• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Masası | 34.Bölüm | Cenk R. Girginol

PepukKahve

Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Herkese merhaba,
Kahve Masası’nın 34. Bölümünde yine sektörün en önemli isimlerinden birini konuk ettik.
🎖Yazdığı kitaplar (Kahve - Topraktan Fincana, Ahde Vefa - Bir Türk Kahvesi Hikayesi, Kahve - Fincandan Lezzete) ile bir çok önemli ödüle layık görülen Gastronomi Yazarı,Kahve Danışmanı ve Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cenk R. Girginol konuğumuz oldu.

00:00 Açılış ve haftanın kahveleri
14:23 Cenk R. Girginol yayına gelir.
15:44 Cenk R. Girginol kimdir? Sizi tanımayanlar için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
17:28 2016 yılında Türkiye'nin ilk ve tek Kahve biyografi kitabının yazım sürecini anlatabilir misiniz?
25:06 3 kitabınızda yoğun bir ilgi gördü hatta ilk kitabınız Çinceye dahi cevrildi. Bu başarının sırrı nedir?
37:39 Türk Kahvesi yurt dışında tanıtabiliryor muyuz? Yurt dışında tanıtmak için neler yapıyoruz, neler yapmalıyız ? Tük kahvesine yurt dışında nasıl bakılıyor?
53:33 Türk kahvesi standartları nasıl belirlendi? Bu standartlar Cezve İbrik yarışmalarında uygulanan yöntemi devre dışı mı bırakıyor?
01:06:44 '20-25 fincan espresso içiyorum'
01:08:22 Kahvenin yanında hangi ürünler tüketilebilir, hangi özellikte olması beklenir?
01:13:15 Cenk R. Girginol'dan son sözler...
01:14:09 İsmail Gökcan yayına gelir ve kapanış.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi günlük 400 mg kafeinden fazlası toxic, 1.200 mg üstünün ölümcül olduğuna dair bir rapor yayınlamış.

Double shot espressoda 60-120 mg kafein arası değişkenlik gösterdiğine göre, 1.200-3.000 arası mg kafein demek 20-25 espresso. Uzun ömürler diliyorum 😅

Edit: yorumumun yayın ile hiçbir alakası olmadığının farkında olmanızı dileyerek, kimsenin alınganlık yapmamasını temenni ederim.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi günlük 400 mg kafeinden fazlası toxic, 1.200 mg üstünün ölümcül olduğuna dair bir rapor yayınlamış.

Double shot espressoda 60-120 mg kafein arası değişkenlik gösterdiğine göre, 1.200-3.000 arası mg kafein demek 20-25 espresso. Uzun ömürler diliyorum 😅
Pidesini yemeye gideriz artık :) Gastronomici'nin Pidesi güzel dadlı olur :D

Günde 20-25 fincan espresso nedir yahu!!!

Geri