• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Kahve Firmalarının Kullandığı Espresso Basınç Değerleri

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Son yıllarda klasik italyan tarifinden farklı olarak bazı ünlü kahve firmaları espresso makinelerinde ki basınç değerlerini düşürmeye başladılar. Basınç değişikliğini özellikle kuzey Avrupa lı kavurucular da görüyoruz. En son siparişimde Coffee Collective den iki paket espresso ekledim. Kendi önerdikleri tarifte basıncı 7 bar olarak kullandıklarını gördüm. Elimde ki çekirdeklerden bir tanesi Kenya ülkesine ait. Kenya'lar hepinizin bildiği üzere asiditesi yüksek kahveler. Aynı kahveyi 9 bar ile demlediğinizde asidite sizi rahatsız ederken 7 bar basınç ile demlediğiniz çok keyifli bir asidite ortaya çıkıyor. Bu deneyimin üzerine bende bir liste hazırlamaya karar verdim. Sizler de bildiğiniz araştırdığınız değerleri lütfen burada paylaşın tabloyu sürekli güncelleyelim.

FirmaÜlkeKullandığı Basınç
Coffee CollectiveDanimarka7 Bar
Right Side Coffee Roastersİspanya 9 Bar
 
Üst