• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Hario mini slim plus ile öğütülen kahve

sozlerulkesi

Yeni Üye
İsim
Kemal
Daha fazla  
İsim
Kemal
Merhaba, yaklaşık 1 aydır hario marka - slim plus- bir öğütücü kullanıyorum ve doğrusu pek memnun değilim. Homojen öğütmediği çok bariz fark ediliyor. Bu fotoğraftan da anlaşılabilir; çamurlu tabaka ve ziyan olan aromalar. Alacaklar için fikir olsun diye paylaşmak istedim. Ben yeni öğütücü bakmaya başladım bile.

Ekli dosyalar

• IMG_20200604_220359.jpg
    IMG_20200604_220359.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 310
Aynı dertten muzdarip biriyim. :) sanki mil yeterince salgılı dönmüyormuş gibi sabit bıçağı da sallantılı yapmışlar. Sabit değil. Ben de etrafına ince bir şerit halinde karton sıkıştırdım. Elektrik bandı da olur. Çok az da olsa fark ettirdi ama iyi değil yani.
Hoş ne kadar uğraşırsam uğraşayım çözülecek bir tarafı da yok. İç bıçak mile plastik, esnemeye aşırı müsait bir parçayla tutturulmuş. Milin yatağı desen yok öyle bir yatak. Biraz itin de oynayayım diye bağırıyor.
Almayın evet. :D

Kesinlikle alınmaz, 250 lira ona verilmez, başlangıç ise eğer Sözen almak daha mantıklı. Özellikle demledikten sonra fark ediyorum toz tabakanın fazlalığını.

Sözende ki metalik tatı almak istemeyenler için başlangıç da Arzum değirmen alabilirler başlangıç için şuan en mantıklısı Arzum gakiba

Kesinlikle alınmaz, 250 lira ona verilmez, başlangıç ise eğer Sözen almak daha mantıklı. Özellikle demledikten sonra fark ediyorum toz tabakanın fazlalığını.
İnce bir elek, çay süzgeci olabilir mesela, ya da filtre kahve makinelerinin metal filtreleri gibi bir şey. Kahveyi çektikten sonra en azından tozları o şekilde toplamak mümkün. Bir kaç kere denedim. İdare etsin diye yapılır çünkü hem çok kahve ziyan oluyor (hoş onlarla da Türk Kahvesi demledim ama) hem de ciddi vakit alıyor.

Merhaba, yaklaşık 1 aydır hario marka - slim plus- bir öğütücü kullanıyorum ve doğrusu pek memnun değilim. Homojen öğütmediği çok bariz fark ediliyor. Bu fotoğraftan da anlaşılabilir; çamurlu tabaka ve ziyan olan aromalar. Alacaklar için fikir olsun diye paylaşmak istedim. Ben yeni öğütücü bakmaya başladım bile.
Bu fotoda garip olan hic bir şey yok.Benim timemore bazen daha fazla toz yapiyor bataklik gibi oluyor.Toz kacinilmaz buyuk parça olmasin.

fotoğraflarda fazla belli olmuyor ancak sabit durması gereken yuvarlak bıçak hiçbir şekilde sabit durmuyor değirmeni tek parça haline getirdiğimde öğütün yaparken hafif sağa veya sola eğdiğimde bir taraftan çok büyük parçalar haline öğütüyor tabii diğer taraftan da ince parçalar
Tamam.Onu biliyorum hocam ben bunlarla cok ugraştim.Diş burr oynuyor sandim ben.Bu plus modelinde alt tarafa mili tutan parca koymamislar mi? Bu sanki düz slim modeli gibi

Bende de Hario Mini Slim Plus var. Yaklaşık bir 4 aydır kullanıyorum. Aynı dertlerden muzdaripken dedim bu iş böyle olmaz. Girdim internete bakayım buna bir çözüm öneren vs var mı diye. Üstüne bir site buldum mini mill mod yazsanız google da bulacağınız bir site. Ordaki mod u uygulamaya karar verdim. Outer burr u çift taraflı bir bant ile iyicene gövdeye sabitledim arada boşluk kalmayacak şekilde. Mill in ise yuvasına temas ettiği yerde 3 4 kat bant attım. Sonuç olarak kesinlikle öğütüm kalitesinde gelişme gördüm diyebilirim. Bu durumdan şikayetçi olup yeni değirmene bütçe ayıramayacak arkadaşlar için harika bir çözüm olarak görüyorum. Sorunların ne kadar kötü olduğunu çoğu kimse biliyor zaten bu camiada. Dert yanmaktansa çözüm paylaşmanın her zaman daha iyi olacağını düşünyorum.

Burada daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz mod u. Sıkıntı yaşayan arkadaşlar da iletişimi geçerler ise seve seve yardımcı olurum. 🤘

Öğüttüğünüz kahveyi demleme haznesine almadan önce biraz karıştırırsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz

ikisini de kulanmış biri olarak diyebilirim ki sözenden tek eksiği türk kahvesi öğütememesi onun dışında her türlü hario daha iyi. başlangıç için iyi kötü düşünülebilir ancak az daha bütçe ayırabilirseniz çinden timemore c almak daha mantıklı.

İnce bir elek, çay süzgeci olabilir mesela, ya da filtre kahve makinelerinin metal filtreleri gibi bir şey. Kahveyi çektikten sonra en azından tozları o şekilde toplamak mümkün. Bir kaç kere denedim. İdare etsin diye yapılır çünkü hem çok kahve ziyan oluyor (hoş onlarla da Türk Kahvesi demledim ama) hem de ciddi vakit alıyor.

Ziyan etmeye ya da Türk kahvesi/espresso için ayırmaya gerek yok, demlemenin son birkaç saniyesinde dahil etmeyi deneyin, çok çözünmeyeceğinden öyle fazla bir acılık da katmaz.

arkadaşlar bazı terimle ne anlama geliyor? kahvenin homojen olması nedir? bazı terimler aletin parça. ismi. gibi. anlamadık..

Geri