• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Kahvenin yanına ne gider?

jackjoker

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Delter Coffee Press, Aeropress, Comandante c40, V60, Konchero, Hario Tarti
Evet buraları yeniden canlandıralım. Demlenmiş kahvenin yanına en sevdiğiniz ve? Ben mesela şekersiz fıstık ezmesini çok yakıştırıyorum güzel oluyor.

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut G1 ve Timemore Chestnut C1
Ekipmanlar
V60-V60 İmmersion-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso-Beko 2170 Espresso Makinası
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
En az yüzde 72 Bitter Chocalate :D

ErkanB

İyi Bilinen Üye
İsim
Erkan
Daha fazla  
İsim
Erkan
Espresso Makinesi
Flair Espresso Pro2
Değirmen
Niche Zero, Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Konchero kettle, Beem Pour Over, Melodrip, V60, Delter Coffee Press, Aeropress, Origami, Kalita155, Dripster
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Nilüfer
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Nilüfer
Facebook
erkan.bozdemir
Twitter
ErkanBzdmr
Her zaman favorim çikolatadır ama iyi yapılmış bir san sebastian da harika gider :)

yasyas

Üye
Bitter tercihim aslında bana göre en makbulü ve genelde tercihim sadece; kahve... zaten emek yaparak hazırladığım kahveyi tek başına içmek daha hoşuma gidiyor. 😄

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Kahvenin yanına değilde kahve sonrası kakao oranı yüksek çikolata tüketmek çok keyifli oluyor.

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İdealtepe
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Suadiye
Yanında değil ama sonrasında bitter çikolata. Ama tatlı olarak da sade ekleri çok yakıştırıyorum.

Çikolata, ekler, tiramisu😊
Taze kavurduğum şam fıstığı ile callebaut küvertür çikolatadan eritip kalıplamıştım, sonu gelmesin istedim

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya

cagrierdogan

İyi Bilinen Üye
Normalde iyi bir kahvenin yanına hiçbir şeyin gitmeyeceğini, kahvenin tek başına "takdir edilmesi" gerektiğini savunan fikre meyyalim ama @campos'un da dediği gibi bazen kuruyemiş, hele tuzsuz iyi kavrulmuş İnegöl ayçekirdeği (Ankara usulü) iyi bir yancı oluyor. Şekeri fazla kaçmamış (mesela ROR'unki gibi) bir magnolia da yakışıyor.

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Comandante C40, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60 02 Seramik ve Plastik, Origami Dripper M, LillyDrip, Soy Cezve G4, Bodum French Press, Ikea Rädig Moka Pot, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale
Genellikle yanında hiçbir şey istemem. Kendimi biraz daha fazla ödüllendireceksem; Cohiba ve iyi bir konyak ile müthiş olur, o ayrı.

yavuzselim

Yeni Üye
Daha fazla  
Değirmen
Time More Nano
Ekipmanlar
Delter Coffee Prass-aeropres-cafflano kompact
Twitter
YSelimuzan
Karemelli bisküvi tercihim Lotus çok pahalı ama artık alternatif var Mcvities tavsiye ederim.