• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Hasbean

Bigvocate

Üye
Ee o kadar alım yapıldı, bir konuyu haketti bu firma, başlığı açmak da bana nasip olsun bari :)
  • Nicaragua Finca Limoncillo Funky Natural Red Pacamara
  • Nicaragua Finca Limoncillo Elegant Natural Red Pacamara
  • Costa Rica ARBAR Finca El Oasis Red Honey
  • Bolivia Las Alasitas Washed Caturra
bu kahveler hakkına tecrübelerimi yakında paylaşacağım.
ilk sıradaki kahveyi Ankara, Rispetto'da içmiştim, kandırıldık ! Kahve değil meyve suyu :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Benimkiler gelse ben açacaktım :) Güzel oldu. İlk mini toplu yurt dışı alımı sonrası müstakil ilk yurt dışı kavurucu başlığı hayırlı olsun.

Ben nicaragua finca limoncillo elegant aldım sadece ve çok memnunum. Çok fazla kahve deneyimlemedim elimden geldiğince denemeye çalışıyorum ama bu demediklerim arasında favorim şuan.
Çekirdekler hepsi aynı boy aynı renk aşşırı homojen.
Tadı çok net notalar belirgin.

Ben her türlü kahveyi severim aslında yeri gelir çok asidik bi kenya kahvesini de beğenirim tatlı gövdeli bi kahveyi de beğenirim. Hakkını veriyorsa.
Ama kahveye vereceğim tek eksi puan cidden aşırı tatlı şerbet gibi resmen. Belki bir iki güne sıkabilir bu durum. Veya günde 3-4 içilirse kesinlikle sıkar.
Ben 2 fincanı geçemediğim için sıkana kadar paket bitecek muhtemelen.
Keisnlikle fiyatını ve o 90 puanı hakkediyor.

"Nicaragua Finca Limoncillo Funky Natural Red Pacamara"

Rao metot ile demledim çok güzel çekirdek bana göre. Vişne notası bariz hissediliyor. Daha önce de 2 paket bitirmiştim, yine aldım :)

Hasbean'den üyelik alan var mı aramızda? aslında soracağım şey daha genel, örneğin haftalık üyelik yaptığımızda her hafta gelen kahve için her defasında 8 tl gümrük ücreti+vergi mi ödeyeceğim? şu açıdan soruyorum, tekil alımda fiyat belli, kargonun üstüne de yapıştırılıyor, gümrükçü de buna göre vergilendirme yapıyor, peki ya üyelikte? eğer toplam miktar yazıyorsa her defasında tüm bedelden vergilendirilmiş oluruz.

Hasbean'den üyelik alan var mı aramızda? aslında soracağım şey daha genel, örneğin haftalık üyelik yaptığımızda her hafta gelen kahve için her defasında 8 tl gümrük ücreti+vergi mi ödeyeceğim? şu açıdan soruyorum, tekil alımda fiyat belli, kargonun üstüne de yapıştırılıyor, gümrükçü de buna göre vergilendirme yapıyor, peki ya üyelikte? eğer toplam miktar yazıyorsa her defasında tüm bedelden vergilendirilmiş oluruz.

Hasbean aylık üyeliğim yok, ama şahsen bir kerelik olduğunu sanmıyorum, her sipariş geldiğinden gümrüğe sunma ücreti ve ürün vergisi verilir diye düşünüyorum.

Onun pek mümkün olduğunu sanmıyorum zira maksat ithalatın kolaylaştırılması değil :)

çekirdek: costa rica - finca licho/yellow honey
kavrum: 01.04.2020
öğütücü: baratza virtuoso (15. kademe)
ekipman: origami dripper içerisinde ==> kalita 185 filtresi
su sıcaklığı: 93-90 derece
oran: 16,5/300
demleme süresi: 30 saniye blooming toplam 5:00

evet hata yok. toplam demleme süresi 5dk. sanırım biraz fazla toz çıktığından süreyi etkiledi. kahve miktarı da az geldiğinden gövdesiz ve sulu oldu. ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen ben bu çekirdeği çok beğendim. süre uzun olduğundan ilk iş tadına baktım ve sıfır acılık şaşırttı. belirttiğim gibi aşırı sulu olmasına rağmen olabildiğince tatlı ve şurubumsu olduğunu söyleyebilirim. aromalar çok belirgin değildi. bundan dolayı yorum yapamıyorum. öğütmeyi birkaç kademe arttırıp 18gr kahve ile denersem sanırım optimum dengeleye yaklaşacağım :)

Bu cekirdek ile ilgili fikirleri olan var mi? Benim de siparis ettigim kahveler arasindaydi :)

@tolilow sanirim memnun kalmamislar ve ben de kavrum sorunu mu yoksa baska bir sey mi merak ettim.

Son düzenleme:
Bu cekirdek ile ilgili fikirleri olan var mi? Benim de siparis ettigim kahveler arasindaydi :)

@tolilow ve @Kdundar sanirim memnun kalmamislar ve ben de kavrum sorunu yoksa baska bir sey mi merak ettim.
Ben henüz açmadım, yarın açacağım. Yarın yorum yaparım isterseniz.

@tolilow sanirim memnun kalmamislar ve ben de kavrum sorunu mu yoksa baska bir sey mi merak ettim.

Ben de pek beğenemedim malesef. Önden böğürtlen tadı alıyorum beğenecek gibi oluyorum ama arkadan külümsü bir tad geliyor tüm keyfimi baltalıyor. Belki demlemede hata yapıyorum diye öğütüm ve ısıyı değiştirip deniyorum 3 defadır. Son denememde biraz o kötü tad azaldı.

edit ve ekleme: espresso'da daha çok beğendim.

Ben de pek beğenemedim malesef. Önden böğürtlen tadı alıyorum beğenecek gibi oluyorum ama arkadan külümsü bir tad geliyor tüm keyfimi baltalıyor. Belki demlemede hata yapıyorum diye öğütüm ve ısıyı değiştirip deniyorum 3 defadır. Son denememde biraz o kötü tad azaldı.

edit ve ekleme: espresso'da daha çok beğendim.

hasbean'in "medium-dark" kavrumlarını filtreye çok yakıştıramıyorum ben. bahsettiğiniz kahvede sanıyorum bu şekilde.

Kahve: Nicaragua Finca Limoncillo Elegant Natural Red Pacamara
Kavuran: Hasbean
Demleme Metodu: V60
Öğütücü: Comandante 24 click
Demleme sıcaklığı: 94 derece
Su değerleri: 150 ppm, 78 GH, 40 KH

18:300 gram, 55 gram ile 45 sn blooming, 1:15’e kadar 150’ye tamamla, 1:25’ten 1:55’e kadar 300’e tamamla, 2:10 gibi küçük spin, 2:40 bitiş.

İkinci demlememdi bu. İlkini 20:300 ile yapmıştımv daha da extraction’ı arttırmak adına kahve gramajını azaltıp döküm sayısını arttırdım. Bahsedilen acılığı anlayabiliyorum, aftertaste’te bıraktığı bir ağırlık var, meyvemsi tadının yoğunluğundan dolayı diye hissediyorum, çünkü tekrar aldığım yudumlarda kötü bir his vermiyor.

Kavrumdan 1 hafta sonra denediğimde külümsü bir tat diyemem ama bariz yanık benzin kokusu aldım 😄 Gün geçtikçe daha iyi bir hal aldı ancak o bilinen naturel işlem tadı yok bence de.

Costa Rica Finca Licho Yellow Honey, uzun süredir içtiğim en düz çekirdek olmaya aday oldu. Yine de buzluğa bir 30 gram attım.🤓

Nicaragua Finca Limoncillo Elegant Natural Red Pacamara, hem kuru hem ıslak çok hoş bir kokusu vardı bu çekirdeğin. Kırmızı meyve aroması hoştu, bardakta biraz zayıf kaldı yine de. En azından içimi zevkli bir çekirdekti ama varyetesi dışında özel hissetirmedi

Kendime gittin en ucuz çekirdekleri aldın bu kadar kötüleme hakkın yok desem de, kahveler için verdikleri notalar beni aşırı heveslendirmişti. İki çekirdek de bir tık koyuydu sanki, özellikle Costa Ricada acılıkla sık sık karşılaştım.

Bende var ben sevdim güzel bir kahve. Zaten sitedeki orta fiyat kahvelerden biriydi aşırı bir beklentim yoktu. Nicaragua kahvesi ilk defa içtim kahve çekirdeklerinin boyutu aşırı büyük:)

Geri