• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kahve çekirdeğinden su kokusu

Takeaway

Üye
İsim
Engin
Daha fazla  
İsim
Engin
Espresso Makinesi
Arçelik k-3185
Değirmen
Normcore v1,Peugeot Kronos
Ekipmanlar
Aeropress,Hario V60-02 plastik 02 ,Clever dripper,crystal eye 01,Deko tartı, French Press,Arçelik Telve
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Gaziemir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Menderes
Merhaba
Yakın zamanda instagram çekilişinden bir kahve kazandım . Kahve paketini açtığımda su kokusu gibi bir koku geliyor hatta demledikten sonra da su kokusu gibi bir koku geliyor. Aroma kokusu kesinlikle yok . Kahve bayat değilse bu neyden kaynaklanabilir ? ( guetamala / omni roast olduğunu söylemişlerdi)

Yani kokmuyor mu kahve. Şimdi yatarken yanıma aldığım suyu kokluyorum ama koku alamadım.

Merhaba
Yakın zamanda instagram çekilişinden bir kahve kazandım . Kahve paketini açtığımda su kokusu gibi bir koku geliyor hatta demledikten sonra da su kokusu gibi bir koku geliyor. Aroma kokusu kesinlikle yok . Kahve bayat değilse bu neyden kaynaklanabilir ? ( guetamala / omni roast olduğunu söylemişlerdi)
kahveyi çekerken de kahve kokusu almadınız mı? çekirdek olarak mı aldınız?

Yağmur yağdığı zaman hissedilen koku, bakterilere aitmiş. Kahveden gelen su kokusu da öyle olabilir. Islak havlu, tavan arasındaki rutubetli ortam gibi ?
Evet tam tarif edemesem de bu tarifinize daha yakın bir koku. Tadında da kahve tadını nerdeyse yarı yarıya bastırıyor. Belkide de rutubet olabilir dediğiniz gibi

Merhaba
Yüksek ihtimalle nemli bir ortamda muhafaza edilmiştir.

Zamanı geçmiş çekirdekleri hediye ediyorlar sanırım. Bence bu çekirdekler hava alacak şekilde uzun süre beklemiştir.
Kavrulmuş çekirdekleri ağzı açık pakette bir kaç ay bekletmiştim. Sanki kahve sıfırlandı. Saman oldu. Koku, tat sıfır gibiydi. Valfli paketi ilk açtığımda mükemmel tat ve koku vardı. Aynı duruma benziyor.

Merhaba

v60-kalita benzeri bir ekipmanla mı demliyorsunuz? Eğer öyleyse suyu dökmeye başladığınızda diğer kahvelere göre bir gariplik sezdiniz mi? Mesela, kahvenin hızlıca dibe çökmesi, yukarıda biriken suyun çok açık renkte olması gibi.

Zamanı geçmiş çekirdekleri hediye ediyorlar sanırım. Bence bu çekirdekler hava alacak şekilde uzun süre beklemiştir.
Kavrulmuş çekirdekleri ağzı açık pakette bir kaç ay bekletmiştim. Sanki kahve sıfırlandı. Saman oldu. Koku, tat sıfır gibiydi. Valfli paketi ilk açtığımda mükemmel tat ve koku vardı. Aynı duruma benziyor.
Olabilir, ama hiç mantıklı bir hareket değil. Sonuçta reklam olsun diye hediye ediyorsunuz bari taze hediye edin değil mi

fungus damage olan kahve cekirdeklerinden biri denk gelmistir ..kavrulmus kahvede bulmaniz cok zor ama bir gozle arama yapin supheli cekirdegi kirip koklayin eger bulabiliyorsaniz bu yontemle o kusurlu cekirdekleri demleyeceginiz kahveden ayirin ..1 tanesi bile demlediginiz kahveyi icilmez hale getirir ..

v60-kalita benzeri bir ekipmanla mı demliyorsunuz? Eğer öyleyse suyu dökmeye başladığınızda diğer kahvelere göre bir gariplik sezdiniz mi? Mesela, kahvenin hızlıca dibe çökmesi, yukarıda biriken suyun çok açık renkte olması gibi.
V60 ile bir iki kez denedim hiç tat alamadığım için latte vs gibi içeceklerde kullandım. Yalnız şöyle birşey var bayat olsa espressoda düşük krema olmaz mıydı? Son derece iyi kremalı bir espresso alıyorum.

fungus damage olan kahve cekirdeklerinden biri denk gelmistir ..kavrulmus kahvede bulmaniz cok zor ama bir gozle arama yapin supheli cekirdegi kirip koklayin eger bulabiliyorsaniz bu yontemle o kusurlu cekirdekleri demleyeceginiz kahveden ayirin ..1 tanesi bile demlediginiz kahveyi icilmez hale getirir ..
Bunu ilk defa duydum ilk fırsatta bakacağım teşekkürler

Reklamın kötüsü olmaz demişler kötü reklam yapmışlar. Yaptıkları yapacaklarının teminatı gibi. Daha oradan sipariş vermezsiniz.

hmm fungus damage çekirdek = küflü çekirdek demekmiş. 1 tanesi bile tadı bozuyormuş

Reklamın kötüsü olmaz demişler kötü reklam yapmışlar. Yaptıkları yapacaklarının teminatı gibi. Daha oradan sipariş vermezsiniz.

hmm fungus damage çekirdek = küflü çekirdek demekmiş. 1 tanesi bile tadı bozuyormuş
Aynen öyle 👍🏼

Bunu ilk defa duydum ilk fırsatta bakacağım teşekkürler
  • Küflü / kötü lezzet
  • Tüm aromatik ve tat özelliklerinde kayıp
  • Potansiyel sağlık riski
Partide yalnızca birkaç çekirdek varsa, bunları çıkarın. Çok sayıda varsa, tüm partinin etkilenmiş olması mümkündür.,,,(bu yorum kavurmadan oncesi yesil cekirdekler icin ,senin cekirdekler kavrulmus belkide risk almamalisin bu mantarlar sagliga oldukca zararlidir ..

Ekli dosyalar

• Mouldy-Bean-1.jpg
    Mouldy-Bean-1.jpg
    32.9 KB · Görüntüleme: 63
Tahminimce küflü/çürük kahveyi çekiliş diye kakalamışlar çöpe atınız bence .

• Küflü / kötü lezzet
  • Tüm aromatik ve tat özelliklerinde kayıp
  • Potansiyel sağlık riski
Partide yalnızca birkaç çekirdek varsa, bunları çıkarın. Çok sayıda varsa, tüm partinin etkilenmiş olması mümkündür.,,,(bu yorum kavurmadan oncesi yesil cekirdekler icin ,senin cekirdekler kavrulmus belkide risk almamalisin bu mantarlar sagliga oldukca zararlidir ..
Şu tarz çekirdekler buldum içinde ama normal mi bilmiyorum.
Bu arada ambalajdan da şüphelendim. Biraz başka bir kapta bekletip kontrol edeceğim. Zaten artık kullanmam ama merakımı gidereceğim.

Ekli dosyalar

• 0598730D-3331-4739-B46C-99AFCE3431E8.jpeg
    0598730D-3331-4739-B46C-99AFCE3431E8.jpeg
    80.2 KB · Görüntüleme: 51
Geri