• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Kafelerde ideal fiyatlandırma nasıl olmalı?

İsim
İbrahim
Firma
Nitka Coffee Roastery
Daha fazla  
İsim
İbrahim
Firma
Nitka Coffee Roastery
Herkese selamlar.. S.Espressonun 8 TL olduğu bir kafede diğer kahvelerin fiyatlarının nasıl olmasını mantıklı bulursunuz ? Ör:Americano,Espresso,Ristretto,Lungo.. Vakit ayırıp cevap verirseniz çok sevinirim :)

Yani Türkiye’de single sepetten shot alabilecek çok nadir barista olması sebebiyle her türlü double shot gramajında kahve gidiyor ama değil mi?
baristadan öte işletme bunu istiyor, ticari baktığı için. iki portafiltre de double sepetli. espresso isteyen müşteri hafta 3ü geçmediği için single sepet kullanılmıyo. diceksiniz ki single espresso isteyen müşteriye ne veriliyo? double espressonun yarısı.

Geçenlerde denk geldiğim mükemmel bir grafik anlatımı buraya bırakıyorum.

Montag espresso barda espresso 15 TL.. nedenini sorduğumda barista "kahvelerimiz 90+ , bence daha pahali olmali" dedi..
Kibarca abartı bulduğumu söyledim :)
Sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum ..🤭

Montag espresso barda espresso 15 TL.. nedenini sorduğumda barista "kahvelerimiz 90+ , bence daha pahali olmali" dedi..
Kibarca abartı bulduğumu söyledim :)
Sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum ..🤭
Kim kaybetmiş 90+ kahveyi de Montag bulsun. Çoğu baristanin durumu maalesef ortada, birşeyler ezberletiyorlar onlar da sağolsunlar hiç sorgulamadan müşterilere doğru mu yanlış mı bilmeden aktarıyorlar.

Semt kahvecimizde 1 bardak filtre kahve ve 1 bardak flat white için 20tl ödüyorum. Kahveyi kendileri kavuruyorlar.
Sonra biraz isimli bir yerin kafesinde fiyat x2 oluyor.
Tat veya kalitede x2 oranında artış var mı? Yok.
Yani mekan ve marka ismine fazladan para ödeme kahvede de mevcut.

Ya aslına bakarsanız espressonun V60dan ucuz olması mantıksız geliyor bana.
Double shot espresso için min 16 gr kahve kullansa V60 içinde aynı miktarda kahve kullanılıyor.
tabii bu dediğim single origin için geçerli. Blendler daha uygun olabilir.

Double shot espresso için min 16 gr kahve kullansa V60 içinde aynı miktarda kahve kullanılıyor.
Espresso hakkında bi bilgim yok da baristanın biri bana bi ara dead eye kahve yapmıştı. İşte filtre kahve içine 3 shot espresso. Sonra da demişti ki aslında 4 shot koydum. 3 veya 4 bizim için fark etmiyor kahve miktarı aynı diye. Bu durum nasıl oluyor

Espresso hakkında bi bilgim yok da baristanın biri bana bi ara dead eye kahve yapmıştı. İşte filtre kahve içine 3 shot espresso. Sonra da demişti ki aslında 4 shot koydum. 3 veya 4 bizim için fark etmiyor kahve miktarı aynı diye. Bu durum nasıl oluyor
İki double koyuyorlar anladığım kadarıyla

Niye sadece kahve maliyetini hesaplıyorsun ? Espresso yapabilmek için espresso makinesi alman gerekiyor, onun fiyatını, amortismanını falan nereye ekleyeceksin :D

Geri