• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
  Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Hayvansal olmayan süt alternatifi tavsiyeleriniz?

Deneyip tavsiye ettiğiniz var mı?

 • Pirinç Sütü

  Oy: 0 0.0%
 • Kenevir Sütü

  Oy: 0 0.0%
 • Kaju Sütü

  Oy: 0 0.0%
 • Diğer (lütfen belirtiniz)

  Oy: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  17
Süte intoleransı olup süt bazlı kahveler içmek isteyenler için kurtarıcı olabilir. Bazısını laktozsuz süt de olsa rahatsız ediyor. Böyle bir şey denemiş olan varsa paylaşırsa tatsız deneyimlerin de önüne geçilmiş olur🙂

Düzeltme: @Hush uyarı için teşekkürler. konuyu açma amacım bilgi vermekten ziyade sizin tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak idi. bunu daha iyi ifade etmesi için başlığı düzelttim ve bahsettiğiniz linkleri sildim.
 
Son düzenleme:

Hush

Yeni Üye
İsim
Mert
Daha fazla  
İsim
Mert
konu açmışsınız ama bu konunun altına bilgi girmeyip mynet - zihni linkleri vermek ne kadar faydalı?

microfoam konusuna da yazmıştım;

ALPRO'ların hepsini denedim, diğer markalara (FOMILK vs.) daha bakamadım:
soya sütü lezzet olarak en zayıf, köpük olarak en iyi.
badem sütü lezzet orta, köpük orta.
hindistan cevizi sütü lezzet ÇOK İYİ, köpük rezalet.
 

bg6

Yeni Üye
İsim
Boğaçhan Güneş
Daha fazla  
İsim
Boğaçhan Güneş
Eşim vegan olduğu için bitkisel sütleri çokça deneyimleme şansım oldu. Alpro nun yulaf sütü var, bitkiseller arasında kahve ile en yakıştırdığım süt diyebilirim. Diğerleri için Hush ın yorumuna katılıyorum. Alpro barista serisini deneme şansım olmadı henüz. Fomilk ise fiyat bazında Alpro ile aynı neredeyse ama lezzet konusunda bana göre çok fark var.
 

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Konum
Ankara
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
tatlandırılmamış alpro soya sütünü ben çok sevdim. Açıkçası uzun zamandır sütlü ürünlerde yaşadığım sorunlar yüzünden eşim Alpro soya sütü almış. Daha önce alpro badem sütü denemiştim ama çok aşırı tatlı ve kahvenin önüne aşırı geçen bir tadı vardı. Soya sütü kesinlikle yine kahvenin önüne geçsede biraz daha dengeli bir tat oluyor bardakta.
 

opare

Üye
İsim
Opare
Daha fazla  
İsim
Opare
Alpro’nun hem normal hem de tatlandırılmamış badem sütü ile denedim, kesinlikle kahvenin tadını alıp götürüyor
 

ChestoBerry

Yeni Üye
Konum
İstanbul
İsim
Alper
Daha fazla  
İsim
Alper
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Hario Mocca, Moka Pot, Hario V60 Immersion Dripper ve Timemore Fish Pour-Over Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bakırköy
Badem en uzak durulması gereken sütlerden biri yine aynı şekilde vanilyalı pirinç sütü de öyle. Kahveye en çok yakışan şekersiz soya sütü 🌱
 
Konum
İstanbul
Daha fazla  
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İdealtepe
Kahveyi sütle hiç içemiyorum gerçi ama hayvansal olmayan sütleri genellikle shake hazırlarken ya da yulafla kullanıyorum. Alpro' nun tatlandırılmamış Soya sütünü kullanıyorum çoğu zaman ama çok farketmediği için arada badem sütü vs. değişiklik yapabiliyorum.

Eğer Alpro Soya alacaksanız Migros' larda indirime girmiş şu an. Bugün gördüm. 1L 27-29 lira aralığındayken şu an 20TL' ye satılıyor. Almak isteyen arkadaşlar yararlanabilir.
 

alelade

Yeni Üye
İsim
aleyna
Daha fazla  
İsim
aleyna
bence kahveye en yakışan yulaf sütü, sonrasında ise badem. hindistan cevizi güzel olacakmış gibi dursa da beğenemedim, koku çok güzel ama kahveye yakışmadıgını düşünüyorum görüntü var ses yok gibi bi şey oluyor. dışarıdan alıp denemedim hiç kendim yapıyorum netteki tariflerden bakarak kendiniz yaparsanız şeker oranını da ayarlayabilirsiniz, mesela yulafı yaparken miktara göre 1 ya da 2 tane hurma çok hafif güzel bi tatlılık veriyor.
 
Üst