• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Hario V60 Isı Kontrollü Elektrikli Buono N Kettle

Shepherd

Üye
İsim
Can
Hario Elektrikli Kettle kullananlar, ürünle ilgili deneyimlerinizi, fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim. Ürünü her yerde satışta görüyoruz, kullananlar var ama hiçbir yerde incelemesi yapılmamış.

EVT-80-HSV1.jpg

sadece alttaki ısıtıcı kısmını satın alabileceğimiz bir yer var mı?

Bu kettleda ısı koruma özelliğini döküşlerden sonra da sürdürme yolu var mıdır? Mesela 93 dereceye ayarladın, ısı 93 dereceye ulaştığında eğer kettle'ı yerinde bırakırsanız 93 dereceyi korumaya devam ediyor. Ancak filtreyi sudan geçirmek ya da bloom için döküş yapıp, kettle'ı tekrar yerine oturttuğumuzda ısı koruma modu kapanıyor. Dolayısıyla ikinci, üçüncü döküşlerde sıcaklık bir kaç derece düşüyor.
Benim istediğim döküş yapıp, kettle'ı tekrar havzasına oturttuktan sonra sıcaklığı koruma modunun çalışmaya devam etmesi. Anladığım Hario Buono bu şekilde tasarlanmamış. Kullanma klavuzunda da böyle bir şey yazmıyor. Ama belki benim gözümden kaçan bir şekilde yapılabiliyordur diye soruyorum.

Bu kettleda ısı koruma özelliğini döküşlerden sonra da sürdürme yolu var mıdır? Mesela 93 dereceye ayarladın, ısı 93 dereceye ulaştığında eğer kettle'ı yerinde bırakırsanız 93 dereceyi korumaya devam ediyor. Ancak filtreyi sudan geçirmek ya da bloom için döküş yapıp, kettle'ı tekrar yerine oturttuğumuzda ısı koruma modu kapanıyor. Dolayısıyla ikinci, üçüncü döküşlerde sıcaklık bir kaç derece düşüyor.
Benim istediğim döküş yapıp, kettle'ı tekrar havzasına oturttuktan sonra sıcaklığı koruma modunun çalışmaya devam etmesi. Anladığım Hario Buono bu şekilde tasarlanmamış. Kullanma klavuzunda da böyle bir şey yazmıyor. Ama belki benim gözümden kaçan bir şekilde yapılabiliyordur diye soruyorum.
En çok ısı kaybı seramik dripper kullanıyorsanız, yeterince ısıtmazsanız olabilir, eğer bu tarafta problem yoksa, 2-3 dakikalık demlemelerde çok çılgın ısı kaybı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

tabi burada değilseniz:)

Bu kettleda ısı koruma özelliğini döküşlerden sonra da sürdürme yolu var mıdır?
Selamlar, ben genellikle bu kettle da 93 derecede demleyeceksem 95 dereceye ayarlayıp o şekilde ön ısıtma yapıyordum. Bildiğim kadarıyla sürekli hold modunda kalan tek kettle fellow diğerleri kaldırdığınızda duruyor.

En çok ısı kaybı seramik dripper kullanıyorsanız, yeterince ısıtmazsanız olabilir, eğer bu tarafta problem yoksa, 2-3 dakikalık demlemelerde çok çılgın ısı kaybı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

tabi burada değilseniz:)

Dediğiniz gibi, çok problem değil zaten. Ama filtreyi ıslatma sürecinden başlarsak, son döküşe kadar kettledaki su 5-6 derece kaybedebiliyor. Oda sıcaklığı 24-28 derece diye varsayıyorum. Yani, o özellik olsa iyi olurdu. Ama dünyanın sonu değil tabi.

Selamlar, ben genellikle bu kettle da 93 derecede demleyeceksem 95 dereceye ayarlayıp o şekilde ön ısıtma yapıyordum. Bildiğim kadarıyla sürekli hold modunda kalan tek kettle fellow diğerleri kaldırdığınızda duruyor.

Selam. Dediğiniz gibi, ben de öyle yapıyordum bir önceki kettle'ımda. Yine aynı şekil devam edicem artık.

Dediğiniz gibi, çok problem değil zaten. Ama filtreyi ıslatma sürecinden başlarsak, son döküşe kadar kettledaki su 5-6 derece kaybedebiliyor. Oda sıcaklığı 24-28 derece diye varsayıyorum. Yani, o özellik olsa iyi olurdu. Ama dünyanın sonu değil tabi.
Konchero kullanıyorum bende, aynı hario gibi sadece ısıyı gösteriyor yuvaya yerleştirdiğimde ama blooma başlayana kadar tekrar çalıştırabilirsiniz. 30-35 saniyeye istediğiniz ısıya tekrar döner sanırım.
Bu arada, eğer serverdaki sıcak suyu bardağı ısıtmak için kullanıyorsanız, aynı filtre ıslatma işlemini bu sefer dripper’ı bardağın üzerinde koyup, serverda kalan sıcak suyla tekrar edebilirsiniz

Bende timemore fish kettle kullanıyorum 2 derece farktan sonra ısıtmaya geçiyor kaldırdığınızda ve geri koyduğunuzda kendi kendine ısıtıyor.

Ben timemore kettlenin pidsini hiç beğenmemiştim. 93 Dereceye ayarlıyorsunuz belirtilen dereceye geldikten sonra kaldırıp tekrar yerine koyduğunuzda sicaklığı 95 falan gösteriyordu. Döküş konusunda oldukça başarılı ancak pid konusunda başarısız olduğunu düşünüyorum.

Ben o şekilde bir sıkıntı yaşamadım ancak ilk gelen ürün arızalıydı. Yiğit Bey sağolsun hemen yenisini yolladı. Sonra Lelit glenda aldım onda ilk ürün bozuk geldi onu da hemen değiştirdiler. Bu arada fish kettle ın döküşünden de ısı yalıtımından da çok memnunum. İş yerinde Albohes kettle var onunda döküşü güzel ama çok hızlı soğuyor. Isı konusunda da stabil olmayı beceremiyor

Geri