• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Kahve Ağız ve Diş Sağlığı

MuratAttila

İyi Bilinen Üye
Konum
Çankaya, Kadıköy, Edremit
İsim
Murat Attila
Merhaba sevgili dostlar,

Hepimiz kahveyi çok severek içiyor, içiriyoruz. Bu zevkin ağız sağlığımız ile ilgili kısmı ise pek tartışılan bir konu değil. Peki sizlerin ağız ve diş sağlığınız ile ilgili uyguladığınız bir yöntem ya da kullandığınız ürünler var mı? Kahve hayatınıza girdiğinden beri yaşadığınız bir sorun oldu mu? Bu başlık altında paylaşalım mı?

Hepinize teşekkür ederim.
 

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Eşim diş hekimi ortodontist bana ekstra bir şey önermedi. Sabah akşam dişlerimi düzenli fırçalıyorum şu ana kadar 1 tane dolgum var.
 

smellsgood

Aktif Üye
Kahve ile su içmeye özen gösteririm. 1-2 yudum kahve 1 yudum su gibi. Hem kahvenin attıracağı suyu yerine koymaya yarıyor hem de her yudumda ağız temizlendiği için kahvenin tadını daha iyi alabildiğimi hissettim. Onun dışında günlük temizlik.
 

kahveyeniden

Aktif Üye
İsim
kahveyeniden
Çocukluk çağımdan beri dişle ilgili çok sorun yaşadığımdan kahve ile bir artış hissetmediğimi söyleyebilirim. Günde iki kez fırçalama ve bir kez diş ipi kahve tüketimi birkaç fincanı geçmediği sürece renkle ilgili sorun yaşatmıyor bende. Bilimsel yönü var mıdır bilmiyorum ancak aynı bakımı uygulasam da stresimin yüksek olduğu dönemlerde kahve lekelerinin daha belirgin olabildiğini gördüm. Stres ağız mukozasının asiditesini değiştiriyor herhalde diye çıkarım yapıyorum kendimce :)
 

MuratAttila

İyi Bilinen Üye
Konum
Çankaya, Kadıköy, Edremit
İsim
Murat Attila
Gardelli bu konuyla ilgili pazardaki boşluğu görmüş ve diş beyazlatıcı bir ürünü mağazasına eklemiş 😀
 

Coffeeworm

İyi Bilinen Üye
Selam forumda yeni biri olarak bu konuda kişisel görüşüm filtre kahve özelinde; içtikten sonra dişleri fırçalamanın elzem olduğu.

İçinde bir sürü doğal asit bulunan görece sıcak bir içecek içiyoruz ve bunu devamlı yapıyorsak ağız bakımını kesinlikle ihmal etmemeliyiz.
 
Üst