• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Hario V60 Elektrikli Kahve Değirmeni vs. Baratza Encore

İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Melikgazi
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Merhaba arkadaşlar,
Genellikle v60, filtre kahve makinesi ve french press demleme yöntemleri için bu iki değirmen arasında tercih yapacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

Hario değirmenin fiyatı aşağı yukarı 1.550₺ civarında. Bu fiyatlara çıkınca comandante almak da geçiyor aklımdan. Sizin tercihiniz ne olurdu?

Merhaba arkadaşlar,
Genellikle v60, filtre kahve makinesi ve french press demleme yöntemleri için bu iki değirmen arasında tercih yapacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

Hario değirmenin fiyatı aşağı yukarı 1.550₺ civarında. Bu fiyatlara çıkınca comandante almak da geçiyor aklımdan. Sizin tercihiniz ne olurdu?
baratza işinizi görür rahatlıkla 2.el de alabilirsiniz temiz bulursanız kendim kullanıyorum gayet memnunum

Merhaba arkadaşlar,

O fiyatlara çıkabiliyorsanız Comandante alın derim, daha geniş ve tutarlı bir öğütüm aralığına sahip olursunuz... ama dediğim gibi o fiyata çıkabiliyorsanız....

O fiyatlara çıkabiliyorsanız Comandante alın derim, daha geniş ve tutarlı bir öğütüm aralığına sahip olursunuz... ama dediğim gibi o fiyata çıkabiliyorsanız....
Her birinizin fikirleri değerli ve hepsini ölçüp tartıyorum. Elektrikli değirmenin konforundan vazgeçecek kadar fark var diyorsunuz yani?

lelit fred nasıl bi seçenek olur piyasada ikiside bulunmuyor baratzayla nerden temin edeceğiz bir de Gaggia Classic espresso mak. almak istiyorum kullananınız var mı nasıldır?

Hario'nun Elektrikli değirmeni çok kötü Tchibodaki 700Tl lik Tchibo adı altında satılan EKM 500 bile kat kat iyidir aman diyim. Alıcaksanız Baratza Encore yada Tchibo Adı Altında Satılan EKM 500 ü alın. Ama Ben olsa O paraya çıkabiliyorsam Comandante Alırdım :)

Merhaba sizce
Hario'nun Elektrikli değirmeni çok kötü Tchibodaki 700Tl lik Tchibo adı altında satılan EKM 500 bile kat kat iyidir aman diyim. Alıcaksanız Baratza Encore yada Tchibo Adı Altında Satılan EKM 500 ü alın. Ama Ben olsa O paraya çıkabiliyorsam Comandante Alırdım :)
merhaba gercekten tchibonun ogutucusu ekm 500’un aynisinimi?

Merhaba sizce

merhaba gercekten tchibonun ogutucusu ekm 500’un aynisinimi?
Evet birebir aynı incelerseniz zaten görürsünüz kendinizde sadece Ekm logosu yerine tchibo logosu var zamanında aynısını Severin km 3873 te yapmıştı Tchibo kendi logosunu basıp satmıştı.

Commandante çok iyi ama evde (En azından benim için) müthiş bir üşengeçlik çöküyor üstüme. Bazen sırf ogutmemek için kahve içmiyorum 😁

Commandante çok iyi ama evde (En azından benim için) müthiş bir üşengeçlik çöküyor üstüme. Bazen sırf ogutmemek için kahve içmiyorum 😁
Ben de hep öyle düşünüyorum espresso için iyi bir elektrikli öğütücü daha iyi gibi. Hele 4 5 öğütüm gerçekleşilecekse çok daha zorlar. Bazı zamanlar elektrikli öğütücülerde 18 gr mı 14 saniyede filan alınca insana uzun geliyor😄

ben tam tersini düşünüyorum, elektrikliden comandante'ye geçtim. comandante ile kendim öğütünce harcadığım emekle birlikte yaşadığım tatmin duygusu da arttı. öbüründe tek tuşa basıyorsun hallediyor ama bu mantıkla bakarsak v60 yerine herkes kahve makinesi kullanırdı :)

ayrıca maksimum 1 dakika sürüyor öğütmek. hem kol kası yapmış olursunuz iyi olur 💪

ben tam tersini düşünüyorum, elektrikliden comandante'ye geçtim. comandante ile kendim öğütünce harcadığım emekle birlikte yaşadığım tatmin duygusu da arttı. öbüründe tek tuşa basıyorsun hallediyor ama bu mantıkla bakarsak v60 yerine herkes kahve makinesi kullanırdı :)

ayrıca maksimum 1 dakika sürüyor öğütmek. hem kol kası yapmış olursunuz iyi olur 💪
V60 ın kahvesini verebilen nispeten makul fiyatli makine olsa %90 makineye geçer zaten.El değirmeni pour over için tek kişiyse mantikli olabilir ama espresso için asla tercih etmem.Param yoksa 3-5 ay daha ustune eklerim.Eve misafir gelse 2 shot alacağim diye rezil olursun.Bunlar benim düşüncem yanliş anlamayin lütfen :)

V60 ın kahvesini verebilen nispeten makul fiyatli makine olsa %90 makineye geçer zaten.El değirmeni pour over için tek kişiyse mantikli olabilir ama espresso için asla tercih etmem.Param yoksa 3-5 ay daha ustune eklerim.Eve misafir gelse 2 shot alacağim diye rezil olursun.Bunlar benim düşüncem yanliş anlamayin lütfen :)
hocam espresso tarafını hiç düşünmeden yazdım. güzel bir ek yapmışsınız. teşekkürler.

Seklinde fatkliliklar var oyuzden sordum. Cevabiniz icin tesekkur ederim.
Ufak şekilsel farklılıklar normal bu her sektörde aynı şekilde oluyor bir üreticiye aynı ürünü ürettirip başka adla satmak istenildiginde böyle ufak oynamalar yapılıyor. gördüğüm kadarıyla tchibo değirmenin ekm500 den farkı yok.

Geri