• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

KAHVE MASASI'nın konuğu NULL Coffee'den Cihan Başpınar!

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Comandante, Eureka Mignon Perfetto, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
Herkese merhaba,

✅Kahve Masası programı ile Instagram canlı yayınında buluşuyoruz.
Levent Öncü @teyyaredenkahve ile bu haftaki konuğumuz Null Coffee’ nin kurucu ortağı ve kavurucusu Cihan Başpınar.

✅Programda Cihan Başpınar ile birlikte NULL Coffee’nin yepyeni kahvelerini konuşacağız. Demleme reçetelerinden, kahve tadımına kadar pek çok detayın yer alacağı program 8 Ağustos Perşembe saat 21:00’da Instagram canlı yayını için @pepukkahve ve @teyyaredenkahve instagram hesaplarına bekliyoruz.

☕Programda konuşulacak kahveler şöyle:☕

➡Gihere Natural – Burundi
➡Gihere Kirezi washed – Burundi
➡Yandaro – Burundi
➡Bom Sucesso – Brazil

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
10 dakikaya başlıyoruz :)

Leylifer

İyi Bilinen Üye
İsim
Furkan
Daha fazla  
İsim
Furkan
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Balıkesir
Program bitmek üzere, bitmeden söyleyeyim.

Cihan Bey'le diyalog harika bir bilgi akışına neden oldu. Ömer Bey (Coffeenutz), Cihan Bey (Null) gibi şeffaf kahve satıcılarının bilgi/tecrübelerini kendi ağızlarından dinlemenin ne kadar faydalı olduğunu anlatamam.

Yayın için çokça teşekkürler.

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Program bitmek üzere, bitmeden söyleyeyim.

Cihan Bey'le diyalog harika bir bilgi akışına neden oldu. Ömer Bey (Coffeenutz), Cihan Bey (Null) gibi şeffaf kahve satıcılarının bilgi/tecrübelerini kendi ağızlarından dinlemenin ne kadar faydalı olduğunu anlatamam.

Yayın için çokça teşekkürler.
Keyif aldıysanız ne mutlu @PepukKahve ile bize. Cihan bey sağ olsun, bizi kırmadı ve güzel bilgiler paylaştı. Youtube a da yükleyeceğiz.

Yayınlar ile ilgili öneriniz ya da eleştiriniz varsa duymaktan memnun oluruz.

Son düzenleme:

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
@PepukKahve ile beraber hazırladığımız Kahve Masası - Null Coffee Roasters yayınımızı izleyen herkese teşekkürler.

Umarım keyifli bir yayın olmuştur.

Sorular ve Cevapların bir kısmını izleyemeyenler için aktarmak istedim. Tamamı instagram üzerinden ve ilerleyen günlerde youtube üzerinden izlenebilir.

1) Kahve seçimi, neden 3 Burundi

O dönemde mevcut seçenekler Burundi, Ruanda ve Brezilya kahveleriymiş. Onlarca numune arasından seçilenler kompleks damak tatları veren bu kahveler olmuş. Kendileri her zaman son hasat iyi kahveleri bulmaya çalışıyorlarmış. Bu sorunun detaylı cevabı ve nitelikli kahve sektörüne dair değerli ve çok konuşulmayan bilgiler videoda.

2) Demleme parametreleri

Nestle purelife su, 92C-95C, Cam V60, 2:30 süre hedefini veren öğütüm (Comandante 21-23 klik, Timemore için 19-21 gibi düşünebilirsiniz)

3) Null Coffee Roastersıın kendine has detaylı tadım notları... neden ve nasıl? (vişneli tart, yaban mersinli muffin, süt reçeli, vs...)

Sorunun detaylı cevabı videoda... özet olarak Cihan Bey farklı içecekler konusunda da yıllardır çalışıyor, üretiyor ve üye olduğu gruplar aracılığıyla tadımlar gerçekleştiriyor. Sitelerinde detaylı notlara bakmanızı tavsiye ederim. 🙏 Şahsen ben bu tarz detaylı bilgileri seviyorum ve içerken yardımcı oluyorlar.

Numune kavrum notaları yerine, üretim kavrum notaları paketlerde yer alıyor ve kahve tadımı (cupping) tahmin edemeyeceğiz şekilde yapılıyor. ;)

Yayınlar ile ilgili yorum ve eleştirilerinizi duymaktan memnun oluruz.

Son düzenleme:

orkunustel

İyi Bilinen Üye
İsim
Orkun Üstel
Daha fazla  
İsim
Orkun Üstel
Espresso Makinesi
La Marzocco Mini, Linea Classic, Linea PB, Strada EP, Modbar, Mavam, Steam
Değirmen
Mazzer Robur, Kony, Victoria Arduino Mythos 1, Anfim Scody 2, Mahlkönig EK43, K30, Peak, Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Clever, Acaia Tartı, Comandante Değirmen, Bonavita Kettle
@PepukKahve ile beraber hazırladığımız Kahve Masası - Null Coffee Roasters yayınımızı izleyen herkese teşekkürler.

Umarım keyifli bir yayın olmuştur.

Sorular ve Cevapların özetlerini izleyemeyenler için aktarmak istedim. Tamamı instagram üzerinden ve ilerleyen günlerde youtube üzerinden izlenebilir.

1) Kahve seçimi, neden 3 Burundi

O dönemde mevcut seçenekler Burundi, Ruanda ve Brezilya kahveleriymiş. Onlarca numune arasından seçilenler kompleks damak tatları veren bu kahveler olmuş. Kendileri her zaman son hasat iyi kahveleri bulmaya çalışıyorlarmış. Bu sorunun detaylı cevabı ve nitelikli kahve sektörüne dair değerli ve çok konuşulmayan bilgiler videoda.

2) Demleme parametreleri

Nestle purelife su, 92C-95C, Cam V60, 2:30 süre hedefini veren öğütüm (Comandante 21-23 klik, Timemore için 19-21 gibi düşünebilirsiniz)

3) Null Coffee Roastersıın kendine has detaylı tadım notları... neden ve nasıl? (vişneli tart, yaban mersinli muffin, süt reçeli, vs...)

Sorunun detaylı cevabı videoda... özet olarak Cihan Bey farklı içecekler konusunda da yıllardır çalışıyor, üretiyor ve üye olduğu gruplar aracılığıyla tadımlar gerçekleştiriyor. Sitelerinde detaylı notlara bakmanızı tavsiye ederim. 🙏 Şahsen ben bu tarz detaylı bilgileri seviyorum ve içerken yardımcı oluyorlar.

Numune kavrum notaları yerine, üretim kavrum notaları paketlerde yer alıyor ve kahve tadımı (cupping) tahmin edemeyeceğiz şekilde yapılıyor. ;)

Yayınlar ile ilgili yorum ve eleştirilerinizi duymaktan memnun oluruz.
Güzel yayındı arkadaşlar. Bayram yayını hariç hepsini canlı izledim. :) Özet de güzel olmuş. Ters köşe kompleks Brezilya kahveleri olması nefis hareket olmuş. (y) Brezilya'da, genel olarak gelişen kötü ön yargının aksine gerçekten nefis kahveler de çıkıyor. Özellikle daha önceden denediğim Daterra kahveleri genel olarak kompleks ve lezzetliler. Olmaz olmaz dememek lazım. :)

Hepinizin emeklerine sağlık! Cihan'ın da zevkine, fikrine, bilgisine sağlık!

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Güzel yayındı arkadaşlar. Bayram yayını hariç hepsini canlı izledim. :) Özet de güzel olmuş. Ters köşe kompleks Brezilya kahveleri olması nefis hareket olmuş. (y) Brezilya'da, genel olarak gelişen kötü ön yargının aksine gerçekten nefis kahveler de çıkıyor. Özellikle daha önceden denediğim Daterra kahveleri genel olarak kompleks ve lezzetliler. Olmaz olmaz dememek lazım. :)

Hepinizin emeklerine sağlık! Cihan'ın da zevkine, fikrine, bilgisine sağlık!
Çok teşekkürler Orkun. 🙏

Sizler gibi sektörün içinde olan ve paylaşımları ile değer katan kişilerle beraber ortak bir noktada buluşabilmek çok keyif verici. Hem öğreniyoruz, hem eğleniyoruz.

Brezilya ön yargımı kırmak güzel oldu. :) Belirttiğin Daterra kahveleri, Sapiens in Diquinho su, ve Null un BOM Sucessosu gibi kahveleri epey yardımcı oldu :)

mimds

İyi Bilinen Üye
İsim
Denizhan
Elinize sağlık @teyyaredenkahve ve @PepukKahve diğerleri gibi bu da oldukça faydalı bir yarın olmuş, Cihan bey de burada her zaman dile getirdiğimiz demlemeler için kullanılabilecek sular, eski/yeni hasat, kahvelerin künyeleri gibi müşterilerin, tabiri caize en çok gol yediği, çok önemli ayrıntıları vurgulamış... Hepinize tekrar teşekkürler!

erturk

Üye
İsim
m erturk
Daha fazla  
İsim
m erturk
canlı izleyemedim. Youtube'a henüz yüklenmemiş, yüklendiğinde mutlaka izleyeceğim. Brezilya kahveleri konusunu merakla bekliyorum. burada bahsedilen daterra kahvelerinden santa Colombo (Story Coffee) favori kahvelerimdendi..

Bilke

Yeni Üye
Dün bulunduğum yerde internet iyi olmadığı için canlı yayından izleyemedim. Birkaç dakikasını sürekli takılarak takip edebildim. Oldukça keyifli bir sohbet vardı. İlk fırsatta Youtube'dan kalanını tamamlayacağım. Böyle bir işe giriştiğiniz için hem size hem de davetlerinizi kabul edip bilgi ve tecrübelerini bize aktaran üstatlara teşekkürler 👊

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Ekipmanlar
Merhaba, programımız Youtube Kanalına yüklenmiştir. @teyyaredenkahve ve Cihan Abi'nin emeğine ağzına sağlık :)

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Ekipmanlar

weltschmerz

Aktif Üye
Daha fazla  
Değirmen
Lido 3
Ekipmanlar
Plastik V60, Aeropress, Mokapot
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Bilginin paylaşımı ve aktarımı adına çok güzel bir seri oluyor podcast de isteriz 👏🏻🤘🏻