• Nisan Ayı Kahve Kulübü Toplu Alımı
    Sevgili Ziyaretçi Nisan ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Celsius Coffee olarak seçildi. Bu konudan Nisan ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Kahve İle Alakalı Film / Belgesel Önerileri

kursad42

Aktif Üye
İsim
Kürşad
Daha fazla  
İsim
Kürşad
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Şu videoda 8 film/belgesel önerisi var:

orkunustel

İyi Bilinen Üye
İsim
Orkun Üstel
Daha fazla  
İsim
Orkun Üstel
Espresso Makinesi
La Marzocco Mini, Linea Classic, Linea PB, Strada EP, Modbar, Mavam, Steam
Değirmen
Mazzer Robur, Kony, Victoria Arduino Mythos 1, Anfim Scody 2, Mahlkönig EK43, K30, Peak, Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Clever, Acaia Tartı, Comandante Değirmen, Bonavita Kettle
Önerilenler arasından bir tek Coffees: Italians do it better(?) ı izlemiştim. Bayağı keyifli, fikir geliştirici bir belgesel. Yapım sürecinde yer alan Lucas, instagram'da da güzel paylaşımlar yapıyor.

msacid

İyi Bilinen Üye
Editör
Aslında ayrı bir başlık açmayı hakediyor. Fakat madem genel bir başlık mevcut, ben de burada paylaşayım.

Yönetmenliğini Ali Özbora ve Aydan Önder'in yaptığı "Bir Fincan Kahve İçin" belgeseline dair forumda bir bilgi görmedim. O yüzden paylaşmak istedim.

Belgesel ilk olarak 2016'da İstanbul Coffee Festival'de gösterilmiş. Şimdi ise ilgi duyanların izleyebileceği linki aşağıya iliştiriyorum.

Bir Fincan Kahve İçin

People of Coffee'nin de kurucusu olan Ali Özbora ile birkaç gün önce Alper Sesli IGTV yayını gerçekleştirdi. Merak edenler olabilir diye onun da linkini aşağıya ekliyorum:

Alper Sesli-Ali Özbora

Belgeselin görüntüleri, ropörtaj yapılan insanların samimiyeti ve kahvenin serüveni benim çok hoşuma gitti. Ayrıca hem çiftçilerin hem de sektörde yer alanların geleceğe dair kaygıları, beklentileri vs. de işlenmiş. Belgesel uzun sayılmaz, yaklaşık 50 dakika. Rahatlamak için bile izlenebilir.

saygılar...

kursad42

Aktif Üye
İsim
Kürşad
Daha fazla  
İsim
Kürşad
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
A film about coffee

Bunu tavsiye ederim

IMDB:

A Film About Coffee'yi bir ay önce izledim. Ve izler izlemez içimde Honduras, Ruanda ve Etiyopya'yı gezme, kahve çiftliklerini görme arzusu yanmaya başladı. Ah Kovid!