• Ocak Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Ocak ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Calibre Coffee olarak seçildi. Bu konudan Ocak ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Jasmine Dragon Pearl (Fujian)

İsim
Emre
Daha fazla  
İsim
Emre
Festivalde denediğim ve çok beğendiğim küçük yeşil toplar.

Bir çeşit infüze çay diyebiliriz. Çay yaprakları yasemin çiçekleri ile aynı yere konuyor, başka bir işlem yapılmıyor. Sonra ayrılan çay yaprakları el ile kıvrılıp top haline getirilerek bu yeşil inci tanelerine dönüştürülüyor.

jasmine-dragon-pearl-tea-cay-green-tea.jpg
Fotoğraf: asiachaiart.com

Hocam teftişten teftişe beyaz önlük giyen eczacıları hatırlattı bana nedense bu yapılırkenki o zihnimde canlanan görsele hiç benzemiyor bu😅 zihnimde canlanan böyle meksikamsı hintli bir abla ayaklarını uzatıp önünde leğenle parmak aralarında ovalayaıp ovalayıp atıyormuş gibi canlanıyor zihnimde😂

el konusunda bu kadar hassassanız;
size kötü haberlerim var.
(ayrıca plastik eldiven çıplak elden daha zararlı)

Hocam haklısınızda şimdi çay trafiğinide hintliler elinde tutuyor hindistan sokak lezzetlerini gördükten sonra olay sadece eldeki eldivenle bitmiyor yoksa kahvelerinde nasıl toplanıp üzerine çıplak ayakla bastıklarını düşünürsek asla içemeyiz😅

Hocam teftişten teftişe beyaz önlük giyen eczacıları hatırlattı bana nedense bu yapılırkenki o zihnimde canlanan görsele hiç benzemiyor bu😅 zihnimde canlanan böyle meksikamsı hintli bir abla ayaklarını uzatıp önünde leğenle parmak aralarında ovalayaıp ovalayıp atıyormuş gibi canlanıyor zihnimde😂
İçtiğimiz kahvelerdeki defektler ayrılırken de çiftliklerde çıplak elle girişiyorlar. Bu el her yerde var maalesef. Misal dardanelin sardalya tesisinde balıkları mıncıkladıkları video viral olmuştu bir ara. Buralarda ellerini dezenfekte ediyorlardır en azından, dışarıda yemek yediğinizde yemeği hazırlayan o eller nereleri elliyor söylemek bile istemiyorum.

İşte mevzu bu düşünülürse herşeyi evde kendimiz yapmak zorunda kalacaz süt banyosu yapan eleman unutulmadı😪

İçtiğimiz kahvelerdeki defektler ayrılırken de çiftliklerde çıplak elle girişiyorlar. Bu el her yerde var maalesef.
maaleseflik bir durum yok yav. temiz bir çıplak el sterildir. plastik, hava almayan eldivenlerle uzun süre çalışmak mümkün değil, ayrıca mikroplastik parçalar bulaşıyor bu eldivenlerden.
son yıllarda garip bir plastik eldiven fetişi oluştu sosyal medyanın gazıyla. şefin biri yemek yapma görüntüsünü paylaşıyor, yorumların yarısı: "çıplak elle yemek mi yapılır? iğrenç vs." cidden anlam veremiyorum, sanki evde kendisi ya da annesi/babası yemek yaparken eldivenle yapıyor yemeği. neyse.

maaleseflik bir durum yok yav. temiz bir çıplak el sterildir. plastik, hava almayan eldivenlerle uzun süre çalışmak mümkün değil, ayrıca mikroplastik parçalar bulaşıyor bu eldivenlerden.
son yıllarda garip bir plastik eldiven fetişi oluştu sosyal medyanın gazıyla. şefin biri yemek yapma görüntüsünü paylaşıyor, yorumların yarısı: "çıplak elle yemek mi yapılır? iğrenç vs." cidden anlam veremiyorum, sanki evde kendisi ya da annesi/babası yemek yaparken eldivenle yapıyor yemeği. neyse.

Hocam dediğiniz çok farklı çünkü bu o toplum ile bizim toplum arasında ciddi farklar var adamler tuvaletten çıkınca elini yıkamamayı normal görüyorsa taktığı eldiven bence elinden daha temizdir ha aile konusuda zaten iç içe yaşadığın insandan geçecek mikrop hastalık el ile geçmesede ortak kullanılan havlu bardak tabak çanak ile hertürlğ geçeceğinden sorun değil benim için evde eldiven kullanımı

Hocam dediğiniz çok farklı çünkü bu o toplum ile bizim toplum arasında ciddi farklar var adamler tuvaletten çıkınca elini yıkamamayı normal görüyorsa taktığı eldiven bence elinden daha temizdir ha aile konusuda zaten iç içe yaşadığın insandan geçecek mikrop hastalık el ile geçmesede ortak kullanılan havlu bardak tabak çanak ile hertürlğ geçeceğinden sorun değil benim için evde eldiven kullanımı
sen de haklısın hocam. bin türlü insan var...

Belki birebir aynı değildir ama link de verelim benzeri için, yasemin - yeşil çay birlikteliği oldukça keyifli bir sonuç veriyor gerçekten:

Burada direkt kendisi de varmış ama siteyi bilmiyorum:

Koyu temada metine gömülmüş linkler belli olmuyor, daha önce verildiyse kusura bakmayın :D

• Like
Tepkiler: DtB
Çay konusunda ülkemizdeki fiyatlandırmalar çok çok yüksek. Chado nereden gediği belli olmayan çayların gramına 4-6 lira istiyor. En son meleztea markasına baktım fiyatlar korkunç.

Çinde nitelikli üretim yapan ve hasat yılı, hasat mevsimi, yükseklik, çiftlik, bölge, hangi yaprağın kullanıldığı gibi bilgileri paylaşan yabancı firmalardan getirtseniz kargosuyla gümrüğüyle bazen daha ucuza geliyor. Yunnansourcing, bitterleafteas gibi firmalardan aldığım çaylardan hep memnun kaldım. teavivre, white2tea, mei leaf, farmer leaf, jesse's teahouse gibi markalar hakkında da hep iyi şeyler duydum ancak alışveriş yapmadım şimdiye dek.

Şu linke bakın örneğin. Verilen bilgiler ne kadar zengin. Dünyada kişi başı en yüksek çay tüketimine sahip ülke olarak çay konusunda en çok tokatlanan ülke de biziz herhalde.

Belki birebir aynı değildir ama link de verelim benzeri için, yasemin - yeşil çay birlikteliği oldukça keyifli bir sonuç veriyor gerçekten:

Burada direkt kendisi de varmış ama siteyi bilmiyorum:

Koyu temada metine gömülmüş linkler belli olmuyor, daha önce verildiyse kusura bakmayın :D
chado içmiştim zamanında oldukça iyiydi.

Geri