• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kalita Wave 155/185 Demleme Tarifleri

htlr

Üye
İsim
Salih
Daha fazla  
İsim
Salih
v60'tan sonra en çok kullanılan dripper Kalita sanırım ama forumda konusu pek geçmemiş. Bende 155'lik olan mevcut yakın zamanda 185'lik alan da çoğalacak :) . 155 veya 185 için demleme önerilerinizi bu başlık altında paylaşabiliriz.

Kalita 155 var bende de iki hafta oldu alalı yurt dışından 200 filtreyle aldırdım. Gayet güzel, fincanlar alıyorum.
Artıları
-Tekrarlanabilir demlemeler (demleme istikrarı)
-Az ekipmanla iyi sonuç(Kalita+filtre+nitelikli çekirdek)
- Yeni başlayanlar için ideal

Eksileri
- Ülkede çok yaygın değil, gerçi iki sene evvelinde hiç yoktu şimdilerde yg24, perfetto, probador gibi yerlerde bulanabiliyor.
Haaa bir de bizim grup Güralın Kalita porselenini edindiler (adamlar bizden habersiz Kalita yapmışlar :eek:) buraları yeşillendirirler artık.
-filtresi V60’a göre pahalı, ama burda da filtrenin avantajları yok değil; farklı ekipmanlarda da (origami,v60) kullanılabiliyor olması, v60’ın farklı filtre üretimi yani standardının olmaması dezavantajına karşın Kalita filtre istikrarı fiyatını görmezden gelmemiz için yeterli bence

Kalita 155 var bende de iki hafta oldu alalı yurt dışından 200 filtreyle aldırdım. Gayet güzel, fincanlar alıyorum.
Artıları
-Tekrarlanabilir demlemeler (demleme istikrarı)
-Az ekipmanla iyi sonuç(Kalita+filtre+nitelikli çekirdek)
- Yeni başlayanlar için ideal

Eksileri
- Ülkede çok yaygın değil, gerçi iki sene evvelinde hiç yoktu şimdilerde yg24, perfetto, probador gibi yerlerde bulanabiliyor.
Haaa bir de bizim grup Güralın Kalita porselenini edindiler (adamlar bizden habersiz Kalita yapmışlar :eek:) buraları yeşillendirirler artık.
-filtresi V60’a göre pahalı, ama burda da filtrenin avantajları yok değil; farklı ekipmanlarda da (origami,v60) kullanılabiliyor olması, v60’ın farklı filtre üretimi yani standardının olmaması dezavantajına karşın Kalita filtre istikrarı fiyatını görmezden gelmemiz için yeterli bence
Güralın Kalitası 'nı duymamışım. link var mı acaba bakalım?

İşte ondan dedim bizden habersiz üretmişler diye :) Tesadüfen haberimiz oldu. Konuyla ilgili @Kahveciningalaksirehberi basın açıklaması yapacaktır diye umuyorum;)
hmm daha ortada olan bir şey yok yani ama çok güzel haber.
peki hem V60 hem de kalita hatta origami kullanan arkadaşlardan bir kıyaslama istesek? hangi dripperda hangi sonuçları alıyorlar, kullanım açısından farklılıkları var mı vs..

hmm daha ortada olan bir şey yok yani ama çok güzel haber.
peki hem V60 hem de kalita hatta origami kullanan arkadaşlardan bir kıyaslama istesek? hangi dripperda hangi sonuçları alıyorlar, kullanım açısından farklılıkları var mı vs..

Her şey uygun fiyata tadım kaşığı aramamızla başladı. 32 adet Güral Porselen’in ürettiği Kalita Wave’i görünce hepsini aldım, bugün yarın arkadaşlara kargolayacağım!

E73F5D08-4811-48F1-BD3B-E4E4C1A33DE1.jpegCB0879FE-2CBA-4F67-A1FE-E2DF6D506616.jpeg
D2F552E5-0B46-4B26-AB36-771CD7850ECF.jpeg

bulan olursa herkese haber versin durumu olmuş. Gürala mail attım nerden bulurum diye :))

Kalita 155 ile son dönemlerde sıkça kullandığım tarifim

15 gr Cmd 19/22 aralığında
240 Ml Su
30 ml su ile 30 sn blom yada
45 ml su ile 45 sn blom
30 ml melodrip ile kahve yüzeyinde su bittiği anda arka arkaya 30 + 30 +30 gibi
Toplam da 4 dk felan sürüyor

Örnek demlemem 👇

Bu Güral waveleri nerdeki mağazasından aldınız acaba, boş yere girmeyelim oraya 😃

Maltepe Güral mağazasına sordum, merkez depoda ürün yokmuş, fabrika deposundan bilgi gelecek var mı yok mu diye. @Kahveciningalaksirehberi hocam nerde denk geldiyseniz çok şanslıymışsınız. fazla kalan olursa elinizde talibim ona göre :)

Geri