• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
  Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Vitus Coffee & Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
 • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Kulübü'nden Muttley & Jack's ile Özel Anlaşma: İsveçli Butik Kavrum Evinden Toplu Alım

M

mmm

Guest
Değerli arkadaşlar


Sizinle önemli bir gelişmeyi paylaşmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Haberi paylaşmadan önce, böyle bir platformun kurulup gelişmesinde emeği ve katkısı olan, başta Suat Bey olmak üzere bütün arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde Denizhan Ağabey’in, hepimizin hislerine tercüman olduğu gibi, gerçekten bu mecradan çok şey öğreniyor ve paylaşıyoruz. Birlikteliğimizin artarak devam etmesi en büyük temennim.

Malumunuz, Kahve Kulübü’nde aylık periyotlar halinde devam eden bir alım organizasyonu mevcut. Artan üye sayısıyla birlikte, toplu alımın miktarı da her geçen ay artıyor. Alımlar bir yandan devam ederken, diğer yandan hem bireysel olarak yurt dışından kahve sipariş eden üyeler oluyor, hem de bir araya gelip organizasyon yapanlar. İtiraf etmeliyim ki, yabancı kahve evlerini bize tanıtan üyelerimizin paylaşımları oldukça iştah açıcı.

Farklı ülkelerden birçok kavurucunun kahvelerine ekmek banmaktan öteye geçmek, belli bir maliyete katlanmak demek. Ayrıca kargoydu, vergiydi derken süreç başlamadan bitebilme potansiyeline sahip. Kimi zaman bazı kahve firmaları abonelik düzenliyor veya cüzi indirim yapıyor olsa da, bunlar birlikte hareket etmeye imkân tanıyan fırsatlar olmuyor maalesef. Bizim amacımız ise tecrübemizi, bilgimizi, reçetemizi, hasılı kahveye dair sevdiğimiz veya daha az sevdiğimiz her şeyi ortak bir platformda, yani Kahve Kulübü’nde paylaşmak olunca daha fazlasına ihtiyaç duymaktan doğal bir şey yok.

Bu uzun sayılabilecek girişten sonra zurnanın zırt dediği yere geleyim:

Bir süre önce yurt dışındaki bazı firmalara mail atmaya başladık. Talebimiz oldukça basitti: Kur baskısı altında ezilen ama kahveye de büyük bir aşk duyan biz kahve severler için indirim veya sıfır kargo ücreti. İlk cevap, kulüp adına cüzi bir indirim kodu tanımlayan Hasbean’dan gelmişti. Bu cevaptan cesaret alarak, üyelerimizin daha önce alım yapıp beğendikleri firmalara mail göndermeye devam ettik.

Ümit kırıcı mesajlarla karşılaşmadan, Kuzey Avrupa’dan, çağrımıza karşılık veren bir ses duyduk. Önce “acaba olur mu?”, “mümkün mü?”, “kabul eder mi?” diye birbirimize sorduk. Sonra tereddütler yerini umuda, umut heyecana, heyecan ise coşkuya terketti. Kaldır yukarı indir aşağı, öyle olmaz böyle olsun, sen gel biz gidelim derken, orta noktada buluştuk ve kulübümüzün ilk Yurt Dışı Toplu Alım deneyimi için kapıyı ardına kadar açtık (Gerçi Suat Bey ilk alım için Kasım ayını işaret etmişti. Bunu Kahve Kulübü’nün yıl dönümünde yapılacak alım için sezon öncesi antrenman gibi görebiliriz).

Evet yanlış duymadınız, ilk yurt dışı alımı için “Haydi Bismillah” diyip yola çıkıyoruz. “Hem de kimden, Muttley and Jack’s’ten. Stockholm’de Kahve Kulübü’nün imzası bu.” (Ercan Taner’in tonlamalarıyla okuyun lütfen. Dikkat: Bu anlatımı biliyorsanız yaşınız ortaya çıkabilir J )

Konu anlaşıldıysa Muttley and Jack’s tarafından sadece Kahve Kulübü üyelerine özel olarak sunulan kampanyanın ayrıntılarına geçeyim. Buna geçmeden önce süreçte emeği olanlara teşekkür etmeme müsaade edin lütfen: Suat Bey (@NoRDac), Denizhan Ağabeyimiz (@mimds), Teoman (@Kahveciningalaksirehberi), Murat Bey (@MuratBlues), İzzet Türkalp (@turkalpmd), Korhan (@Kdundar), Berkay ve Ozan. Liste hayli kabarık. Zaten anca bu şekilde bir sonuç çıkıyor ya. Hepsine sizlerin adına teşekkür ediyorum.Şimdi; Kahve Kulübe’ne özel olarak tanımlanan paketin ayrıntılarına geçelim:

Kahve Kulübü Üyelerine Özel Paket

Kahveler:


Ethiopia Koke Washed - 2 x 250g Omniroast

El Salvador Carlos Pola Anaerobic - 2 x 250g Omniroast

Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1 - 2 x 250g Omniroast

Fiyata Dahil İçerik:

 • 1,5 kg kavrulmuş kahve (6x250gr)
 • Postnord ve PTT ile takipli kargo (Tahmini kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonradır)
Özel Paket Şartları:

 • Paket sadece Kahve Kulübü üyelerine özeldir.
 • Son sipariş tarihi 4 Ekim 2020, saat 23:59’dur.
 • Toplam sipariş 5 kg olmalıdır. Aksi takdirde paket geçersiz olacak ve satın alım iptal edilecektir.
 • Bu paket, diğer indirimler ve özel tekliflerle birleştirilemez.


Anlaşılmasın kolaylaştırmak amacıyla birkaç not ekleyeyim:

 • Her bir paket 1,5 kilogram olacaktır.
 • Yukarıda da görüldüğü gibi her bir pakette 3 ayrı kahve yer alacaktır (kahvelerin linki aşağıdadır). Kahveler 250 gramlık paketler halindedir ve pakette her bir kahveden 500 gr vardır.
 • Alım şu andan itibaren başlamıştır ve 4 Ekim akşamına kadar devam edecektir.
 • Kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonra olacaktır.
 • Eğer toplam alım 5 kilonun altında kalırsa tüm siparişler iptal edilecektir. Gerçi bu rakama kolayca ulaşabileceğimizi düşünüyorum. O yüzden endişe etmeye gerek yok bence.


Gelelim Fiyata

Jack bütün kahveleri toptan satış fiyatından bize sundu (link: https://cdn.shopify.com/s/files/1/1...mber_2020_Muttley_Jack_s_EUR.pdf?v=1599582394). Buradaki fiyatlara bakarsanız, yaklaşık %50 indirim yapıldığını görürsünüz. Çok iyi bir anlaşma olduğu konusunda birçok üyemizin hemfikir. 88-89 skora sahip bir kahvenin 250 gr’ı, aşağı yukarı 100₺ ye geliyor. Peki, fiyat ayrıntısını vermeyecek misin diyenlerin sesi kulağıma geliyor. O zaman hemen aşağıya tabloyu iliştiriyorum:

Not: Kahve ve kargo fiyatı sabittir. Vergi miktarı yaklaşık bir tahmindir. Daha düşük gelmesi kuvvetle muhtemeldir!

Maliyet Kalemi
Fiyat
Açıklama
Ethiopia Koke Washed​
13,23 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Koke Washed bedeli​
El Salvador Carlos Pola Anaerobic​
13,84 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Pola Anaerobic Bedeli​
Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1​
13,43 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Dhilgee Chelbsa bedeli​
Kargo (takipli)​
19,45 €​
Ara Toplam
59,95 €
Sitede ödenecek ücret​
Vergi (Fatura Bedelinin %20'si, tahmini bir bedel)​
8 €​
Genel Toplam
67,95 €


Görüldüğü gibi, oldukça avantajlı fiyatlar üzerinden bir paket hazırladı Jack. “Ama bu maliyet tek kişi için fazla” diyenler olabilir. İşte püf nokta da burada zaten ya: Bu alım, güçlerimizi birleştirmeye imkân tanıması açısından harika bir fırsat sunuyor. Hep kahve arkadaşlığı yapalım diyorduk, artık bunu kuvveden fiile geçirme vakti geldi J

İşin şakası bir yana, alımı iki veya daha fazla kişi yapabilsin diye paketin böyle oluşmasını Jack’ten biz talep ettik. O da uygun gördü. Yani iki veya daha fazla kişi, bu alımı birlikte gerçekleştirebilir. Bu tamamen üyelerin kendi arasındaki diyaloğa bağlı tabi.

Tam bu noktada bir hususu daha açıklayayım: Farkettiyseniz paket 1,5 kilogram. Daha az veya fazla olamaz mıydı diye sorabilirsiniz. El cevap: Miktar azalınca veya 2 kilogramın üstüne çıkınca kargo maliyetleri artıyordu, avantajın etkisi azalıyordu. Özellikle 2 kilo üstünde dramatik artışlar oluyordu. Üzerinde bir çok tartıştıktan sonra en optimum ağırlığın ve içeriğin bu olduğunda hemfikir olduk.

Muttley and Jack’s hakkında ayrıntılı malumat edinmek isteyenler sitesini inceleyebilir.

(https://muttleyandjack.com/pages/about)

Kahveleri nasıldır diye soranlar olursa, kendilerini şöyle alalım lütfen (https://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/muttley-jacks.544/).

Bu organizasyondan alnımızın akıyla çıkmayı, en lezzetli kahveleri birlikte içmeyi, yapılacak alışverişte hiçbir problem yaşamamayı temenni ediyorum ve sizi seçtiğimiz kahvelerle baş başa bırakıyorum

https://muttleyandjack.com/products/el-salvador-carlos-pola-black-honey-anaerobic-fermentation

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-koke-washed-yirgacheffe-washed-heirloom

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-dhilgee-chelbesa-microlot-1-yirgacheffe-washed-heirloom


Bir sonraki yurt dışı seyahatimizde görüşmek üzere; bal tatlılığında, yasemin kokulu günler, haftalar, aylar diliyorum.

Not 1: Satın alma linki nerede diye soranlara: Jack ile yaptığımız görüşmelerde kulübün haricinde bu linki paylaşmamaya söz verdik. O yüzden link Whatsapp gruplarında paylaşılacak. Gruplarda olmayan arkadaşlar özelden mesaj atarsa, onlara linki göndeririz. Lütfen ama lütfen bu linki başka her hangi bir platformda paylaşmayın.

Not 2: Bu alışverişte tek muhatap Muttle & Jack’s’tir. Kendisi iletişime açık biri. Bir sorun olursa Jack’a yazmaktan çekinmeyin. Fakat kargo ve gümrükle ilgili problemlerden kendisi mesul değildir. Kahve Kulübü ise hiç değildir. Bu işin arkasındaki kişiler sadece aracıdır.

Not 3: Bizimle temas kuran kişi Jack. Muttley ise Jack’in Boston Terrier cinsi köpeğinin adı. Eğer mesaj yazarsanız, Muttley için de iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.

Kahve Arkadaşlığı konusu:
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
İstanbul - Ümraniye için ortak arıyorum.
 
Gerçekten çok güzel haberler bunlar. Emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim.
 
 • Like
Tepkiler: mmm
Değerli arkadaşlar


Sizinle önemli bir gelişmeyi paylaşmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Haberi paylaşmadan önce, böyle bir platformun kurulup gelişmesinde emeği ve katkısı olan, başta Suat Bey olmak üzere bütün arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde Denizhan Ağabey’in, hepimizin hislerine tercüman olduğu gibi, gerçekten bu mecradan çok şey öğreniyor ve paylaşıyoruz. Birlikteliğimizin artarak devam etmesi en büyük temennim.

Malumunuz, Kahve Kulübü’nde aylık periyotlar halinde devam eden bir alım organizasyonu mevcut. Artan üye sayısıyla birlikte, toplu alımın miktarı da her geçen ay artıyor. Alımlar bir yandan devam ederken, diğer yandan hem bireysel olarak yurt dışından kahve sipariş eden üyeler oluyor, hem de bir araya gelip organizasyon yapanlar. İtiraf etmeliyim ki, yabancı kahve evlerini bize tanıtan üyelerimizin paylaşımları oldukça iştah açıcı.

Farklı ülkelerden birçok kavurucunun kahvelerine ekmek banmaktan öteye geçmek, belli bir maliyete katlanmak demek. Ayrıca kargoydu, vergiydi derken süreç başlamadan bitebilme potansiyeline sahip. Kimi zaman bazı kahve firmaları abonelik düzenliyor veya cüzi indirim yapıyor olsa da, bunlar birlikte hareket etmeye imkân tanıyan fırsatlar olmuyor maalesef. Bizim amacımız ise tecrübemizi, bilgimizi, reçetemizi, hasılı kahveye dair sevdiğimiz veya daha az sevdiğimiz her şeyi ortak bir platformda, yani Kahve Kulübü’nde paylaşmak olunca daha fazlasına ihtiyaç duymaktan doğal bir şey yok.

Bu uzun sayılabilecek girişten sonra zurnanın zırt dediği yere geleyim:

Bir süre önce yurt dışındaki bazı firmalara mail atmaya başladık. Talebimiz oldukça basitti: Kur baskısı altında ezilen ama kahveye de büyük bir aşk duyan biz kahve severler için indirim veya sıfır kargo ücreti. İlk cevap, kulüp adına cüzi bir indirim kodu tanımlayan Hasbean’dan gelmişti. Bu cevaptan cesaret alarak, üyelerimizin daha önce alım yapıp beğendikleri firmalara mail göndermeye devam ettik.

Ümit kırıcı mesajlarla karşılaşmadan, Kuzey Avrupa’dan, çağrımıza karşılık veren bir ses duyduk. Önce “acaba olur mu?”, “mümkün mü?”, “kabul eder mi?” diye birbirimize sorduk. Sonra tereddütler yerini umuda, umut heyecana, heyecan ise coşkuya terketti. Kaldır yukarı indir aşağı, öyle olmaz böyle olsun, sen gel biz gidelim derken, orta noktada buluştuk ve kulübümüzün ilk Yurt Dışı Toplu Alım deneyimi için kapıyı ardına kadar açtık (Gerçi Suat Bey ilk alım için Kasım ayını işaret etmişti. Bunu Kahve Kulübü’nün yıl dönümünde yapılacak alım için sezon öncesi antrenman gibi görebiliriz).

Evet yanlış duymadınız, ilk yurt dışı alımı için “Haydi Bismillah” diyip yola çıkıyoruz. “Hem de kimden, Muttley and Jack’s’ten. Stockholm’de Kahve Kulübü’nün imzası bu.” (Ercan Taner’in tonlamalarıyla okuyun lütfen. Dikkat: Bu anlatımı biliyorsanız yaşınız ortaya çıkabilir J )

Konu anlaşıldıysa Muttley and Jack’s tarafından sadece Kahve Kulübü üyelerine özel olarak sunulan kampanyanın ayrıntılarına geçeyim. Buna geçmeden önce süreçte emeği olanlara teşekkür etmeme müsaade edin lütfen: Suat Bey (@NoRDac), Denizhan Ağabeyimiz (@mimds), Teoman (@Kahveciningalaksirehberi), Murat Bey (@MuratBlues), İzzet Türkalp (@turkalpmd), Korhan (@Kdundar), Berkay ve Ozan. Liste hayli kabarık. Zaten anca bu şekilde bir sonuç çıkıyor ya. Hepsine sizlerin adına teşekkür ediyorum.Şimdi; Kahve Kulübe’ne özel olarak tanımlanan paketin ayrıntılarına geçelim:

Kahve Kulübü Üyelerine Özel Paket

Kahveler:


Ethiopia Koke Washed - 2 x 250g Omniroast

El Salvador Carlos Pola Anaerobic - 2 x 250g Omniroast

Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1 - 2 x 250g Omniroast

Fiyata Dahil İçerik:

 • 1,5 kg kavrulmuş kahve (6x250gr)
 • Postnord ve PTT ile takipli kargo (Tahmini kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonradır)
Özel Paket Şartları:

 • Paket sadece Kahve Kulübü üyelerine özeldir.
 • Son sipariş tarihi 4 Ekim 2020, saat 23:59’dur.
 • Toplam sipariş 5 kg olmalıdır. Aksi takdirde paket geçersiz olacak ve satın alım iptal edilecektir.
 • Bu paket, diğer indirimler ve özel tekliflerle birleştirilemez.


Anlaşılmasın kolaylaştırmak amacıyla birkaç not ekleyeyim:

 • Her bir paket 1,5 kilogram olacaktır.
 • Yukarıda da görüldüğü gibi her bir pakette 3 ayrı kahve yer alacaktır (kahvelerin linki aşağıdadır). Kahveler 250 gramlık paketler halindedir ve pakette her bir kahveden 500 gr vardır.
 • Alım şu andan itibaren başlamıştır ve 4 Ekim akşamına kadar devam edecektir.
 • Kavurma ve kargolama 6 Ekim’den sonra olacaktır.
 • Eğer toplam alım 5 kilonun altında kalırsa tüm siparişler iptal edilecektir. Gerçi bu rakama kolayca ulaşabileceğimizi düşünüyorum. O yüzden endişe etmeye gerek yok bence.


Gelelim Fiyata

Jack bütün kahveleri toptan satış fiyatından bize sundu (link: https://cdn.shopify.com/s/files/1/1...mber_2020_Muttley_Jack_s_EUR.pdf?v=1599582394). Buradaki fiyatlara bakarsanız, yaklaşık %50 indirim yapıldığını görürsünüz. Çok iyi bir anlaşma olduğu konusunda birçok üyemizin hemfikir. 88-89 skora sahip bir kahvenin 250 gr’ı, aşağı yukarı 100₺ ye geliyor. Peki, fiyat ayrıntısını vermeyecek misin diyenlerin sesi kulağıma geliyor. O zaman hemen aşağıya tabloyu iliştiriyorum:

Not: Kahve ve kargo fiyatı sabittir. Vergi miktarı yaklaşık bir tahmindir. Daha düşük gelmesi kuvvetle muhtemeldir!

Maliyet Kalemi
Fiyat
Açıklama
Ethiopia Koke Washed​
13,23 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Koke Washed bedeli​
El Salvador Carlos Pola Anaerobic​
13,84 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Pola Anaerobic Bedeli​
Ethiopia Dhilgee Chelbesa #1​
13,43 €​
2 x 250 gr, toplam 500 gr Dhilgee Chelbsa bedeli​
Kargo (takipli)​
19,45 €​
Ara Toplam
59,95 €
Sitede ödenecek ücret​
Vergi (Fatura Bedelinin %20'si, tahmini bir bedel)​
8 €​
Genel Toplam
67,95 €


Görüldüğü gibi, oldukça avantajlı fiyatlar üzerinden bir paket hazırladı Jack. “Ama bu maliyet tek kişi için fazla” diyenler olabilir. İşte püf nokta da burada zaten ya: Bu alım, güçlerimizi birleştirmeye imkân tanıması açısından harika bir fırsat sunuyor. Hep kahve arkadaşlığı yapalım diyorduk, artık bunu kuvveden fiile geçirme vakti geldi J

İşin şakası bir yana, alımı iki veya daha fazla kişi yapabilsin diye paketin böyle oluşmasını Jack’ten biz talep ettik. O da uygun gördü. Yani iki veya daha fazla kişi, bu alımı birlikte gerçekleştirebilir. Bu tamamen üyelerin kendi arasındaki diyaloğa bağlı tabi.

Tam bu noktada bir hususu daha açıklayayım: Farkettiyseniz paket 1,5 kilogram. Daha az veya fazla olamaz mıydı diye sorabilirsiniz. El cevap: Miktar azalınca veya 2 kilogramın üstüne çıkınca kargo maliyetleri artıyordu, avantajın etkisi azalıyordu. Özellikle 2 kilo üstünde dramatik artışlar oluyordu. Üzerinde bir çok tartıştıktan sonra en optimum ağırlığın ve içeriğin bu olduğunda hemfikir olduk.

Muttley and Jack’s hakkında ayrıntılı malumat edinmek isteyenler sitesini inceleyebilir.

(https://muttleyandjack.com/pages/about)

Kahveleri nasıldır diye soranlar olursa, kendilerini şöyle alalım lütfen (https://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/muttley-jacks.544/).

Bu organizasyondan alnımızın akıyla çıkmayı, en lezzetli kahveleri birlikte içmeyi, yapılacak alışverişte hiçbir problem yaşamamayı temenni ediyorum ve sizi seçtiğimiz kahvelerle baş başa bırakıyorum

https://muttleyandjack.com/products/el-salvador-carlos-pola-black-honey-anaerobic-fermentation

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-koke-washed-yirgacheffe-washed-heirloom

https://muttleyandjack.com/products/ethiopia-dhilgee-chelbesa-microlot-1-yirgacheffe-washed-heirloom


Bir sonraki yurt dışı seyahatimizde görüşmek üzere; bal tatlılığında, yasemin kokulu günler, haftalar, aylar diliyorum.

Not 1: Satın alma linki nerede diye soranlara: Jack ile yaptığımız görüşmelerde kulübün haricinde bu linki paylaşmamaya söz verdik. O yüzden link Whatsapp gruplarında paylaşılacak. Gruplarda olmayan arkadaşlar özelden mesaj atarsa, onlara linki göndeririz. Lütfen ama lütfen bu linki başka her hangi bir platformda paylaşmayın.

Not 2: Bu alışverişte tek muhatap Muttle & Jack’s’tir. Kendisi iletişime açık biri. Bir sorun olursa Jack’a yazmaktan çekinmeyin. Fakat kargo ve gümrükle ilgili problemlerden kendisi mesul değildir. Kahve Kulübü ise hiç değildir. Bu işin arkasındaki kişiler sadece aracıdır.

Not 3: Bizimle temas kuran kişi Jack. Muttley ise Jack’in Boston Terrier cinsi köpeğinin adı. Eğer mesaj yazarsanız, Muttley için de iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.

Kahve Arkadaşlığı konusu:
Çok teşekkür ederiz. Emekleri geçenlerin ellerine sağlık, bir yurtdışı kavurucusunu bu oranlarda bir indirime çekmek hiç kolay olmasa gerek.
 
 • Like
Tepkiler: mmm
Paketin yarısına talibim. şehir farketmeksizin tabiki karşılıklı güven esas olmak kaydıyla ortak arıyorum.
 
Eğer toplam alım 5 kilonun altında kalırsa tüm siparişler iptal edilecektir. Gerçi bu rakama kolayca ulaşabileceğimizi düşünüyorum. O yüzden endişe etmeye gerek yok bence.

Şimdiden 10 Kg'ı geçmişizdir diye düşünüyorum :)
 
 • Like
Tepkiler: mmm
Istanbul-umraniye icin paketin yarisina talibim, diger yarisi icin ortak ariyorum.
 
Emeği geçen herkesin eline sağlık. Çok güzel olmuş. Umarım vahşi gümrük memurlarınca jiletlenmemiş paketler elimize ulaşır
 
Emeğinize sağlık, harika bir haber :)
Eskişehir için kahve arkadaşı olabilirim. Düşünen arkadaşlar iletişime geçelim!
 
Anadolu yakası kozyatağındayım 1 bundle da ben alabilirim. 5 kg a tamamlamak isteyen olursa sevinirim ( 1 bundle sanırım 1.5 kg)
 
Antalya’da olan varsa ortak olmak isterim. internet bankaciligi kullanmadigim icin ucretini teslim alirken elden vermeyi tercih ederim. Dm’den instagram adresimi paylasabilirim, tesekkurler
 
Keşke benim gibi yanlız arkadaşlar için 35€ya filanda olsa birer paketli seçeneği olsaydı. Genede emeği geçen herkese çok teşekkürler. (y)
 
Geri
Üst