• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Kahve ile İlgili Süreli ve Süresiz Yayınlar

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Comandante C40, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60 02, Origami Dripper M, LillyDrip, Soy Cezve G4, Bodum French Press, Ikea Rädig Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale
Genel kitap tavsiyeleri dışında bir başlıkta sadece kahve ile ilgili yayınları paylaşmak faydalı olur diye düşünüyorum. Türkçe yayın bulmak pek kolay değil. Elimizde olanları paylaşmakla başlayabiliriz. Yabancı kaynakları da paylaşabiliriz. Nitelikli kahve ile beni @Cihan tanıştırdı; öğrendiğim hemen hemen her şeyi ona borçluyum. Şimdi paylaşacağım kitaplardan ilk ikisi @Cihan'ın bana doğumgünü hediyesiydi.
- Başak Tolga, Ortak Noktamız Kahve, Gerisi Bahane BUNCHUM, Librum Kitap
- Stewart Lee Allen, Kahvenin Hikayesi, Maya Kitap
- Naim Koca ve Atilla Narin, Anadolu'nun Kayıp Kahveleri, Kutlu Yayınevi

Ekli dosyalar

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Standart magazine dergisini beğeniyorum ama maalesef ülkemizde satışı yok.

Cihan

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Gaggia RI9480/11 NEW CLASSIC PRO
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto , Comandante C40 , Lelit Fred PL043
Ekipmanlar
Hario V60, Origami dripper, American press, Brewista smart filter, French press, Bialetti Brikka Mokapot, Syphon, Cold dripper, Soy cezve
Genel kitap tavsiyeleri dışında bir başlıkta sadece kahve ile ilgili yayınları paylaşmak faydalı olur diye düşünüyorum...Nitelikli kahve ile beni @Cihan tanıştırdı; öğrendiğim hemen hemen her şeyi ona borçluyum...
- Başak Tolga, Ortak Noktamız Kahve, Gerisi Bahane BUNCHUM, Librum Kitap
- Stewart Lee Allen, Kahvenin Hikayesi, Maya Kitap
- Naim Koca ve Atilla Narin, Anadolu'nun Kayıp Kahveleri, Kutlu Yayınevi

@Avare (Sinemcim) bu güzel sözlerin ile beni mahcup ediyorsun ne yapıyor-öğreniyorsak birlikte yol alıyoruz.Sen olmasan ben de ilerleyemezdim bu kadar.
Çok teşekkür ederim. 😘

@Avare 'deki kitaplara ilaveten bunlarda var elimizde.

Kahve tutkusu ve diğer kitaplar.jpg
Özellikle NTV yayınlarının bir ara çıkardığı tercüme yayını " Kahve Tutkusu " gerçekten çok iyi kitaptır bulamayanlar için orijinalini ya da e-kitap olarak araştırmasını öneririm.

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Ekipmanlar
Hario V60 02, Origami Dripper M, LillyDrip, Soy Cezve G4, Bodum French Press, Ikea Rädig Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale
Standart magazine dergisini beğeniyorum ama maalesef ülkemizde satışı yok.
Çok teşekkürler. İnternetten inceliyorum şimdi. Abonelik imkanı var. Türkiye'ye gönderirler mi, bu süreçte gönderirler mi bilemiyorum. Dergi ile birlikte beğendikleri kavuruculardan seçtikleri bir paket de çekirdek gönderiyorlarmış. Son sayıları da çok cezbedici ayrıca. Virginia Woolf ve TS Eliot'ın bilinç'e bakışları ile kahveyi ilişkilendirmiş; genel konu ise eleştirel düşünce anladığım kadarıyla. Harika! Tekrar teşekkür ederim.

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Ekipmanlar
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale

senagngr_

Üye
İsim
Sena
Daha fazla  
İsim
Sena
Espresso Makinesi
Arçelik 3185
Değirmen
Baratza Encore
Ekipmanlar
Aeropress
CaffeineMag var bir de eski sayıları pdf olarak 2 eurodan düşük ücrete indirebiliyorsunuz.

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen