• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahvenin mide yakması

CoffeeClub

Üye
İsim
Coffee Club
Daha fazla  
İsim
Coffee Club
Değirmen
Timemore Slim S
Ekipmanlar
Cafflano Kompresso
Daha önce öğütülmüş olarak satın aldığım kahveyi çekirdek olarak aldım, kendim öğütüyorum. (Guatemala Espresso Huehuetenango -- A Roasting Lab)
Öğütülmüş haliyle böyle bir sorun yaşamıyordum ama öğütüp espresso (Kompresso) yaptığımda sütle içmeme rağmen mide yanmasına sebep oluyor. Neden olur bu? Deneyimi olan arkadaşlardan yorum rica edeyim. :)
Benim savım: Kavurumu olabilir. Öğütürken evdekiler yanık gibi bir şey koktu diyorlar :geek:. Öğütülmüş hali de aynı kavurumdu muhtemelen.

Kahve Aslında migde yakmıyor gün içinde yediginiz reflü yapabilecek gıdalarla birleşince tuzu biberi oluyor :)

Nasil bir atestir bu kahve yaniyor :) Kokular yayiliyor :)

Bazi kahveler mideyi rahatsiz edebiliyor, oncesinde ne yediginiz ile de alakali ya da kahveyi degistirip tekrar deneyin. Sonucu gorelim.

Taze ogutulmus kahveye hayir kampanyalari baslayabilir, aman dikkat :)

Çünkü artık taze kahve içiyorsunuz. Taze kahvenin asiditesi öğütülmüş çekirdeğe nazaran yüksektir. Üstelik kompressoda bir de güzel basınç yemiş üstüne... Yakabilir, mideniz asidik gıdaya pek yatkın değilse...
Pek mantıklı. Teşekkürler. :geek:

Nasil bir atestir bu kahve yaniyor :) Kokular yayiliyor :)

Bazi kahveler mideyi rahatsiz edebiliyor, oncesinde ne yediginiz ile de alakali ya da kahveyi degistirip tekrar deneyin. Sonucu gorelim.

Taze ogutulmus kahveye hayir kampanyalari baslayabilir, aman dikkat :)
Bir de açık kavrulmuş deneyeyim. :coffee:

Pek mantıklı. Teşekkürler. :geek:

Bir de açık kavrulmuş deneyeyim. :coffee:
Açık kavrumda asidite daha yüksek olur dolayısı ile mide yanmanız artabilir, tam tersine koyu kavrum daha az mide yakar (yanık değil koyu kavrum), hatta taze kahvede yağlarda uçmadığı için ilk başlarda çok tüketimde laksatif etkide gösterebilir. Özellikle reflünüz yoksa alışıyorsunuz dert etmeyin

Bu konu önemli, bende muzdaribim iki haftadır rennie çiğniyorum 😅

Açık kavrumda asidite daha yüksek olur dolayısı ile mide yanmanız artabilir, tam tersine koyu kavrum daha az mide yakar (yanık değil koyu kavrum), hatta taze kahvede yağlarda uçmadığı için ilk başlarda çok tüketimde laksatif etkide gösterebilir. Özellikle reflünüz yoksa alışıyorsunuz dert etmeyin

benim midemi omni ve koyu kavurum cekirdekler ile yapilan kahveler daha cok yakiyor. filtre kahve icip de yanma sikintisini yasamadim. gunde ortalama 2 bardak uzeri icerim.

Yıllar yıllarca mide girişindeki yemek borumda genisleme olduğu için migde asidimi kontrol altinda tutabilmek icin duzenli bir sekilde gün aşırı 40 mg pantpas kullanmış biri olarak iki konuda fikir vermek isterim.
Kahve miğdenin asit salgılamasını uyarır. Evet bunu yapar ama miğdenizde bir problem yoksa bu sizi rahatsız edecek şekilde bir duzeyde değildir , tabi kahveyi abartmadıysanız. İkincisi kesinlikle dil hapları kullanmanızı tavsiye etmem cunku bu haplar mevcut asidi baskılamak uzerine tedavi ediyor. Kısacası bu hapların etkisi gectimi migde unharca asit uretmeye yine devam edecek. Benim konuda tavsiyem yarım cay bardagi soguk sutu birer dakika arayla üc yudumda almaniz sizi ciddi derece rahatlatacaktır. Bunun dısında doktora bir gorunmenizde yarar var zira duzenli asit artislari agziniza dogru gelmeye basladiginda yemek borunuzda yarayada sebep oluyor. Bende 4 noktada vardı.

Şimdimi günde ortalama 750 ml kahve iciyor , migde ilacımıda yemeği çok kacirirsam ayda 1 yada 2 sefer kullanıyorum. :)) Kahve candır.

Midemi yakmıyorda fena acıktırıyor; öyle böyle değil; maden suyu sanarsın mübarek
Şeker düşürebiliyor, tok karnına kan şekerim 80 küsur çıktı geçenlerde, dikkat edilmesi gerek o konuda. Bir de kahve fazla tüketim halinde kemik erimesine yol açabiliyormuş, onu da önlemek için bolca kalsiyum almaya çalışıyorum gün içinde

Geri