• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Hario V60 Drip Kettle AIR

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya

Uzun süredir işyerinde kullandığım Hario Air'i inceledim. Ürün ile ilgili bir konuda göremediğim için, ilk başlık incelemeyle olsun :)

Misaki

Aktif Üye
İsim
Samet
Daha fazla  
İsim
Samet
Biraz üzerine kafa yorduğum kadarı ve sizinde incelemenizden anladığım kadarıyla üzerine yatırım yapılacak değilde elimde farklı ekipmanlarda olsun denerek alınabilecek bir ürün sanırım.
Bu arada inceleme cok güzeldi. İncelemelerinizin çoğalmasını dilerim. Sakin ses tonunuzla dinlemek güzel oluyor.

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Biraz üzerine kafa yorduğum kadarı ve sizinde incelemenizden anladığım kadarıyla üzerine yatırım yapılacak değilde elimde farklı ekipmanlarda olsun denerek alınabilecek bir ürün sanırım.
Bu arada inceleme cok güzeldi. İncelemelerinizin çoğalmasını dilerim. Sakin ses tonunuzla dinlemek güzel oluyor.
Çok Teşekkürler :)). Sakin anlatımlara devam o zaman :))) Isı kaybını önleyecek bir kapağı olsaydı bir alternatif olabilirdi gerçekten :=) Kamp için ideal ama.

DenizKSK

Aktif Üye
İsim
Denizcan
Daha fazla  
İsim
Denizcan
Değirmen
Molent G50 Black, Epinox Seramik değirmen
Ekipmanlar
Stanley Classic Perfect Pour Over, Porselen V60, Plastik V60, Hario Drip Kettle AIR, Konchero ısı ayarlı 1lt kettle, Epinox siyah barista kettle, LilyDrip, MeloDrip, Timemore Crystal Eye Dripper 02
Yalan yok bunu aldığımdan beri elim her gün buna gidiyor 😊
Normal klasik 1lt gooseneck kettle da mevcut elimde ama bunun o yavaş ve pürüzsüz minik minik su verişi hoşuma gidiyor. Bir de tabi o ml değer göstergeleri gayet güzel. Keşke kapak olsaymış dedim ama.

Darkness29

İyi Bilinen Üye
İsim
Serkan
Daha fazla  
İsim
Serkan
Yalan yok bunu aldığımdan beri elim her gün buna gidiyor 😊
Normal klasik 1lt gooseneck kettle da mevcut elimde ama bunun o yavaş ve pürüzsüz minik minik su verişi hoşuma gidiyor. Bir de tabi o ml değer göstergeleri gayet güzel. Keşke kapak olsaymış dedim ama.
Akis hizi ve kontrolu nasil acaba hario air icin konusucak olursak. Acikcasi kaz boyunlu durmadigi icin pek guven vermedi

DenizKSK

Aktif Üye
İsim
Denizcan
Daha fazla  
İsim
Denizcan
Değirmen
Molent G50 Black, Epinox Seramik değirmen
Ekipmanlar
Stanley Classic Perfect Pour Over, Porselen V60, Plastik V60, Hario Drip Kettle AIR, Konchero ısı ayarlı 1lt kettle, Epinox siyah barista kettle, LilyDrip, MeloDrip, Timemore Crystal Eye Dripper 02
Akis hizi ve kontrolu nasil acaba hario air icin konusucak olursak. Acikcasi kaz boyunlu durmadigi icin pek guven vermedi
Kaz boyunlu (yada çelikler) kadar ağır olmadığı için bir miktar parmak koordinasyonu istiyor ince ve detaylı döküm yapanlardan. Ama hafifliği hem handikap hem avantaj, özellikle 170-200ml seviyelerini geçmeyenler için, çok rahat 50 ml'lik basamaklarla döküm imkanı veriyor. Çok hafifletince damlamaya dönüyor ama boyundan aşağı yağ gibi sıyırtıp damlamıyor boşluğa. Bu benim için önemliydi.

etozlu

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
hario air çok şirin çok güzel bir oyuncak :) ben kahve demlemekten çok bir yere su dolduracaksam bununla katıyorum :D

hoffmanın videosunda çok fazla ısı kaybetmiş. 20 derece evde kaynar suyu dökünce 92 93 derece olarak giriyor drip aire (önceden ısıtılmamış). 3 dakikalık demlemeyi bitirince 88-86 derece civarında kullanmış oluyorsunuz ortalama.
ama düzgün, stabil bir döküş elde etmek hafiflikten dolayı bana daha zor geldi. 600ml olan bi kettle da kullanmadığım için bilemiyorum, belki sürekli bir litrelik kocaman kettle'a alışmaktan kaynaklıdır.
benim kullandığım bazı kahveler 94 derece reçetelere sahip, anca memlekete / yazlığa falan giderken taşıması kolay olduğu için benimle seyahat eder :) ceyranlı bi kettle'ın yerine geçebilmesi pek olası değil gibi geldi bana

Darkness29

İyi Bilinen Üye
İsim
Serkan
Daha fazla  
İsim
Serkan
Pek kullanisli ve uzun vadede kullanilabilecek birsey izlenimi vermedi, sanirim biriktirsem daha iyi olucak. Ancak ordada şoyle bir sıkınti var. Cok alinip satilan konchero bile akis hizi cok fazla imis

etozlu

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Ben sizin yerinizde olsam bi tane fellow stagg ekg bi tane de acaia pearl alır uzun süre gözüme de güzel görünecek bir sete sahip olurdum. fonksiyon kadar her gün kullanacağınız aletlerin görüntüsü de insanı mutlu etmeli diye düşünüyorum.