• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve Kulübü Akşam Sohbetleri

Akşam Toplantıları Yapalım Mı?

• Süper fikir

Oy: 54 90.0%
  • Hayır olmasın

Oy: 1 1.7%
  • Çekimserim

Oy: 5 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    60

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Herkese Merhaba bu akşam arkadaşlarımızdan güzel bir fikir çıktı ve heyecanla sizlerle paylaşmak ve fikrinizi almak istedim. Biliyorsunuz mevcut salgın nedeni ile herkes evine kapanmak zorunda kaldı eğitim toplantıları fuarlar kongreler iptal oldu. Biz siz kahvekulübü ailesi olarak her akşam birer saatlik ünü isimler ile toplantılar organize etsek nasıl olur? Belirli bir süre davetli konuşmacımız kahve ile ilgili bizim yada kendinin seçtiği bir sunum yapar sonra kalan sürede soru cevap olarak devam ederiz? Bu konuda katkıda bulunmak ve organizasyona yardım etmek için gönüllü arkadaşlar bana yazabilirler.

Bu toplantılarda eğitim vermek ister misiniz? İlk aklıma gelenler

@pacamara Nisan Ağca
@kahvekolik.barista Koray Bey?
@Deniztombull Deniz Bey
@Coffeenutz Ömer Bey?
Şerif Başaran?
Diğer nicklerini bilmediğim barista arkadaşlar?

Fikir süper ama vakit ayırabilir miyim bilmiyorum.

Şerif Başaran
Deniz Tombul
Atilla Narin
Coffee Nutz Ömer Bey
Baristokrat Rıdvan Bey
Aslı Yaman

Şimdiye kadar kabul edenler :)

Son düzenleme:
Süper bir fikir diyemem lakin artık zoom üzerinden yayın yapmayan kalmadı. Umarım amacına ulaşır.

Fikirden ziyade uygulamak güzel olanı,teşekkürler.
Detay olarak zoom ile ilgili sorunlar olduğu da kabul gören bir gerçek. Belki başka uygulamalar kullanmak daha güvenli olur.

Süper olur mükemmel. Bu portal dışında whatsapp grubu falan var mı?

Fikirden ziyade uygulamak güzel olanı,teşekkürler.
Detay olarak zoom ile ilgili sorunlar olduğu da kabul gören bir gerçek. Belki başka uygulamalar kullanmak daha güvenli olur.

Kesinlikle haklısınız ama herşey hayal etmek ile başlar. Dün yaptığımız çağrı sonrası konuşmalarda yer almasını istediğimiz arkadaşlar destek geldi. Birkaç arkadaş dan daha sizin yazdığınız Zoom ile ilgili çekince içeren mesajlar aldım bunun üzerine konunun başlığında yer alan zoom ismini silerek konferans programı yazdım. Arkadaşların önerisi le birkaç programı deneyip test edeceğiz google hangsout, webex, click meeting aklımızda olan programlar. Konuşmacılarımızdan destek sözü aldığımıza göre önümüzdeki yol haritası.

1- Sunum yapıcak daha fazla isim bulmamız. (önerilerinizi bekliyorum)
2- Program içeriğini oluşturmak (hangi isimden hangi konuda konuşmasını isteyelim)
3- Konferansı yapacağımız herkesin kolaylıkla erişebileceği, ücretsiz en uygun platformu bulmak.
4- Etkinlik takvimi oluşturmak.

Belki süreç sonunda güzel bir sertifika hazırlayıp katılan arkadaşlara sembolik olarak gönderebiliriz.

Sizlerinde bu süreçte fikir ve yardımlarınızı bekliyoruz.

Herkese Merhaba bu akşam arkadaşlarımızdan güzel bir fikir çıktı ve heyecanla sizlerle paylaşmak ve fikrinizi almak istedim. Biliyorsunuz mevcut salgın nedeni ile herkes evine kapanmak zorunda kaldı eğitim toplantıları fuarlar kongreler iptal oldu. Biz siz kahvekulübü ailesi olarak her akşam birer saatlik ünü isimler ile toplantılar organize etsek nasıl olur? Belirli bir süre davetli konuşmacımız kahve ile ilgili bizim yada kendinin seçtiği bir sunum yapar sonra kalan sürede soru cevap olarak devam ederiz? Bu konuda katkıda bulunmak ve organizasyona yardım etmek için gönüllü arkadaşlar bana yazabilirler.

Bu toplantılarda eğitim vermek ister misiniz? İlk aklıma gelenler

@pacamara Nisan Ağca
@kahvekolik.barista Koray Bey?
@Deniztombull Deniz Bey
@Coffeenutz Ömer Bey?
Şerif Başaran?
Diğer nicklerini bilmediğim barista arkadaşlar?

Şerif hocayla ben bey olamamışız :D

Bir yazılım mühendisi olarak, bence o bizi takip ediyor, telegram iyi whatsapp kötü gibi şeylere girmeyin. Arkadaşlar takip etmek isteyen, her şekilde takip eder. Bitirme tezimi otizmli çocuklara eğitim programı yazarak yaptım ve arka planda o kadar şeyi tutabiliyordunuz ki 2011 - 2012 yıllarında, şu an an neler neler yapılabilir. O yüzden bence programa çok takılmayın. Devlet sırrı olmuyor sonuçta oradakiler :)

isimlerden ziyade kapsamı şekillendirebiliriz birlikte belki de, zaten her türlü akla ilk gelen isimler zikredilmiş, alanlar belirlendikçe alternatif isimler de aklımıza gelecektir diye düşünüyorum.

isimlerden ziyade kapsamı şekillendirebiliriz birlikte belki de, zaten her türlü akla ilk gelen isimler zikredilmiş, alanlar belirlendikçe alternatif isimler de aklımıza gelecektir diye düşünüyorum.

Kesinlike doğru söylüyorsunuz ikinci mesajımda 2.madde de bunu belirtmiştim. O zaman siz ve diğer üyelerimizden bu konu hakkın da önerileri bekliyoruz.

Bir yazılım mühendisi olarak, bence o bizi takip ediyor, telegram iyi whatsapp kötü gibi şeylere girmeyin. Arkadaşlar takip etmek isteyen, her şekilde takip eder. Bitirme tezimi otizmli çocuklara eğitim programı yazarak yaptım ve arka planda o kadar şeyi tutabiliyordunuz ki 2011 - 2012 yıllarında, şu an an neler neler yapılabilir. O yüzden bence programa çok takılmayın. Devlet sırrı olmuyor sonuçta oradakiler :)

Bu yorumun altına imzamı atarım. Yok o öyle takip ediyor, yok şu dinliyor vs vs. Bu işi şu anda en iyi yapan yazılım Zoom olduğu için önünü kesmeye çalışıyorlar biraz da. İnternet çağındayız, adı sanı bile belli olmayan twitter üyelerinin floodlarına kaldıysak ohoooo

Konu olarak sensory skills önerimdir. Özellikle terminoloji, Türkçe karşılıkları olmaması/tam olmaması sebebiyle çoğu kaynak tam anlamıyla yeterli değil. Değerli eğitmenler kabul ederlerse interaktif bir akış çok faydalı olur diye düşünüyorum.

Ben Aslı Hanım dan Sersory Skills le ilgili bir konuşma beklerim. Bu konuda ki engin tecrübelerinden yararlanmak isterim.

Ben Aslı Hanım dan Sersory Skills le ilgili bir konuşma beklerim. Bu konuda ki engin tecrübelerinden yararlanmak isterim.

O zaman istek listesi yaparsak bazı olabilecek konular. Tabi ki konuşmacıların konuşmak istediği konular varsa öncelikli seçim hakları onların.
Şerif Başaran - Türkiye'de nitelikli kahve macerası nasıl başladı? Kahvefabrikası macerası?
Aslı Yaman - Sensory Skills (Ev kullanıcılarına öneriler), SCA organizasyonu
Nisan Ağca - Barista Şampiyonu olarak kahve rutinleri reçeteleri, Su seçim arıtma
Koray Erdoğdu - Türk kahvesi
Deniz Tombul -
Atilla Narin -
Ömer Aydın (Coffee Nutz) - Kahvede Şeffaflık
Rıdvan Kahraman (Baristocrat) - Kahve Seçimi ve Doğru Kavrum
Togay İnay - Kahve Öğütme

Bu arada @mimds Denizhan abi aracılığıyla Warrick Masfen
Petradan Ahmet Bey ile iletişime geçerek Kaan Bergsen ile organizasyonu yapmaya çalışıyorum.

Bu akşam 5 kişilik bir deneme yaptık keyifli oluyor belki yarın akşam kalabalık bir deneme toplantısı yapabiliriz. Vakit bulursan toplantı bilgilerini duyuru gurubundan yazarım sizlere arkadaşlar. Zoom ile yapmayı planlıyoruz şu an için en ideal o görünüyor. Telefon veya bilgisayarınıza yükleyeceğiniz ufak bir programla kolayca bağlanabilirsiniz.

Çağatay Bey ile iletişime geçtim bugün katılan konuşmacılarımın isimlerini yazdım sizde yer almak ister misiniz sorusunu yönettim. Konuşmacılar çok beğendi ama teklifi nazikce reddetti.

Bu akşam yaptığımız deneme toplantısında konuşmacılar ile ilgili bazı fikirler geldi unutmamak adına buraya onları yazıyorum eksik bir şeyler varsa diğer arkadaşlar tamamlarsa sevinirim.

Şerif Başaran - Türkiye'de nitelikli kahve macerası nasıl başladı? Kahvefabrikası macerası?
Yeşil tedariği, çekirdek seçimi, Türkiye'de kahve sektörü nereye gidiyor.
Aslı Yaman - Sensory Skills (Ev kullanıcılarına öneriler), SCA organizasyonu, Yeşil çekirdek üretimi neden direct trade ülkemizde az vb.
Nisan Ağca - Barista Şampiyonu olarak kahve rutinleri reçeteleri, Su seçim arıtma, Barista mesleği konusunda görüşleri
Koray Erdoğdu - Başarının sırrı, kendisi ne içiyor barista olarak rutinleri.
Deniz Tombul - Türk kahvesi nasıl kazandı, Dünya yarışmasını nasıl hazırlanıyor.
Atilla Narin - Bolu da bulunan kahve müzesi, kahve hakkındaki görüşleri.
Ömer Aydın (Coffee Nutz) - Kahvede Şeffaflık
Rıdvan Kahraman (Baristocrat) - Kahve Seçimi ve Doğru Kavrum
Togay İnay - Kahve Öğütme

Ben @mimds Denizhan abi aracılığıyla Warrick Masfen ve Kaan Bergsen'den haber bekliyorum. Mert Soley ile de iletişime geçeceğim. Bu akşam zoom toplantısında yer alan arkadaşımız 2020 Demleme 3.sü Mustafa Aydın Türkiye 2020 Barista Şampiyonu Serkan Sağsöz ile iletişime geçicek. Kronotrop kavurucusu Özgün Bey ve 2020 demleme birincisi Orkun Üstel ile iletişime geçmeyi planlıyorum

Öneri ve eleştirilerinizi lütfen konuya yazın.

Herkese Merhaba dün yaptığımız toplantıda gelen talepler üzerine bu akşam aynı saatte 21:00 Tekrar toplanmaya karar verdik. Bu akşam ki toplantıya aksilik olmazsa Aslı Yaman, Deniz Tombul, Nisan Ağca, Atilla Narin katılacak. Karışıklık olmaması için Aslı Hanımdan gelen talep üzerine soru cevap şeklinde bir formatın uygun olacağını düşündük. Sorularınızı sohbet kısmına sorduğunuz kişinin adını belirterek yazarsan mümkün olduğunca iletmeye çalışacağız.

Toplantı Bilgileri: 21:00 da başlayacak

Meeting ID: 685 440 262
Password: 056709

Kahvelerinizi demlemeyi unutmayın çay içenleri almıyoruz :)

Geri