• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Vitus Coffee & Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

'Hocam...' sorunsalı...

  • Konuyu başlatan mimds
  • Başlangıç tarihi
M

mimds

Guest
Arkadaşlar,

Beni mazur görün, belki de nesil farkından kaynaklanıyordur, malum yaşlanıyoruz... Ancak biz eskiden sadece ünv.deki hocalarımıza 'hocam' diye hitap ederdik, lise ve öncesinde ise o kişiler 'öğretmen'di... Belki sizden yaşca oldukça büyük, hayat deneyimi ya da her hangi bir konudaki bilgisiyle sizden oldukça ileride olduğunu düşündüğünüz birine hitap olarak 'hocam' demeniz bir ölçüde anlaşılabilir ancak herkesin birbirine durduk yerde 'hocam', 'hacı' gibi içeriğini yitirmiş sözcüklerle hitap etmesi bana biraz tuhaf geliyor... Isimlerimiz var örneğin... Tanımıyorsak, saygı duyduğumuz biri veya büyüğümüz ise, hatta kucugumuz de olsa, hitap olarak 'siz' var mesela... Haşa siz isterseniz yine birbirinize öyle hitap edin ancak lütfen bana öyle şekilde hitap etmeyin, zira ben 'hoca' değilim...

Söylemeden geçemedim, kusura bakmayın lütfen...
 
Geri
Üst