntüle 2708 Ekli dosyayı görüntüle 2709 Ekli dosyayı görüntüle 2711 Ekli dosyayı görüntüle 2710 Ekli dosyayı görüntüle 2712
Bu ürün, yani Kalita Wave 185, aksine 20 gr ve fazla demlemeler için, ben onunla 40 gr.a kadar demlemeler yapıyorum ve canavar gibi bir dripper... bahsettiğiniz gramajlar aslında 155 modeli için daha uygun, tek kişilik 12-18gr.lık demlemeler için küçük olan 155 boy ideal...

Bu ürün, yani Kalita Wave 185, aksine 20 gr ve fazla demlemeler için, ben onunla 40 gr.a kadar demlemeler yapıyorum ve canavar gibi bir dripper... bahsettiğiniz gramajlar aslında 155 modeli için daha uygun, tek kişilik demlemeler için küçük olan 155 boy ideal...
İlandaki 185 değil ki zaten 155 model Denizhan abi 😁

Güncel. Denizli’de elden teslim ya da diğer şehirlere istenilen kargoyla gönderebilirim.

Güncel. Yaklaşık 10 gün sonra Denizli’ye taşınmayı planlıyorum. İstanbul’da olup elden teslim almayı düşünen varsa hatırlatmak isterim.
Hoşgeldiniz hocam Denizliye Konudan bağımsız ama :)

Hoşbulduk 🙂 yine konudan bağımsız ama Denizli grubunda bir hareketlilik varsa artık beni de ekleyebilirsiniz😁
Keşke Bende Denizliye birileri gelse diye bekliyordum adam yok ki Grubu olsun :D Her Türlü Ekipman deneme çekirdek vb konuda yardımcı olurum Muazzam buzluk arşivimde var vakumlu :) O kadar ki Nitelikli Kahvesever arıyorum artık şehirde :D

Keşke Bende Denizliye birileri gelse diye bekliyordum adam yok ki Grubu olsun :D Her Türlü Ekipman deneme çekirdek vb konuda yardımcı olurum Muazzam buzluk arşivimde var vakumlu :) O kadar ki Nitelikli Kahvesever arıyorum artık şehirde :D
Korona sürecinin imkan verdiği ölçüde bir şeyler yapılabilir tabii 🤝

Konuyu daha fazla dağıtmayalım, en son ilan güncel diyordum 😄

Konuyu alım niyeti olmayan bir mesajla hortlattığım için kusura bakmayın ama bu (veya buna benzer) bir karaf nerede bulunabilir? Arayıp da bulamadığım bir şey.

Konuyu alım niyeti olmayan bir mesajla hortlattığım için kusura bakmayın ama bu (veya buna benzer) bir karaf nerede bulunabilir? Arayıp da bulamadığım bir şey.
sahalabware instagram adresinde bunun neredeyse aynısını bulabilirsiniz.

Geri