• Ağustos Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
  Sevgili Ziyaretçi Ağustos ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Kahve Kulübü'nden Muttley & Jack's ile Özel Anlaşma: İsveçli Butik Kavrum Evinden Toplu Alım

msacid

İyi Bilinen Üye
Değerli arkadaşlar


Sizinle önemli bir gelişmeyi paylaşmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Haberi paylaşmadan önce, böyle bir platformun kurulup gelişmesinde emeği ve katkısı olan, başta Suat Bey olmak üzere bütün arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde Denizhan Ağabey’in, hepimizin hislerine tercüman olduğu gibi, gerçekten bu mecradan çok şey öğreniyor ve paylaşıyoruz. Birlikteliğimizin artarak devam etmesi en büyük temennim.

Malumunuz, Kahve Kulübü’nde aylık periyotlar halinde devam eden bir alım organizasyonu mevcut. Artan üye sayısıyla birlikte, toplu alımın miktarı da her geçen ay artıyor. Alımlar bir yandan devam ederken, diğer yandan hem bireysel olarak yurt dışından kahve sipariş eden üyeler oluyor, hem de bir araya gelip organizasyon yapanlar. İtiraf etmeliyim ki, yabancı kahve evlerini bize tanıtan üyelerimizin paylaşımları oldukça iştah açıcı.

Farklı ülkelerden birçok kavurucunun kahvelerine ekmek banmaktan öteye geçmek, belli bir maliyete katlanmak demek. Ayrıca kargoydu, vergiydi derken süreç başlamadan bitebilme potansiyeline sahip. Kimi zaman bazı kahve firmaları abonelik düzenliyor veya cüzi indirim yapıyor olsa da, bunlar birlikte hareket etmeye imkân tanıyan fırsatlar olmuyor maalesef. Bizim amacımız ise tecrübemizi, bilgimizi, reçetemizi, hasılı kahveye dair sevdiğimiz veya daha az sevdiğimiz her şeyi ortak bir platformda, yani Kahve Kulübü’nde paylaşmak olunca daha fazlasına ihtiyaç duymaktan doğal bir şey yok.

Bu uzun sayılabilecek girişten sonra zurnanın zırt dediği yere geleyim:

Bir süre önce yurt dışındaki bazı firmalara mail atmaya başladık. Talebimiz oldukça basitti: Kur baskısı altında ezilen ama kahveye de büyük bir aşk duyan biz kahve severler için indirim veya sıfır kargo ücreti. İlk cevap, kulüp adına cüzi bir indirim kodu tanımlayan Hasbean’dan gelmişti. Bu cevaptan cesaret alarak, üyelerimizin daha önce alım yapıp beğendikleri firmalara mail göndermeye devam ettik.

Ümit kırıcı mesajlarla karşılaşmadan, Kuzey Avrupa’dan, çağrımıza karşılık veren bir ses duyduk. Önce “acaba olur mu?”, “mümkün mü?”, “kabul eder mi?” diye birbirimize sorduk. Sonra tereddütler yerini umuda, umut heyecana, heyecan ise coşkuya terketti. Kaldır yukarı indir aşağı, öyle olmaz böyle olsun, sen gel biz gidelim derken, orta noktada buluştuk ve kulübümüzün ilk Yurt Dışı Toplu Alım deneyimi için kapıyı ardına kadar açtık (Gerçi Suat Bey ilk alım için Kasım ayını işaret etmişti. Bunu Kahve Kulübü’nün yıl dönümünde yapılacak alım için sezon öncesi antrenman gibi görebiliriz).

Evet yanlış duymadınız, ilk yurt dışı alımı için “Haydi Bismillah” diyip yola çıkıyoruz. “Hem de kimden, Muttley and Jack’s’ten. Stockholm’de Kahve Kulübü’nün imzası bu.” (Ercan Taner’in tonlamalarıyla okuyun lütfen. Dikkat: Bu anlatımı biliyorsanız yaşınız ortaya çıkabilir J )

Konu anlaşıldıysa Muttley and Jack’s tarafından sadece Kahve Kulübü üyelerine özel olarak sunulan kampanyanın ayrıntılarına geçeyim. Buna geçmeden önce süreçte emeği olanlara teşekkür etmeme müsaade edin lütfen: Suat Bey (@NoRDac), Denizhan Ağabeyimiz (@mimds), Teoman (@Kahveciningalaksirehberi), Murat Bey (@MuratBlues), İzzet Türkalp (@turkalpmd), Korhan (@Kdundar), Berkay ve Ozan. Liste hayli kabarık. Zaten anca bu şekilde bir sonuç çıkıyor ya. Hepsine sizlerin adına teşekkür ediyorum.Şimdi; Kahve Kulübe’ne özel olarak tanımlanan paketin ayrıntılarına geçelim:

Kahve Kulübü Üyelerine Özel Paket

Kahveler:


Ethiopia Koke Washed - 2 x 250g Omniroast

El Salvador Carlos Pola Anaerobic - 2 x 250g Omniroast

Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1 - 2 x 250g Omniroast

Fiyata Dahil İçerik:

 • 1,5 kg kavrulmuş kahve (6x250gr)
 • Postnord ve PTT ile takipli kargo (Tahmini kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonradır)
Özel Paket Şartları:

 • Paket sadece Kahve Kulübü üyelerine özeldir.
 • Son sipariş tarihi 4 Ekim 2020, saat 23:59’dur.
 • Toplam sipariş 5 kg olmalıdır. Aksi takdirde paket geçersiz olacak ve satın alım iptal edilecektir.
 • Bu paket, diğer indirimler ve özel tekliflerle birleştirilemez.


Anlaşılmasın kolaylaştırmak amacıyla birkaç not ekleyeyim:

 • Her bir paket 1,5 kilogram olacaktır.
 • Yukarıda da görüldüğü gibi her bir pakette 3 ayrı kahve yer alacaktır (kahvelerin linki aşağıdadır). Kahveler 250 gramlık paketler halindedir ve pakette her bir kahveden 500 gr vardır.
 • Alım şu andan itibaren başlamıştır ve 4 Ekim akşamına kadar devam edecektir.
 • Kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonra olacaktır.
 • Eğer toplam alım 5 kilonun altında kalırsa tüm siparişler iptal edilecektir. Gerçi bu rakama kolayca ulaşabileceğimizi düşünüyorum. O yüzden endişe etmeye gerek yok bence.


Gelelim Fiyata

Jack bütün kahveleri toptan satış fiyatından bize sundu (link: https://cdn.shopify.com/s/files/1/1...mber_2020_Muttley_Jack_s_EUR.pdf?v=1599582394). Buradaki fiyatlara bakarsanız, yaklaşık %50 indirim yapıldığını görürsünüz. Çok iyi bir anlaşma olduğu konusunda birçok üyemizin hemfikir. 88-89 skora sahip bir kahvenin 250 gr’ı, aşağı yukarı 100₺ ye geliyor. Peki, fiyat ayrıntısını vermeyecek misin diyenlerin sesi kulağıma geliyor. O zaman hemen aşağıya tabloyu iliştiriyorum:

Not: Kahve ve kargo fiyatı sabittir. Vergi miktarı yaklaşık bir tahmindir. Daha düşük gelmesi kuvvetle muhtemeldir!

Maliyet Kalemi
Fiyat
Açıklama
Ethiopia Koke Washed​
13,23 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Koke Washed bedeli​
El Salvador Carlos Pola Anaerobic​
13,84 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Pola Anaerobic Bedeli​
Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1​
13,43 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Dhilgee Chelbsa bedeli​
Kargo (takipli)​
19,45 €​
Ara Toplam
59,95 €
Sitede ödenecek ücret​
Vergi (Fatura Bedelinin %20'si, tahmini bir bedel)​
8 €​
Genel Toplam
67,95 €


Görüldüğü gibi, oldukça avantajlı fiyatlar üzerinden bir paket hazırladı Jack. “Ama bu maliyet tek kişi için fazla” diyenler olabilir. İşte püf nokta da burada zaten ya: Bu alım, güçlerimizi birleştirmeye imkân tanıması açısından harika bir fırsat sunuyor. Hep kahve arkadaşlığı yapalım diyorduk, artık bunu kuvveden fiile geçirme vakti geldi J

İşin şakası bir yana, alımı iki veya daha fazla kişi yapabilsin diye paketin böyle oluşmasını Jack’ten biz talep ettik. O da uygun gördü. Yani iki veya daha fazla kişi, bu alımı birlikte gerçekleştirebilir. Bu tamamen üyelerin kendi arasındaki diyaloğa bağlı tabi.

Tam bu noktada bir hususu daha açıklayayım: Farkettiyseniz paket 1,5 kilogram. Daha az veya fazla olamaz mıydı diye sorabilirsiniz. El cevap: Miktar azalınca veya 2 kilogramın üstüne çıkınca kargo maliyetleri artıyordu, avantajın etkisi azalıyordu. Özellikle 2 kilo üstünde dramatik artışlar oluyordu. Üzerinde bir çok tartıştıktan sonra en optimum ağırlığın ve içeriğin bu olduğunda hemfikir olduk.

Muttley and Jack’s hakkında ayrıntılı malumat edinmek isteyenler sitesini inceleyebilir.

(https://muttleyandjack.com/pages/about)

Kahveleri nasıldır diye soranlar olursa, kendilerini şöyle alalım lütfen (https://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/muttley-jacks.544/).

Bu organizasyondan alnımızın akıyla çıkmayı, en lezzetli kahveleri birlikte içmeyi, yapılacak alışverişte hiçbir problem yaşamamayı temenni ediyorum ve sizi seçtiğimiz kahvelerle baş başa bırakıyorum

https://muttleyandjack.com/products/el-salvador-carlos-pola-black-honey-anaerobic-fermentation

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-koke-washed-yirgacheffe-washed-heirloom

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-dhilgee-chelbesa-microlot-1-yirgacheffe-washed-heirloom


Bir sonraki yurt dışı seyahatimizde görüşmek üzere; bal tatlılığında, yasemin kokulu günler, haftalar, aylar diliyorum.

Not 1: Satın alma linki nerede diye soranlara: Jack ile yaptığımız görüşmelerde kulübün haricinde bu linki paylaşmamaya söz verdik. O yüzden link Whatsapp gruplarında paylaşılacak. Gruplarda olmayan arkadaşlar özelden mesaj atarsa, onlara linki göndeririz. Lütfen ama lütfen bu linki başka her hangi bir platformda paylaşmayın.

Not 2: Bu alışverişte tek muhatap Muttle & Jack’s’tir. Kendisi iletişime açık biri. Bir sorun olursa Jack’a yazmaktan çekinmeyin. Fakat kargo ve gümrükle ilgili problemlerden kendisi mesul değildir. Kahve Kulübü ise hiç değildir. Bu işin arkasındaki kişiler sadece aracıdır.

Not 3: Bizimle temas kuran kişi Jack. Muttley ise Jack’in Boston Terrier cinsi köpeğinin adı. Eğer mesaj yazarsanız, Muttley için de iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.

Kahve Arkadaşlığı konusu:
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

puspus

İyi Bilinen Üye
Konum
İstanbul-Anadolu
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Eureka Specilieta, Timemore Chesnut G1
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
İstanbul - Ümraniye için ortak arıyorum.
 

Giray

Aktif Üye
Konum
İstanbul
Daha fazla  
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Sancaktepe. Çekmeköy.
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Fatih. İstanbul Üniversitesi çevresi.
Gerçekten çok güzel haberler bunlar. Emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim.
 

AnkA

İyi Bilinen Üye
İsim
Önder
Daha fazla  
İsim
Önder
Espresso Makinesi
Lelit Bianca, Flair Pro 2
Değirmen
Eureka Atom 65, Comandante, Timemore Slim
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Delter Press, Fellow Stagg
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bakırköy

AnkA

İyi Bilinen Üye
İsim
Önder
Daha fazla  
İsim
Önder
Espresso Makinesi
Lelit Bianca, Flair Pro 2
Değirmen
Eureka Atom 65, Comandante, Timemore Slim
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Delter Press, Fellow Stagg
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bakırköy
Değerli arkadaşlar


Sizinle önemli bir gelişmeyi paylaşmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Haberi paylaşmadan önce, böyle bir platformun kurulup gelişmesinde emeği ve katkısı olan, başta Suat Bey olmak üzere bütün arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde Denizhan Ağabey’in, hepimizin hislerine tercüman olduğu gibi, gerçekten bu mecradan çok şey öğreniyor ve paylaşıyoruz. Birlikteliğimizin artarak devam etmesi en büyük temennim.

Malumunuz, Kahve Kulübü’nde aylık periyotlar halinde devam eden bir alım organizasyonu mevcut. Artan üye sayısıyla birlikte, toplu alımın miktarı da her geçen ay artıyor. Alımlar bir yandan devam ederken, diğer yandan hem bireysel olarak yurt dışından kahve sipariş eden üyeler oluyor, hem de bir araya gelip organizasyon yapanlar. İtiraf etmeliyim ki, yabancı kahve evlerini bize tanıtan üyelerimizin paylaşımları oldukça iştah açıcı.

Farklı ülkelerden birçok kavurucunun kahvelerine ekmek banmaktan öteye geçmek, belli bir maliyete katlanmak demek. Ayrıca kargoydu, vergiydi derken süreç başlamadan bitebilme potansiyeline sahip. Kimi zaman bazı kahve firmaları abonelik düzenliyor veya cüzi indirim yapıyor olsa da, bunlar birlikte hareket etmeye imkân tanıyan fırsatlar olmuyor maalesef. Bizim amacımız ise tecrübemizi, bilgimizi, reçetemizi, hasılı kahveye dair sevdiğimiz veya daha az sevdiğimiz her şeyi ortak bir platformda, yani Kahve Kulübü’nde paylaşmak olunca daha fazlasına ihtiyaç duymaktan doğal bir şey yok.

Bu uzun sayılabilecek girişten sonra zurnanın zırt dediği yere geleyim:

Bir süre önce yurt dışındaki bazı firmalara mail atmaya başladık. Talebimiz oldukça basitti: Kur baskısı altında ezilen ama kahveye de büyük bir aşk duyan biz kahve severler için indirim veya sıfır kargo ücreti. İlk cevap, kulüp adına cüzi bir indirim kodu tanımlayan Hasbean’dan gelmişti. Bu cevaptan cesaret alarak, üyelerimizin daha önce alım yapıp beğendikleri firmalara mail göndermeye devam ettik.

Ümit kırıcı mesajlarla karşılaşmadan, Kuzey Avrupa’dan, çağrımıza karşılık veren bir ses duyduk. Önce “acaba olur mu?”, “mümkün mü?”, “kabul eder mi?” diye birbirimize sorduk. Sonra tereddütler yerini umuda, umut heyecana, heyecan ise coşkuya terketti. Kaldır yukarı indir aşağı, öyle olmaz böyle olsun, sen gel biz gidelim derken, orta noktada buluştuk ve kulübümüzün ilk Yurt Dışı Toplu Alım deneyimi için kapıyı ardına kadar açtık (Gerçi Suat Bey ilk alım için Kasım ayını işaret etmişti. Bunu Kahve Kulübü’nün yıl dönümünde yapılacak alım için sezon öncesi antrenman gibi görebiliriz).

Evet yanlış duymadınız, ilk yurt dışı alımı için “Haydi Bismillah” diyip yola çıkıyoruz. “Hem de kimden, Muttley and Jack’s’ten. Stockholm’de Kahve Kulübü’nün imzası bu.” (Ercan Taner’in tonlamalarıyla okuyun lütfen. Dikkat: Bu anlatımı biliyorsanız yaşınız ortaya çıkabilir J )

Konu anlaşıldıysa Muttley and Jack’s tarafından sadece Kahve Kulübü üyelerine özel olarak sunulan kampanyanın ayrıntılarına geçeyim. Buna geçmeden önce süreçte emeği olanlara teşekkür etmeme müsaade edin lütfen: Suat Bey (@NoRDac), Denizhan Ağabeyimiz (@mimds), Teoman (@Kahveciningalaksirehberi), Murat Bey (@MuratBlues), İzzet Türkalp (@turkalpmd), Korhan (@Kdundar), Berkay ve Ozan. Liste hayli kabarık. Zaten anca bu şekilde bir sonuç çıkıyor ya. Hepsine sizlerin adına teşekkür ediyorum.Şimdi; Kahve Kulübe’ne özel olarak tanımlanan paketin ayrıntılarına geçelim:

Kahve Kulübü Üyelerine Özel Paket

Kahveler:


Ethiopia Koke Washed - 2 x 250g Omniroast

El Salvador Carlos Pola Anaerobic - 2 x 250g Omniroast

Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1 - 2 x 250g Omniroast

Fiyata Dahil İçerik:

 • 1,5 kg kavrulmuş kahve (6x250gr)
 • Postnord ve PTT ile takipli kargo (Tahmini kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonradır)
Özel Paket Şartları:

 • Paket sadece Kahve Kulübü üyelerine özeldir.
 • Son sipariş tarihi 4 Ekim 2020, saat 23:59’dur.
 • Toplam sipariş 5 kg olmalıdır. Aksi takdirde paket geçersiz olacak ve satın alım iptal edilecektir.
 • Bu paket, diğer indirimler ve özel tekliflerle birleştirilemez.


Anlaşılmasın kolaylaştırmak amacıyla birkaç not ekleyeyim:

 • Her bir paket 1,5 kilogram olacaktır.
 • Yukarıda da görüldüğü gibi her bir pakette 3 ayrı kahve yer alacaktır (kahvelerin linki aşağıdadır). Kahveler 250 gramlık paketler halindedir ve pakette her bir kahveden 500 gr vardır.
 • Alım şu andan itibaren başlamıştır ve 4 Ekim akşamına kadar devam edecektir.
 • Kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonra olacaktır.
 • Eğer toplam alım 5 kilonun altında kalırsa tüm siparişler iptal edilecektir. Gerçi bu rakama kolayca ulaşabileceğimizi düşünüyorum. O yüzden endişe etmeye gerek yok bence.


Gelelim Fiyata

Jack bütün kahveleri toptan satış fiyatından bize sundu (link: https://cdn.shopify.com/s/files/1/1...mber_2020_Muttley_Jack_s_EUR.pdf?v=1599582394). Buradaki fiyatlara bakarsanız, yaklaşık %50 indirim yapıldığını görürsünüz. Çok iyi bir anlaşma olduğu konusunda birçok üyemizin hemfikir. 88-89 skora sahip bir kahvenin 250 gr’ı, aşağı yukarı 100₺ ye geliyor. Peki, fiyat ayrıntısını vermeyecek misin diyenlerin sesi kulağıma geliyor. O zaman hemen aşağıya tabloyu iliştiriyorum:

Not: Kahve ve kargo fiyatı sabittir. Vergi miktarı yaklaşık bir tahmindir. Daha düşük gelmesi kuvvetle muhtemeldir!

Maliyet Kalemi
Fiyat
Açıklama
Ethiopia Koke Washed​
13,23 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Koke Washed bedeli​
El Salvador Carlos Pola Anaerobic​
13,84 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Pola Anaerobic Bedeli​
Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1​
13,43 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Dhilgee Chelbsa bedeli​
Kargo (takipli)​
19,45 €​
Ara Toplam
59,95 €
Sitede ödenecek ücret​
Vergi (Fatura Bedelinin %20'si, tahmini bir bedel)​
8 €​
Genel Toplam
67,95 €


Görüldüğü gibi, oldukça avantajlı fiyatlar üzerinden bir paket hazırladı Jack. “Ama bu maliyet tek kişi için fazla” diyenler olabilir. İşte püf nokta da burada zaten ya: Bu alım, güçlerimizi birleştirmeye imkân tanıması açısından harika bir fırsat sunuyor. Hep kahve arkadaşlığı yapalım diyorduk, artık bunu kuvveden fiile geçirme vakti geldi J

İşin şakası bir yana, alımı iki veya daha fazla kişi yapabilsin diye paketin böyle oluşmasını Jack’ten biz talep ettik. O da uygun gördü. Yani iki veya daha fazla kişi, bu alımı birlikte gerçekleştirebilir. Bu tamamen üyelerin kendi arasındaki diyaloğa bağlı tabi.

Tam bu noktada bir hususu daha açıklayayım: Farkettiyseniz paket 1,5 kilogram. Daha az veya fazla olamaz mıydı diye sorabilirsiniz. El cevap: Miktar azalınca veya 2 kilogramın üstüne çıkınca kargo maliyetleri artıyordu, avantajın etkisi azalıyordu. Özellikle 2 kilo üstünde dramatik artışlar oluyordu. Üzerinde bir çok tartıştıktan sonra en optimum ağırlığın ve içeriğin bu olduğunda hemfikir olduk.

Muttley and Jack’s hakkında ayrıntılı malumat edinmek isteyenler sitesini inceleyebilir.

(https://muttleyandjack.com/pages/about)

Kahveleri nasıldır diye soranlar olursa, kendilerini şöyle alalım lütfen (https://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/muttley-jacks.544/).

Bu organizasyondan alnımızın akıyla çıkmayı, en lezzetli kahveleri birlikte içmeyi, yapılacak alışverişte hiçbir problem yaşamamayı temenni ediyorum ve sizi seçtiğimiz kahvelerle baş başa bırakıyorum

https://muttleyandjack.com/products/el-salvador-carlos-pola-black-honey-anaerobic-fermentation

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-koke-washed-yirgacheffe-washed-heirloom

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-dhilgee-chelbesa-microlot-1-yirgacheffe-washed-heirloom


Bir sonraki yurt dışı seyahatimizde görüşmek üzere; bal tatlılığında, yasemin kokulu günler, haftalar, aylar diliyorum.

Not 1: Satın alma linki nerede diye soranlara: Jack ile yaptığımız görüşmelerde kulübün haricinde bu linki paylaşmamaya söz verdik. O yüzden link Whatsapp gruplarında paylaşılacak. Gruplarda olmayan arkadaşlar özelden mesaj atarsa, onlara linki göndeririz. Lütfen ama lütfen bu linki başka her hangi bir platformda paylaşmayın.

Not 2: Bu alışverişte tek muhatap Muttle & Jack’s’tir. Kendisi iletişime açık biri. Bir sorun olursa Jack’a yazmaktan çekinmeyin. Fakat kargo ve gümrükle ilgili problemlerden kendisi mesul değildir. Kahve Kulübü ise hiç değildir. Bu işin arkasındaki kişiler sadece aracıdır.

Not 3: Bizimle temas kuran kişi Jack. Muttley ise Jack’in Boston Terrier cinsi köpeğinin adı. Eğer mesaj yazarsanız, Muttley için de iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.

Kahve Arkadaşlığı konusu:
Çok teşekkür ederiz. Emekleri geçenlerin ellerine sağlık, bir yurtdışı kavurucusunu bu oranlarda bir indirime çekmek hiç kolay olmasa gerek.
 

Burak

Üye
Konum
Rize
İsim
Burak
Daha fazla  
İsim
Burak
Değirmen
C40 Nitro Blade. Timemore Chestnut G1
Ekipmanlar
Fellow Stagg EKG, Vacuum Sealer, Peak Water Sürahi, Felicita Parallel Plus (kalita, delter, v60, kasuya dripper, immersion dripper, minipresso, french, chemex, vacu vin, klt, huskee )
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Rize
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkez
Paketin yarısına talibim. şehir farketmeksizin tabiki karşılıklı güven esas olmak kaydıyla ortak arıyorum.
 

frturk

İyi Bilinen Üye
Konum
İzmir
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche Zero - Comandante C40 / Red Clix
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy Brewing Scale, Kalita Sandstone 155, Kalita Glass 155, V60 Plastic 01 Dripper, Bonavita Ceramic Immersion Dripper, Konchero Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Eğer toplam alım 5 kilonun altında kalırsa tüm siparişler iptal edilecektir. Gerçi bu rakama kolayca ulaşabileceğimizi düşünüyorum. O yüzden endişe etmeye gerek yok bence.

Şimdiden 10 Kg'ı geçmişizdir diye düşünüyorum :)
 

baydinc

Aktif Üye
İsim
Bugra Aydinc
Daha fazla  
İsim
Bugra Aydinc
Espresso Makinesi
Cafelat Robot
Değirmen
Eureka Mignon Crono
Ekipmanlar
Hario V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadikoy
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Umraniye
Istanbul-umraniye icin paketin yarisina talibim, diger yarisi icin ortak ariyorum.
 

Duracell

Aktif Üye
Konum
Kadıköy
İsim
Serkan
Daha fazla  
İsim
Serkan
Espresso Makinesi
Flair Pro 2
Değirmen
Comandante c40
Ekipmanlar
Origami Dripper, V60, Fellow EKG, Timemore Black Mirror, Kalita Wave Dripper, Aeropress,
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Hayır
Emeği geçen herkesin eline sağlık. Çok güzel olmuş. Umarım vahşi gümrük memurlarınca jiletlenmemiş paketler elimize ulaşır
 

Maturin

Aktif Üye
Konum
Sakarya
Daha fazla  
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Sakarya - Eskişehir
Emeğinize sağlık, harika bir haber :)
Eskişehir için kahve arkadaşı olabilirim. Düşünen arkadaşlar iletişime geçelim!
 
İsim
Kaan
Daha fazla  
İsim
Kaan
Anadolu yakası kozyatağındayım 1 bundle da ben alabilirim. 5 kg a tamamlamak isteyen olursa sevinirim ( 1 bundle sanırım 1.5 kg)
 

coffeebeansantalya

İyi Bilinen Üye
Konum
Antalya
İsim
Erdem
Daha fazla  
İsim
Erdem
Espresso Makinesi
cafelat robot
Değirmen
comandante - df64
Ekipmanlar
v60 - aeropress
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya-Fethiye
Antalya’da olan varsa ortak olmak isterim. internet bankaciligi kullanmadigim icin ucretini teslim alirken elden vermeyi tercih ederim. Dm’den instagram adresimi paylasabilirim, tesekkurler
 

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim

mrsandman

İyi Bilinen Üye
Konum
Girne/KKTC
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche Zero, Comandante
Ekipmanlar
Origami, Immersion, Kasuya, Lunar, Black Mirror, Melodrip, Stagg EKG
Keşke benim gibi yanlız arkadaşlar için 35€ya filanda olsa birer paketli seçeneği olsaydı. Genede emeği geçen herkese çok teşekkürler. (y)
 
Üst