• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Kahve filtre kağıdı ebatları - ölçüleri

aycanata

Üye
Marketlerde kolayca bulunan ve kahve makineleri ve bazı dripperlarla da kullanılan Melitta tarzı kağıt filtre boyutlarını belki birisinin işine yarar diye paylaşıyorum.
Numara büyüdükçe sadece boydan uzuyor zannediyordum ama tabandan da biraz genişliyormuş. 101(1 numara) gereken dripperlara 2 numara(1x2), 2 numara gereken dripperlarda da 4numara (1x4) sorun olmadan kullanılabilir, kağıt tabana tam oturmaz sadece birazcık havada kalır diye düşünüyorum. En azından 2 numaralı filtreyle kullanılan Starbucks dripperı ben 4 no.lu filtreyle kullanıyorum yanlardan güzelce tam oturuyor, aşağıdan yaklaşık yarım santim boşluk kalıyor(belki daha da az).

Kahve filtre kağıdı ebatları.jpg
 
Son düzenleme:

deniz

İyi Bilinen Üye
Konum
ankara
İsim
deniz
Daha fazla  
İsim
deniz
Espresso Makinesi
arçelik seffa mod
Değirmen
cunill tranquilo sd , lido 3 , baratza encore
Ekipmanlar
soy c2g, brikka 2 cups, överst, v60, kalita
Üst