• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Paketleri

Zip kısmı tam açılmayan ve son kalan çekirdekler akordeon sistemi sebebiyle zor çıkan paketleri sevmiyorum :)

Zipleri sağlam olan paketler en iyisi. Ne kadar dikkat etsem de bazılarının zipleri yırtılıyor. Sırf bu yüzden mikro kavanozlara dozlayıp öyle tüketeceğim kahveleri.

Kahve paketlerini abartan bazı firmalar görüyorum. Cam şişeler mi dersin, metal kutular mı dersin, kot pantolon kazak vs giydiren mi dersin...
Alırken lütfen dikkat edin zira son tüketici olarak bu gereksiz ambalaj masrafları da bize yansıyor.

Kahve paketlerini abartan bazı firmalar görüyorum. Cam şişeler mi dersin, metal kutular mı dersin, kot pantolon kazak vs giydiren mi dersin...
Alırken lütfen dikkat edin zira son tüketici olarak bu gereksiz ambalaj masrafları da bize yansıyoa
aynı kahvenin basic paketi olan firmada da gösterişli paket yapan firmada da aynı fiyatta olduğunu düşünürsek olay biraz değişiyor sanki

Alırken lütfen dikkat edin zira son tüketici olarak bu gereksiz ambalaj masrafları da bize yansıyor.
Dandik çekirdek, kötü kavrum ama havalı paketlere karşıyım ancak kaliteli çekirdek, özenli kavrum ve süslü veya özgün paketleri destekliyorum. Kahve deneyimini iyileştirdiğini düşünüyorum açıkçası. En önemlisi içindeki olsa da paket de göze hitap etmeli.

Konuya genel bir yorum yapacak olursam da probador tarzı paketlerin en sevdiğim olduğunu söyleyebilirim. Yani eni boyundan uzun olan, zip kısmı geniş paketler. En sevmediklerim de bunun tam tersi.

Şubat alımında @batugen'den aldığımız kahveler doypack şeklindeydi , paketlenirken olmuş sanırım zip kısmına 1-2 çekirdek sıkışmış ve ağzının kapanmasına engel olmuş . Sadece benim paketlerde mi vardı bilmiyorum ama bayatlama olmadığı için bildirmemiştim .

Dandik çekirdek, kötü kavrum ama havalı paketlere karşıyım ancak kaliteli çekirdek, özenli kavrum ve süslü veya özgün paketleri destekliyorum. Kahve deneyimini iyileştirdiğini düşünüyorum açıkçası. En önemlisi içindeki olsa da paket de göze hitap etmeli.

Konuya genel bir yorum yapacak olursam da probador tarzı paketlerin en sevdiğim olduğunu söyleyebilirim. Yani eni boyundan uzun olan, zip kısmı geniş paketler. En sevmediklerim de bunun tam tersi.
Paket üzerindeki görsel, grafik, sticker vs özenli ve farklı olmasını ben de seviyorum. Fakat gereksiz masraflara girilmesine karşıyım.
40 TL'ye alabileceğim ürünü 45 TL'ye almak istemiyorum sadece. Paketler kot pantolon giymese de, cam fanuslarda beklemese de olur :)

Doypack'lerin kullanımı oldukça rahat. Flat bottom kullanımı rahat değil, bir tarafında valf var kahveyi dökümü zorlaştırıyor, diğer tarafından dökülemiyor. körüklü paketleri kahve fabrikasından aldığımla denemiştim, onun da kullanımı oldukça zor. onlar dışında gardelli, probador paketleri çok iyi ama kullanan firma çok nadir görüyorum

Slurp'un paketleri genellikle hoşuma gidiyor, hem ağzı geniş hem zip hem valf birde önünde bozuk para büyüklüğünde açıklıktan çekirdek gözüküyor :) Tabii ışığa mağruz kalmadığı sürece iyi :D

Geri