• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Huskee Cup... Kahve Kabukları Fincana Dönüştü!

PepukKahve

Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Herkese merhaba,

Pepeuk Kahve Youtube kanalımıza göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederim. Hazırladığım bu yeni içerikte çok merak edilen ve 3.Dalga Kahve Akımının ortaya çıkmasındaki ana felsefeye sahip Huskee Cup'lardan bahsetmek istiyorum sizlere.

Espresso Perfetto'dan Kağan İzmirlioğlu, Huskee Cup'ların ortaya çıkış hikayesinden, kullanım alanlarına kadar pek çok özelliğini Coffex İstanbul Fuarında Kahve Kulubü üyeleri için anlattı.

Huskee Cup'lar ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Konuya değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu videolar devam etsin bende destek olayım derseniz kanala ABONE olup, videoları BEĞENmeniz yeterlidir :)
İyi Seyirler Dilerim.

Son düzenleme:
Denemek istediğim ürünlerden. Bardağın kendisi değil de, sistemi hoşuma gidiyor 🥳

Benim bardak çok hoşuma gitti. Sistem zaten muhteşem ama salgın nedeniyle çok yavaş ilerleyecek gibi duruyor. Ayrıca Huskee Cup'lar ile ilgili aşağıya bir görsel daha bırakayım. Kahvenin hangi atığından üretildiği sanırım daha net anlaşılır :)

1321f886f23b0839cf83d6883534f2d6_original.png

Atık olan maddenin değerlendirilmesi sebebiyle sempati duyuyorum bu bardaklara. Kendisi ile kahve servis edip tüketmesem de canlı olarak görme imkanım olmuştu. Tutuş anlamında ele güzel oturuyor bardağın şekli ve materyalinin de etkisi ile. Alır mıyım, çok zannetmiyorum ama hoşuma gidiyor işte ☺

Alınacaksa da şu zamanda almak bana göre en doğru vakit. Çünkü yaşadığımız şartlardan dolayı hiçbirimizin ruh hali pek muhteşem değil ve mutlu olmak adına aldıklarımızı çok da sorgulayacağımızı sanmıyorum 😅

Atık olan maddenin değerlendirilmesi sebebiyle sempati duyuyorum bu bardaklara. Kendisi ile kahve servis edip tüketmesem de canlı olarak görme imkanım olmuştu. Tutuş anlamında ele güzel oturuyor bardağın şekli ve materyalinin de etkisi ile. Alır mıyım, çok zannetmiyorum ama hoşuma gidiyor işte ☺

Alınacaksa da şu zamanda almak bana göre en doğru vakit. Çünkü yaşadığımız şartlardan dolayı hiçbirimizin ruh hali pek muhteşem değil ve mutlu olmak adına aldıklarımızı çok da sorgulayacağımızı sanmıyorum 😅

Evet gerçekten tasarımı çok iyi, dediğiniz gibi ele çok güzel oturuyor. Kendimi mutlu etmek için aldığım Melodrip ve Lilydrip ile oynuyorum şimdilik ... :) ama sanki yakın zamanda alacağım o_O

Evet gerçekten tasarımı çok iyi, dediğiniz gibi ele çok güzel oturuyor. Kendimi mutlu etmek için aldığım Melodrip ve Lilydrip ile oynuyorum şimdilik ... :) ama sanki yakın zamanda alacağım o_O

Dediğim gibi, şu vakitlerde alırsanız kendiniz dahil hiç kimsenin sizi bu konuda sorgulayacağını zannetmiyorum 😄

bardağın yapıldığı maddenin yanında Huskee Swap sisteminin olması harika bence, ilk çıktığında çok merak etmiştim ama Türkiye'ye gelişi uzun sürdü, değişim sisteminin başlaması çok hoş olabilir.

İlk defa bugün kullandım gayet güzel ve ısı süesini de normal çift camlı bardak ile aynı seviyede tutabiliyor. (zwilling va bende)

bencede evdede kullanılabilir. ki ben öyle yapıcam. tutuş olayı cok iyi :)

Bir inceleme de ben yaptım. Merak eden arkadaşlar faydalanır belki:

Bir de 24 derece oda sıcaklığında sıcaklık koruma testi yaptım. Kaynar suyu 8 oz kapaklı, 12 oz kapaklı, 8 oz seramik bardak ve 12 oz kapaksız olmak üzere 4 bardağa koydum. İlk dakikadan başlayarak 5 dakikada bir 30 dakika boyunca ölçüm aldım. Oluşan zaman / sıcaklık çizelgesi altta:

meta-chart.jpeg

Bu tabloya göre benzer Huskee bardakların kapağı takılı olmadan dahi seramik bardaklardan sıcaklığı daha iyi koruduğunu söyleyebiliriz ama mucize de beklememek lazım.

Probador’dan sipariş ettiğim Huskee’m ulaştı. Sevgili @kahvetrip in de incelemesinde önemle değindiği gibi, bence ürünün tüm iyi niyetli üretim ve kullanım amacını gölgeleyen rahatsız edici bir kokusu var. Bu koku sıcak su ve kahve ile temas edince daha da açığa çıkıyor. Zamanla azalır mı, ben de bilmiyorum ancak heves kaçırıcı olduğu kesin.

F2DDAFD0-8FB0-492E-BB62-1F3305128F04.jpeg

Umarım koku azalır :( Ben ürünü kullanmadım yorum yapamayacağım ancak iyi yada kötü her türlü koku kahveyi gölgeleyebilir.

Bir inceleme de ben yaptım. Merak eden arkadaşlar faydalanır belki:

Bir de 24 derece oda sıcaklığında sıcaklık koruma testi yaptım. Kaynar suyu 8 oz kapaklı, 12 oz kapaklı, 8 oz seramik bardak ve 12 oz kapaksız olmak üzere 4 bardağa koydum. İlk dakikadan başlayarak 5 dakikada bir 30 dakika boyunca ölçüm aldım. Oluşan zaman / sıcaklık çizelgesi altta:

Ekli dosyayı görüntüle 1525

Bu tabloya göre benzer Huskee bardakların kapağı takılı olmadan dahi seramik bardaklardan sıcaklığı daha iyi koruduğunu söyleyebiliriz ama mucize de beklememek lazım.

Emeğinize sağlık. Bence bu deneyi bir de kahveyle yapmak lazım, sıcak suyla gerçekte başlangıç noktası bitiş noktası gibi olmuş. Ben V60 ya da diğer pour over demlemelerin bardaktaki sıcaklıklarını bilmesem de 45 degC nin eli yakacağını biliyorum.

Probador’dan sipariş ettiğim Huskee’m ulaştı. Sevgili @kahvetrip in de incelemesinde önemle değindiği gibi, bence ürünün tüm iyi niyetli üretim ve kullanım amacını gölgeleyen rahatsız edici bir kokusu var. Bu koku sıcak su ve kahve ile temas edince daha da açığa çıkıyor. Zamanla azalır mı, ben de bilmiyorum ancak heves kaçırıcı olduğu kesin.

Ekli dosyayı görüntüle 2916

Koku azalıyor ama tamamen geçtiğini söyleyemeyeceğim maalesef :/

Bende 177ml olanı var hediye olarak gelmişti, paketi ilk açtığımda aldığım koku bi kaç kullanımda ciddi manada azaldı, bulaşık makinesine hiç atmadım bence atmayın da çünkü cam bardaklarda bile makineler koku bırakabiliyor.

Yıkandığı deterjanın kokusunu alıyor. Çok kötü. Adamlara mail attım şimdi, dishwasher friendly değil bardaklarınız diye şimdi. Gidebilsem iade edeceğim espresso perfettoya ama hem haftasonu kapalı hem de uzak.

Yıkandığı deterjanın kokusunu alıyor. Çok kötü. Adamlara mail attım şimdi, dishwasher friendly değil bardaklarınız diye şimdi. Gidebilsem iade edeceğim espresso perfettoya ama hem haftasonu kapalı hem de uzak.
Kızım için kullandığımız siveno deterjanla yıkadığımda bu sorunu yaşamıyorum.

Kızım için kullandığımız siveno deterjanla yıkadığımda bu sorunu yaşamıyorum.
Acaba çıkarır mı fairy tabletin kokusunu? Bardak çok güzel bu arada seviyorum kahve içmeyi bununla ama koku çok fena. Başından beri kokusuzla yıkamak tamam fakat biz yıkadık bir kere ve ne yaptıysam geçmedi. karbonat, sıcak su, tuz, sabun...

Geri