• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Kulübü Tshirt Projesi Sizin Fikirleriniz

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Herkese merhaba geçen hafta türkçe slogan önerileri isimli bir konu açmıştım aslında o konunun geleceği nokta burasıydı. Yurt dışında yapılan hepimizin çok beğendiği kahve ile ilgili tshirt tasarımları var. Ancak bunları Türk lirasını çevirdiğimiz de ve alım gücü düşünüldüğünde oldukça pahalıya geliyor. Ülkemiz de çok başarılı tasarımcılarımız var, tekstil konusunda zaten en iyisi ülkemiz. O zaman bu saç ayaklarını bir araya getirmek gerekiyor. Bu fikirle kahve sektöründe çalışan tasarımlarını başarılı bulduğum @Brstgrl ve Eşi ile iletişime geçtik kahvekulübü için 3 adet tshirt tasarlamalarını rica ettim. Genel olarak isimlendirirsek; V60, Espresso ve Türk Kahvesi tasarımları. Bu sefer sanırım herkesi mutlu edebileceğiz :).

Gelelim maliyet konusuna bu tshirtler için iki türlü üretim seçeneği var birincisi dijital baskı yapılması, diğeri emprime baskı denilen kalıpla yapılan daha sağlam olan baskı. Djital baskı için internette basmaktik isimli bir site var buranın maliyeti 40Tl. Emprime baskı için daha önce sweat yaptırdığımız firma ile konuştum 3 tasarım için 16 adet kalıp gerektiği bunun maliyetinin 16x100 1600 tl olduğu ve 1.kalite pamuklu tshirt maliyetinin 25 tl olduğunu söyledi. Kabaca 150 tshirt alınırsa 35 tl geliyor. Ve isim listesine göre kargo yapabileceğini söyledi. Bu yazdığım ham maliyet. Bu arada sizlerin tanıdığı varsa bizimle iletişime geçerseniz çok seviniriz.

Hem gelecekteki projeler hem de tasarımcılarımız için bütçe oluşturmayı düşündük. O yüzden bu tshirtler için planlanan fiyat 50 Tl artı kargo ücreti olacak. Şeffaf bir şekilde sipariş miktarı vb bilgiler buradan paylaşılacak.

Tshirtler için bir anket hazırladık. Bu ankete katılarak fikrinizi belirtmenizi rica ediyoruz. Tasarımların sloganlarına siz karar verin istedik çoğunluğun istediği olsun. Ya da slogansız da olabilir o seçenekte var ankette çoğunluğa göre hareket edilecek. Tshirt rengi olarak koyu gri düşündük solmalar vs daha az belli olması açısından. Ama rengi de ankete ekledik çıkan sonuca göre yapılacak. Şu anda aklıma gelenler bunlar lütfen sizde fikirlerinizi belirtin.

kahvekulubutshirt2.jpg

kahve kulübü TSHIRT MCKUPZ-6.jpgkahve kulübü TSHIRT MCKUPZ-4.jpgkahve kulübü TSHIRT MCKUPZ-5.jpg

Tshirtler harika olmuş ellerinize sağlık. Slogan bulunmasını isteyen kişiler için sloganlı hali ile slogansız halini karşılaştırma amaçlı bir örnek hazırlanma imkanı var mı?

Slogan olacaksa "Sohbeti demle, kahveyle!" favori sloganım. Slogansız olmasıda iyi bir tercih sebebi olabilir.

V60'i sectim formda ama 3'u de cok guzel. 3'u de yaptirilirsa dusunurum acikcasi hepsinden edinmeyi. Gunluk hayatta yaz kis t-shirt giydigimden, isime gelir. :D Ellerinize saglik.

müthiş, ellerinize sağlık!

umarım bir projede benim de elimden bir şey gelir ve yardımcı olabilirim, uzaktan bakıyormuş gibi hissetmek çok doyurucu değil.
(kafamda bir şeyler var ama, du bakalım ;))

bu ve bundan sonrakiler için geçerli olabilecek şekilde, anketle ilgili küçük bir öneri:
kademelendirilebilir belki seçenekler, örnek olarak:
- bu 3 t-shirt'ten hangisini tercih edersiniz?
- sizin için ilk seçeneğinizin alternatifi ne olur? gibi...

bu sayede soruların cevaplarında ağırlıklı bir korelasyon ortaya çıkabilir, daha kolay yorumlanabilir.

Emeğinize sağlık. Görsellerle ilgili bir eleştiride bulunmak istiyorum. Espresso ve v60 güzel ancak Türk kahvesi görseli doğru bir seçim değil. İki ürünün reklamı niteliğinde olduğu için imgesel ve vektörel çalışmalar daha doğru olacaktır kanaatindeyim.

V60 lı Tasarım Çok hoşuma gitti :)

Tisho'yu incelemenizi öneririm, baskı ve ham madde kaliteleri çok üst düzey. Tişörtlerini vs kendileri üretiyor.
2019 Mart'ta 50 tişört için kdv ve kargo dahil 2000 TL ödemiştik.
Mail attım bu siteye bakalım nasıl seçenek sunacacaklar. Teşekkür ederim.

proje çok hoş, yalnız benim anket konusunda bir sorum olacak. neden tüm sorularda tek cevap hakkı var? mesela iki yada üçünü de beğendiysem onları da işaretleme şansım olsa? ya da renk konusunda iki ya da daha fazla renk seçebilsem?

tshirt fikri harika! ben yeni üye olduğum için haberdar değilim ama bardak fikri de harika olur!
tshirt konusunda; bir önceki yoruma katılıyorum, bazı sorulara birden fazla cevap veresim geldi.

ek not olarak: birden fazla renk veya dizayn olursa daha fazla satın almayı düşünüyorum. Ankette belirttiğim sayı tek bir renk ve tek bir dizayn içindi :)

çok güzel olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık. oyumu v60tan yana kullandım ama hem v60 hem de espresso tasarımını almak isterim.

tshirt fikri harika! ben yeni üye olduğum için haberdar değilim ama bardak fikri de harika olur!
tshirt konusunda; bir önceki yoruma katılıyorum, bazı sorulara birden fazla cevap veresim geldi.

ek not olarak: birden fazla renk veya dizayn olursa daha fazla satın almayı düşünüyorum. Ankette belirttiğim sayı tek bir renk ve tek bir dizayn içindi :)
Hakikaten bir de kuksamız olsa keşke @NoDRaC!

Güzel bir proje. Ellerinize sağlık. Espresso ve V60 tasarım tshirtler harika. Slogansız olarak alırım bunlardan.

Her zaman ki gibi güzel projelerden bir tanesi. Tercihlerimi ankette belirttim. Bu tarz projelerle platformumuzun bilinebirliğine ve büyümesine pozitif katkı sağlamış oluyoruz. Gelişmeler için takipteyim :)

NoDrac tan yine güzel fikirler gelmiş , bize de destek olmak düşüyor. Tasarım olarak fikir veremiyorum bu konularda çok zayıfım ne yazık ki , yalnız V60 tasarımı çok detay içeriyor gibi , normalde gönlüm V60 dan yana olsa da espresso tasarımı daha havalı olduğu için onu tercih ettim :)

Geri