• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Kahvenin Tarihçesi ve Bizim Kültürümüzle Bağlantısı

AnkA

Aktif Üye
İsim
Önder
Daha fazla  
İsim
Önder
Espresso Makinesi
Sage Barista Pro SES878
Değirmen
Comandante ve Timemore Slim
Ekipmanlar
Moccamaster, V60, Aeropress, Delter
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bakırköy
Merhabalar. Kahvenin tarihi ve günümüze kadar gelişiyle ilgili birçok eser, kitap, makale yazılmış/yayınlanmış. Kimi Anavatan olarak Ethiyopya’yı (Habeşistan) kimi Yemen’i kimisi de Güney Amerika’dan o sıralarda dünyanın en aktif limanlarından olan Hudeyde’ye gelip San’a’ya oradan da Osmanlı coğrafyasına yayıldığını söylüyor.

Kahveyle dünyadan çok daha önce tanıştığımız muhakkak. Atalarımızın kahveye olan muhabbeti ve buna binaen ciddi bir kültür oluşturmuş olmaları bizim de bu kadar sevmemize sebep oluyor belki de.

Konuyla ilgili eski tarihli bir gazete makalesi var, çok orijinal bilgiler içeriyor olmasa da benim gibi gözgezdirme seviyesinde okurlar için faydalı olacağını düşündüm.

Daha evvel böyle bir başlık açıldı mı açıkçası bilemiyorum, eğer halihazırda böyle bir alan varsa da ben göremediysem şimdiden özür dilerim.

 
Son düzenleme:
Üst