• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Kalita KH-9 el değirmeni

cagrierdogan

İyi Bilinen Üye
Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz haftalarda Amazon Japonya'da gezinirken denk geldiğim bu değirmenin burr'leri döküm demirmiş, tasarımı da çok hoşuma gitti. Aliexpress'te de satışı var. İlk gördüğümde foruma yazmaya üşeniyorum, Whatsapp grubuna yazıyorum, uzun müddet sonra aklıma buraya yazmak geliyor. Whatsapp grubunun böyle bir zararı var :)

Amazon Japonya gümrük vergisini de hallettiği için ödeme ekranında kargoyu da ekleyip nihai fiyatı çıkarıyor, ona göre bakabilir isteyenler. Ürünün kendisi kargo hariç 180 lira gibi bir fiyat :) ben ev adresimi girip bir denedim, 6008 Japon yeni, yani bugünün kuruyla 380,15 TL çıktı.


1590944039832.png

Çelik burr'lere nazaran döküm demir nasıl bir performans verir hiç bilmiyorum. Öğütüm tutarlılığı, toz üretimi ve elbette yoruculuğu, dişlerin keskinliği... bunların hepsi mühim. Bir de tabii ahşap olması soru işareti yaratacaktır. Ürünle alakalı Amazon'da birçok yorum var, Japoncadan İngilizceye yarım yamalak tercümeyle biraz fikir edinilebilir ya da başka bir yerdeki kullanıcı yorumlarına bakılabilir, ben henüz araştırmadım daha fazlasını.

Şu tabloya göre, kapasitesi de 20 gr:

1590946272908.png

Son olarak, döküm demirden kahveye partikül geçişi ihtimali var. Ham döküm tavalar için de bu son zamanlarda ülkemizde tartışılan bir konu. Bununla alakalı spekülasyon yapmayıp sadece şu kaynağı vereceğim: https://www.dokumcubaba.com/ham-demir-dokumde-pisen-yemeklere-gecen-demir-miktari/ (Firmanın bir ürününü kullanıyorum fakat burada reklam olmasın diye ürün hakkında yorum yapmayacağım, firmayla da bir alakam olmadığını belirteyim. Sağlığı ilgilendiren bir konu olduğu için paylaşmak istedim.)
 

muec

İyi Bilinen Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
380 liraya kupon da kullanarak indirim dönemlerinde Timemore alınabiliyorken buna yönelmek çok mantıklı gelmedi bana.
 
Üst